Форсайт від клопів: інструкція, властивості, переваги та недоліки

Клопи домашні або постільні - справжнє лихо.

Потрапивши випадково в квартиру (їх можна принести з покупками з базарів і магазинів, привезти разом з речами з поїздок), вони неймовірно швидко розмножуються.

Уже через кілька днів всі мешканці житла втрачають спокій і сон через цих дрібних паразитів.

При перших же ознаках появи клопів в приміщенні слід відразу ж вжити заходів зі знищення непроханих гостей, витравити одиничних особин набагато простіше, ніж впоратися з цілою армією цих нестерпних шкідників.

На сьогоднішній день існує чимало засобів рятування від «коричневої чуми» як народних, так і сучасних промислових (інсектициди). Останні більш ефективно борються з клопами, але внаслідок своєї хімічної природи приносять шкоду не тільки домашнім паразитам, але і людині.

Тому, вибираючи інсектицидний засіб, варто віддавати перевагу не тільки його високу ефективність, але і щодо нешкідливого складу.

Перед застосуванням препарату

Даний засіб відноситься до інсектицидів останнього покоління і випускається у вигляді концентрованої суспензії світло-жовтого кольору з неприємним запахом і гелю.

Засіб «Форсайт» від клопів інструкція: у вигляді суспензії зазвичай продається у флаконах об'ємом 50 мл. і вимагає розведення у воді (1 літр). Отриманий розчин зберігається не більше 8-9 годин. Обробку приміщень проводять за допомогою пульверизатора.

Гель не вимагає розведення і є продуктом, готовим до використання.

ВАЖЛИВО! Засіб «Форсайт» розводять тільки в холодній воді. Тільки в ній отруйні речовини не втрачають своїх властивостей. Також холодна вода відбиває різкий запах препарату.

Основними компонентами в складі «Форсайта» є розчин фентіон (25-ти відсотковий), і розчин альфациперметрин (тривідсотковий). В якості допоміжних речовин використовуються стабілізатори, консерванти і аромат.

Отруйні речовини, що знаходяться в інсектицидних препаратів, паралізують нервову систему шкідливих комах, що призводить до їх подальшої загибелі. Клопи гинуть не миттєво, а протягом невеликого проміжку часу.

Властивості «Форсайта»:

 • препарат ефективний протягом тривалого проміжку часу (3-5) місяців. Якщо не змивати склад зі стелі і плінтусів, є гарантія повного знищення комах в приміщенні, включаючи молоде покоління (личинки), вилупилася з яєць вже після обробки;
 • неприємний запах препарату, який і приманює до себе клопів легко вивітрюється протягом невеликого проміжку часу;
 • вбиває дорослих комах, імаго і личинок. На яйцекладки не діє;
 • «Форсайт» не виділяє отруйних парів, що робить можливим його застосування в приміщеннях, де проживають маленькі діти і люди, які страждають алергією;
 • 4-й (низький) клас токсичності говорить про мінімальний шкоду здоров'ю людини;
Дізнайтеся про інші засоби проти клопів: Тетрікс, Чистий дім, Гет, Кат, Ціфокс, Фуфанон, Кукарача, Карбофос, Рейд, Машенька, Раптор, Комбат.

підготовка приміщення

Якщо клопи з'явилися в приміщенні недавно і не встигли масово заполонити весь простір навколо, слід обробити тільки місця для сну (дивани, ліжка), а також м'які меблі. Це досить просто і вимагає глобальних витрат сил і часу.

ВАЖЛИВО! Обробку приміщень препаратом «Форсайт», як і іншими хімічними засобами, слід проводити в захисному одязі, окулярах і марлевій пов'язці!

При попаданні на шкіру або очі негайно промити уражені ділянки звичайною водопровідною водою.

Щоб не допустити випадків отруєння маленьких дітей і домашніх тварин, флакон з інсектицидом зберігають в закритому шафі, подалі від харчових продуктів!

Але в більшості випадків коричневі окупанти встигають розмножитися і поширитися практично по всьому житлу. В даному випадку потрібна повна дезінсекція.

Для її проведення приміщення готують наступним чином:

 • зі стін прибирають все плакати, картини, полиці;
 • відривають плінтуса і шпалери (в тих місцях, де вони відходять від стін, отже в цих місцях клопи вже облаштували гнізда);
 • речі з шаф прибирають і виносять з квартири;
 • знімають штори з вікон;
 • від стін відсувають всі меблі;
 • продукти харчування (крупи, борошно) поміщають в холодильник (закрите недоступне місце);
 • прибирають з приміщення посуд;
 • виводять мешканців і домашніх тварин, знову потрапити в квартиру вони зможуть тільки через добу після її обробки;
 • виносять з приміщення кімнатні рослини;

Обробка

Обробка проводиться з пульверизатора вже підготовленим розведеним засобом. На дезінсектор обов'язково надітий захисний костюм, окуляри, респіратор або пов'язка з марлі. Руки повинні бути закриті гумовими рукавичками.

Перед процедурою обприскування необхідно знеструмити квартиру, щоб уникнути ударів струмом. В першу чергу обробляються шафи (включаючи полки всередині), ліжка, м'які меблі, розетки, подушки і матраци.

Після цього по периметру обприскуються стіни, плінтуса, підлогу і стелі. Якщо в приміщенні дерев'яні підлоги, ретельно обприскують всі щілини.

Дезінсекція проводиться при закритих наглухо вікнах і дверях. Оброблене приміщення залишають закритим на 5-8 годин.

прибирання

Перед початком збирання приміщення провітрюють 30-40 хвилин.

Після цього вологою ганчіркою, змоченою в мильному розчині протирають всі поверхні, залишаючи недоторканими стіни (верхню їх частина) і стельові плінтуса (дітям і тваринам буде важко дістатися до них, а наявність «Форсайта» на них дозволить добити Клопова армію остаточно, включаючи новопосталих з яєць личинок).

Меблі, ліжка пилососять (краще якщо це робити за допомогою миючого пилососа), підлогу миють розчином порошку. Речі, постільна білизна, одяг і штори бажано перепрати, так як в них можуть залишитися яйцекладки комах.

Переваги і недоліки

До явних переваг даного інсектициду можна віднести:

 • Низький клас токсичності;
 • Доступну ціну кошти;
 • Швидке зникнення неприємного запаху (вивітрюється швидко);
 • Короткий проміжок часу дії препарату після дезінсекції. Всі мешканці можуть повернутися в квартиру вже через 5-8- годин, в той час як інші засоби вимагають відсутності домочадців більше доби;
 • Економічність, невеликого флакона (50 мл) вистачає на обробку 2-3х кімнатної квартири;

недоліки:

 • Важко купити. Засіб використовується спеціальними службами по знищенню комах в приміщеннях, тому у вільному продажі даний інсектицид можна зустріти нечасто. На сьогоднішній день з'явилася велика кількість інтернет - магазинів, де засіб від клопів «Форсайт» можна придбати без проблем, але ціна його значно вище, ніж в звичайних магазинах побутової хімії;
 • Не діє на яйцекладки, губить тільки дорослих шкідників, тому небажано видаляти препарат з деяких поверхонь (стіни, плінтуса). Дія інсектициду довго, з часом він впорається і з личинками клопів, що вилупилися з яйцекладок вже після дезінсекції квартири;
 • для закріплення ефекту бажана повторна обробка приблизно через 3-4 тижні;

«Форсайт» - один з найпопулярніших інсектицидних препаратів на сьогоднішній день. Одним він до душі, так як низько токсичний і зручний у використанні, іншим він не подобається, тому що не вбиває комах миттєво, та й запах його залишає бажати кращого.

На всіх догодити неможливо. Сказати ж хочеться наступне: даний інсектицид поєднує в собі два найважливіших якості: високу результативність у знищенні клопів і безпеку для здоров'я власного та всіх інших членів сім'ї.

Схожі Статті