Формування огірка в теплиці з полікарбонату: як правильно пасинкувати і прищипувати? Схема і фото

Щоб домогтися гарного врожаю кожної культури потрібен певний увагу.

І без належної догляду навряд чи вийде зібрати хороший урожай. Вирощування огірків в теплиці навіть має свої нюанси.

Завдання будь-якого городника при вирощуванні огірків в теплиці - це дати напрямок зростаючому куща і збільшити його продуктивність. Це називається формуванням куща.

причини

Огудина не повинні зростати без відповідного догляду. І для цього існує ряд причин:

 1. У загущені посадки важко дістатися бджолам-запилювачів. А недостатнє запилення веде за собою малу кількість зав'язей.
 2. Сильно розрослися кущі є відмінною середовищем для розвитку хвороб і шкідників.
 3. Довжина батоги обернено пропорційна кількості та якості плодів, так як всі сили рослини йдуть у ріст пагонів.
 4. У теплиці важливо не дати зарослим кущах заступити рослина від сонячних променів.

Існують такі сорти огірків, які не потребують пасинкування і прищипування. Про правила поливу огірків в теплиці, читайте на нашому сайті.

пасинкування

Пасинкування огірків в тепличних умовах роблять для того, щоб спрямувати всі сили рослини в основне стебло.

Якщо цього не робити, то при великій кількості відгалужень відбувається взаємне затемнення і рослина розпочинає ще більше тягнутися до світла і займе велику площу.

Як пасинкувати огірки в теплиці? Пасинкування огірків в теплиці відбувається у кілька етапів:

 1. У нижній частині рослини потрібно видалити всі бічні пагони і квіткові зачатки до 3-5 листа. Робиться це для повноцінного провітрювання стебла внизу і щоб уникнути загнивання нижньої частини. Відбувається профілактика хвороби прикореневій гнилі.
 2. На висоті 70-100 см від поверхні землі пару пагонів і залишають, не даючи їм вирости довше 20 см. Листя має бути 1-2.
 3. Висота 130 см. На цій висоті бічні відростки не перевищують довжину в 40 см, і на них залишають два-три листа і стільки ж зав'язі.
 4. Коли рослина виросте на 150 см, то на кожному бічному пагоні залишають по 4 листочка і по 3-4 зав'язі.
 5. Коли батоги доросли до верху шпалери, їх слід підв'язати. Виняток становить невисокий стеля теплиці. В цьому випадку батіг можна перекинути вниз для її дальшого зростання. Прищипнути її для зупинки розвитку слід, коли до землі залишиться 18-20 см.

Особливу увагу потрібно звернути на проріджування листя і пагонів на самому верху шпалери під стелею.

Як правильно пасинкувати огірки в теплиці, дивіться на малюнку нижче:

Формування основного стебла

Урожай можна продовжити шляхом нехитрих маніпуляцій. Після збору плодів у нижній частині видаляють все листя і пасинки. Коли верхівка батоги досягла верхньої точки теплиці, можна опустити шнур, на якому в'ється стебло до висоти очищеного стебла.

Після цього шнур закріплюють знову і тепер у огірків є місце для подальшого зростання. Таким шляхом можна отримувати врожай аж до заморозків.

Як формувати огірки в теплиці, можна подивитися на схемі нижче:

Прищипування і обрізка

 • всі маніпуляції, такі як обрізка, прищипування, видалення листя проводяться рано вранці. Робиться це тому, щоб рослина могла відновитися за день.
 • з огляду на дуже швидке зростання огірка, потрібно пам'ятати, що в початку зростання батоги в нижній частині можуть утворювати квіткові зав'язі, які насправді не дають плодів, але віднімають сили у основного побега.Чтоби коренева система утворилася правильно, і рослина набрало чинності, всі ці квіткові пазухи потрібно видаляти.
 • при вироблених діях в теплиці і при зборі плодів важливо не змінювати напрямок росту батогів і не розгортати їх в протилежну сторону. Внаслідок цього можуть пожовтіти листя і батоги;
 • дорослі рослини мають потребу у видаленні пожовклих і тьмяних листя.
Важливо не допустити щоб втечу, який досяг вершини почав плентатися по верху шпалери, інакше батоги сплетуться між собою і утворюють купол.

Правила

Як прищипувати огірки в теплиці: покрокові дії і фото.

 1. Прищипують тільки початківці пагони, не допускаючи розростання. Рослина сильно травмується, якщо прищипувати ланки довжиною понад 20 см.
 2. Щоб ранки на рослині швидше гоїлися, потрібно не відриватися листя і пагони, а обрізати їх гострим ножем або спеціальними ножицями.
 3. Якщо на рослині багато порожніх зав'язі, не варто їх відразу видаляти. Потрібно просто підсушити землю, і тоді все речовини перейдуть з цих пустоцвітів в плоди.
 4. Листя зрізають без залишення пеньків, так як саме вони здатні викликати таке захворювання, як борошниста роса.
 5. Підв'язуючи батоги потрібно бути гранично акуратним, щоб випадково не вирвати рослина з коренем. Як правило, в цей момент розсада ще досить молода і не сильно прижилася в грунті.
 6. Один або два рази на тиждень стебло потрібно обертати за годинниковою стрілкою навколо шнура. При цьому дотримуватися обережності, так як він досить крихкий і може легко тріснути.

На рослині вусики, пошкоджені огірки і чоловічі суцвіття необхідно своєчасно видаляти. Вусики забирають майже всі поживні речовини і енергію, не даючи розвиватися рослині.

Це загальні рекомендації і правила в цілому придатні для основних сортів тепличних огірків. Але у кожного сорту є свої особливості підв'язки і прищипування. І формування куща огірків в теплиці потрібно вести виходячи з особливостей певних видів. Також на нашому сайті можете ознайомитись, як формувати кущі перцю в тепличних умовах.

Відео про формування куща огірків в теплиці:

Схожі Статті