Фундамент для теплиці своїми руками: види, рекомендації, фото

Багато садівники, приймаючи рішення побудувати на ділянці теплицю, не замислюються про надійне для неї підставі. Звичайно, теплиця не є капітальною спорудою і навантаження на грунт від неї невелика.

Тому багато хто вважає, що надійна основа необхідний тільки капітальним садовим будівель, а звичайну легку теплицю можна поставити прямо на грунт.

Таке рішення, крім усього іншого, робить теплицю мобільного і дозволяє переміщати її на будь-який зручний місце. Однак в більшості випадків фундамент навіть для легкого будови необхідний, так як виконує ряд вкрай важливих функцій.

Для чого теплиці фундамент?

Як для теплиці, побудованої своїми руками, так і для промислового зразка підставу забезпечить стійкість і міцність всієї споруди. Щодо розміщення теплиці на нього слід подбати в наступних випадках:

  • Коли легкий тепличний каркас, що володіє високою парусністю, необхідно надійно зафіксувати, щоб запобігти зривання поривами вітру;
  • Коли теплиця має великі розміри і масу, щоб запобігти деформації внаслідок просідання грунту;
  • Коли теплиця будується для цілорічного функціонування і примикає до житлового будинку;

 • Коли фундамент передбачається поглибити нижче точки промерзання і тим самим заощадити на опаленні, зберігши в приміщенні тепло;
 • Коли власник має намір продовжити термін служби споруди, заізолювавши його від зовнішніх шкідливих впливів вологи і грунту, наприклад, запобігти гниттю дерев'яного каркаса;
 • Коли фундамент стане перешкодою для проникнення холодних потоків повітря у землі і туманів;
 • Коли є необхідність в захисті рослин від гризунів і шкідливих комах;
 • Коли місце установки не має постійної охорони і кріплення на надійному підставі може врятувати від пошкодження вандалами.

Види фундаменту і рекомендації по вибору підходящого рішення

Фундамент для теплиці слід вибирати з урахуванням її конструктивних особливостей, грунту в місці установки. А також виходячи з можливості придбання тих чи інших будівельних матеріалів. Наявність досвіду будівельних робіт у власника ділянки також важливо.

Багатьох хвилює питання а чи можна зробити фундамент під теплицю своїми руками? Так, прості за конструкцією підстави може побудувати і господар, який має мінімальні навички. Наприклад, таким є фундамент для теплиці з піноблоків.

  • Точкове підставу є простою конструкцію. По суті, воно являє собою підпірки для конструкції теплиці, що дозволяють поставити каркас горизонтально, без деформацій, а також в якійсь мірі захищає від впливу грунтової вологи.

Точкові опори можна зробити з будь-якого підручного матеріалу, наприклад з бруса, цегли, бетонних або пінобетонних блоків.

Чим вище маса конструкції, тим міцніше повинен бути матеріал опор.

Подібний тип підстави може бути використаний при установці легких тимчасових теплиць, довга експлуатація яких не передбачається.

Наприклад, при висадці розсади на відкритий грунт.

  • Фундамент для теплиці з бруса являє собою більш складне спорудження. Воно виготовляється у вигляді рами з відповідного по перетину матеріалу.

Дана конструкція може бути поміщена як безпосередньо на грунт, так і поглиблена в грунт.

До дерев'яної основи легко прикріпити каркас будь-теплиці.

Саме підставу теплиці для надійності зазвичай кріпиться до стовпчиків, вкопаних в землю по кутах конструкції.

Таке конструктивне рішення буде оптимальним для установки теплиці з легким каркасом і покриває матеріалом на один сезон, коли власник ділянки має намір міняти місце розташування споруди для досягнення найбільшої ефективності землеробства.

Теплиця з дерев'яним підставою легко може бути переміщена з мінімальними затратами.

Довідка: Найбільш поширеним матеріалом для дерев'яного каркаса є дерев'яний брус перерізом 12х12 см. Однак зібрати таку підставу можна практично з будь-якої деревини. Городники використовують для монтажу дошки різного перетину, але товщиною не менше 5 см., А також колоди невеликого діаметра. При цьому будь-яка деревина для захисту від гниття повинна бути оброблена наявними у продажу просоченнями і антисептиками.
  • Для установки постійних теплиць, що мають велику масу внаслідок використання міцного каркаса і матеріалів покриття, розрахованих на багаторічне використання, доцільно побудувати більш надійний стрічковий фундамент.

Такий тип являє собою поглиблене в грунт підставу, матеріалом для якого можуть служити пов'язані один з одним в єдине ціле бетонні і пінобетонні блоки, цегляна кладка.

Часто використовується стрічковий фундамент, виготовлений шляхом заливання в опалубку бетонного розчину з використанням арматури.

Цей тип стане надійною основою для теплиці з будь-масою, а крім цього, він дозволить забезпечити гідроізоляцію в тих місцях, де рівень підземних вод пролягає близько до поверхні грунту.

Довідка: У разі, коли в якості основи стрічкового фундаменту виступають бетонні блоки, розміри теплиці доведеться робити кратною розмірам цих блоків з припуском на товщину швів. Справа в тому, що бетонні блоки, виготовлені методом лиття, є порожнистим матеріалом, і розколювати його не рекомендується. При використанні в кладці фундаменту блоків з пінобетону, порожнечі в них заповнюються цементним розчином. Цегляна кладка обробляється гідрофобними матеріалами. У ряді випадків в якості матеріалу для підстави використовують залізничні шпали, які вже мають просочення, що захищає їх від гниття.
  • Монолітна підстава використовується рідко і застосовується у випадках, коли теплиця буде будуватися на слабких грунтах і є необхідність надійно ізолювати будова від грунту.

В даному випадку після розмітки території риється котлован.

На дно котловану засипається подушка з шарів піску і гравію. Після цього споруджується просторова конструкція з арматури, яка потім заливається бетонною сумішшю.

При цьому в конструкції обов'язково передбачається дренаж. На монолітна підстава можна встановити теплицю будь-якої конструкції.

  • Ще одне рішення - використання фундаменту на гвинтових палях. Для теплиць фундамент палі може бути використаний, коли наявний на ділянці косогор не може бути вирівняний.

Можливо використовувати цей варіант і на дуже вологих ґрунтах.

Гвинтові палі є металеві труби з різьбленням. Вони вкручуються в грунт без використання будь-якої техніки.

Після закручування вершини паль обрізаються за рівнем і потім кріпиться горизонтальна обв'язування.

Про інших видах підстав для теплиць, в тому числі про фундамент для теплиці з блоків читайте тут

фото

Дивіться нижче: фото фундаментів теплиць, теплиця своїми руками на фундамент

Будуємо стрічковий фундамент своїми руками

У зв'язку з тим, що споруда точкового фундаменту і підстави у вигляді дерев'яної рами не представляє особливої ​​складності, так само як установка теплиці на блоки, а підстави у вигляді моноліту або гвинтових паль для будівництва теплиць використовуються досить рідко, розглянемо процес будівництва найбільш часто застосовуваного для стаціонарних теплиць стрічкового фундаменту з використанням заливки бетонної суміші в опалубку:

На першому етапі слід приготувати будівельний майданчик:

Рослинність на місці установки майбутньої теплиці забирається, на грунті робиться розмітка майбутньої траншеї, горизонт перевіряється за рівнем. Перед початком робіт корисно скласти схему споруджуваного фундаменту.

Після цього викопується траншея, глибина якої вибирається залежно від ваги конструкції, глибини промерзання грунту і залягання грунтових вод.

Якщо на ділянці високі грунтові води, слід будувати заглиблений фундамент, він топиться на глибину 200-400 мм. нижче за рівень промерзання грунту, в середньому цей показник дорівнює 1200-1400 мм. Якщо високих грунтових вод на ділянці немає, досить побудувати мелкозаглубленний фундамент, який вкладеться в траншею глибиною 700-800 мм.

Найбільш часто використовуються оптимальне співвідношення глибини і висоти 700: 400 мм. Ширина фундаменту повинна бути менше його висоти, при цьому ширина траншеї вдвічі повинна перевищувати ширину майбутнього фундаменту для можливості кріплення опалубки.

На другому етапі в траншею закладається руберойд у два шари засипається подушка з шарів піску гравію по 100-200 мм. кожен шар. Після цього монтується опалубка. Для цього можуть використовуватися найрізноманітніші матеріали - дошки, частини меблевих щитів, листи металу або міцного пластику.

У готову опалубку поміщається арматура. У найпростішому варіанті укладаються два горизонтальних прута з товстої арматури з загином на суміжну сторону не менш, ніж на 500 мм. Поперек укладаються тонкі прути.

Потім в грунт забиваються вертикальні товсті прути обв'язки, і таким же чином монтується верхній пояс. Арматура скріплюється м'яким в'язальним дротом.

Наступний етап - заливка бетонної сумішшю.

Суміш складається в пропорції 3 частини піску на 1 частину цементу. Для заливки нижнього шару фундаменту можна додати в розчин щебінь або осколки цегли. Спочатку перемішується суха суміш, потім додаються 4-5 частин води і розчин доводиться до консистенції сметани.

Готова суміш заливається в опалубку і трамбується для видалення повітря в порожнинах. У найпростішому випадку це можна зробити палицею. Якщо приготованого розчину недостатньо для заливки всього фундаменту, слід заливати його пошарово.

По периметру в фундамент вставляються вертикальні металеві труби, до них буде кріпитися каркас теплиці. Після висихання фундамент обмазують бітумною мастикою або обклеюють руберойдом для гідроізоляції.

Далі не слід поспішати - повне становлення розчину відбудеться приблизно через 4 тижні, до цього знімати опалубку і навантажувати фундамент не можна.

Бетонна заливка є найбільш оптимальним з точки зору економії бюджету і простоти способом побудувати фундамент для теплиці. Такий тип фундаменту підійде для будь-якого типу конструкції теплиці, яку передбачається використовувати для постійної багаторічної експлуатації.

Сподіваємося, що ми відповіли на питання багатьох початківців городників: фундамент для теплиці який краще і як зробити фундамент для теплиці?

Схожі Статті