Фото і опис трави, яку називають мокриця

Мокриця - примітна трава, яка облюбовує садово - городні ділянки і інші сприятливі для її розвитку і цвітіння місця.

Дізнатися і відрізнити цю рослину від інших бур'янів можна за характерними зовнішніми ознаками.

На вигляд не примітна мокриця має низку корисних мікроелементів і використовується в багатьох косметичних цілях, а також для приготування салатів, перших страв і напоїв.

У даній статті ви зможете дізнатися більше інформації про цю рослину.

Що це таке і короткий ботанічний опис

Мокриця або зірочник середній (Stellaria media) відноситься до класу дводольних трав'янистої рослини сімейства Гвоздикові. Є однорічним. У народі рослина також називають канарково травою, мокрічнік, серцевої травою, Мокрецов або остудника.

Назва «мокриця» ця трава отримала за стебло, покритий тонкими волосками, і розташованими на краях листя вій, при дотику з якими на долонях залишається волога.

Рослина любить розташовуватися в затемнених місцях біля будинків, на городах, добре себе почуває на вологих полях і в лісових зонах, також її можна зустріти в канавах і оврагах.Предпочітает пухкі і вологі грунту. Цвіте з травня по вересень.

За сезон одну рослину залишає в грунті до 15 тис. Насінин. Насіння можуть зберігати схожість до 5 років. Розмноження відбувається вегетативно укоріненням стебел.

За мокриці можна передбачати погоду: якщо її квіти не розкриваються зі сходом сонця і стоять закритими весь день - бути дощу.

Містить багато каротину і аскорбінової кислоти. У кулінарії в сирому вигляді мокриця додається в салати, в відварному - в борщі і другі страви.

Завдяки тривалому цвітінню мокриця вважається хорошим медоносом. В якості лікарської рослини мокриця використовується в народній медицині і гомеопатії (дізнатися про протипоказання і корисні властивості мокриці можна тут).

Її із задоволенням споживають тварини. У корм свиням, курчатам і свиням рекомендується щодня додавати цю найціннішу за своїми біологічними властивостями траву.

Як виглядає?

рослина

Мокриця має стелиться гіллясте циліндричної форми стебло 10 - 30 см.в висоту, завдяки якому з повітря в рослину постійно збирається волога.

Волоски, що покривають стебло, розташовуються уздовж одного ряду. Але в різних междоузлиях ряди можуть йти по черзі. Корінь має стрижневу розгорнуту форму невеликої довжини. Рослина легко можна висмикнути з землі. Зростає купчасто обволікаючими рядами, закриваючи доступне простір.

листя

Дрібні (не більше 2 см. В ширину і довжину), яйцевидної загостреної форми. Листя, розташовані в нижній частині рослини, як правило, зосереджуються на його черешках. Верхні листки є сидячими. В цілому, листорозміщення супротивне.

квіти

Нагадують дрібні білого кольору зірочки (завдяки їм рослина і було прозвано зірочник). На довгих квітконіжках розташовуються двороздільні пелюстки, які за розмірами ідентичні чашечці, а бувають і набагато менше її. Найчастіше на одній квітці можна виявити 5 тичинок, в рідкісних випадках їх кількість може становити до 10 штук.

Дозрівання тичинок відбувається в наступному порядку: спочатку активізується процес зростання внутрішніх тичинок, потім зовнішніх, а під кінець визрівають рильця.

Серед тичинок розташовується 1 товкач з 3 стовпчиками. При цьому чашечка раздельнолістная.

Плоди

Плоди мокриці нагадують зовні невелику довгасту коробочку, в якій розташовується 6 стулок. У стулках містяться численні насіння ниркоподібної або округлої форми, які прекрасно переносять холод і можуть всю зиму зберігатися навіть під снігом.

фото

Далі ви можете ознайомитися з фотографіями, на яких зображений бур'ян мокриця крупним планом:

Як відрізнити за зовнішнім виглядом від інших схожих трав?

На мокрицю сильно схожа трава звездчатка ланцетовидная, яку також називають лісової зірочник або зірочник Твердолисті. Відмінність її від мокриці полягає в тому, що ланцетовидная звездчатка - це багаторічна рослина з тонким повзучим кореневищем. Мокриця ж росте 1 раз за сезон, залишаючи за собою безліч живучих насіння.

У цих представників роду звездчатки дуже схожі за описом квітки, але є характерна особливість в листі. Звездчатка ланцетовидная має загострені на кінцях листя, у мокриці вони округлі.

До закінчення сезону цвітіння ланцетовидная звездчатка досягає в довжину близько 35 см. (Зустрічаються і рослини до 60 см.), Що значно більше розмірів мокриці.

Крім того, в лісових зонах можна зустріти зовні схожі з мокрицею рослини, але не одне з них не має властивого тільки цій траві властивості - залишати вологі сліди на долонях і взуття. Тому, мокрицю в суху погоду сплутати з іншою травою досить складно.

висновок

Завдяки відмітною властивості мокриці накопичувати і зберігати в своєму стеблі вологу, а в суху і жарку погоду її використовувати для виживання, воно вважається дивним і унікальним за своїми поживними і оздоровчим властивостям. Багато садівники і дачники незаслужено винищують цей бур'ян, не надаючи значення його цінності.

Важливо розуміти, що мокриця може вилікувати від багатьох недуг людини, а з метою садівництва допомогти грунті утримувати вологу за рахунок свого тісного з нею сусідства. Невелика довжина і ширина рослини не затемнює плодові культури і не приносить видимої шкоди зростаючим в городі чагарниках.

Схожі Статті