Гарний і смачний томат «Російський Богатир»: опис сорту, особливості вирощування, застосування помідорів

Цінителям класичних великих рожевоплідний томатів напевно сподобається сорт «Російський Богатир»: високоврожайний, невимогливий до відходу, що підходить для відкритого грунту і теплиць.

Томати містять цілий комплекс корисних речовин, рекомендовані для дитячого та дієтичного харчування.

Томат «Російський Богатир»: опис сорту

Назва сортуРосійський богатир
Загальний описСередньостиглий детермінантний сорт
ОригінаторРосія
термін дозрівання95-105 днів
формаПриплюснуто-округла, з вираженою ребристістю у плодоніжки
колірчервоний
Середня маса томатів350-600 грам
застосуванняуніверсальне
урожайність сорту5-6 кг з куща
особливості вирощуванняпотрібно формування
Стійкість до хворобСтійкий до основних захворювань

«Російський Богатир» - середньостиглий високоврожайний сорт. Кущ детермінантний, помірно розлогий, що вимагає підв'язування і пасинкування. Освіта зеленої маси середнє, листя прості, великі, темно-зелені. Плоди дозрівають невеликими китицями по 3-4 шт. Врожайність хороша, з куща можна зібрати 5-6 кг добірних томатів.

Плоди великі, вагою по 350-400 г. На першій кисті часто зав'язуються томати по 600 г і більше. Форма приплюснуто-округла, з вираженою ребристістю біля плодоніжки. Сорт зовні схожий на томат «Малиновий Богатир».

В процесі дозрівання колір помідорів змінюється з блідо-зеленого на насичено-рожевий. Шкірочка тонка, але щільна, що оберігає великі плоди від розтріскування. М'якоть малосеменная, соковита, м'ясиста, сахаристая на розломі. Смак дуже приємний, солодкий, що не водянистий.

Порівняти вага плодів сорту з іншими можна в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
Російський богатир350-400 грам
чудо стрічки60-65 грам
Санька80-150 грам
Ляна Рожева80-100 грам
Щелковский Ранній40-60 грам
Лабрадор80-150 грам
Северенок Ф1100-150 грам
Снігур130-150 грам
кімнатний сюрприз25 грам
дебют Ф1180-250 грам
Оленка200-250 грам

Походження і застосування

Сорт томата «Російський Богатир» російської селекції, призначений для вирощування в регіонах з різним кліматом. Томати підходять для теплиць і плівкових укриттів, в теплих регіонах можливо висаджування у відкритий грунт. Зібрані плоди добре зберігаються.

Сорт, м'ясисті солодкуваті томати можна їсти свіжими, використовувати для приготування різних страв. Їх стиглих помідорів «Російський Богатир» виходять смачні супи, пюре, соки. Можливо консервування шматочками.

Пропонуємо вашій увазі ще кілька корисних і інформативних статей про вирощування томатів.

Читайте все про індетермінантних і детермінантних сортах, а також про помідори, стійких до найпоширенішим захворюванням пасльонових.

фото

Гідності й недоліки

Серед основних переваг сорти:

  • дуже смачні, м'ясисті і соковиті плоди;
  • хороша врожайність;
  • стійкість до несприятливих погодних умов.

Середовищ умовних недоліків наголошують на необхідності формування високого розлогого куща і вимогливість до поживності грунту.

Порівняти врожайність сорту з іншими можна далі:

Назва сортуврожайність
Російський богатир5-6 кг з куща
Лонг Кіпер4-6 кг з кв.метрів
американський ребристий5, 5 з куща
Де Барао Гігант20-22 кг з куща
король ринку10-12 кг з кв.метрів
Кострома4, 5-5 кг з куща
дачник4 кг з куща
медове Серце8, 5 кг з кв.метрів
банан Червоний3 кг з куща
Золотий Ювілей15-20 кг з кв.метрів
Примадонна8 кг з куща

особливості вирощування

Томати сорти «Російський Богатир» найпростіше розмножувати розсадним способом, це прискорює процес, гарантуючи відмінну схожість. Перед посадкою матеріал обробляється стимулятором росту. Готується легкий грунт з суміші дерну з перегноєм. Сіяти краще в березні, заглиблений насіння на 1, 5-2 см.

Грунт в контейнері злегка утрамбовується, рясно обприскується теплою водою. Для кращого проростання посадки накриваються плівкою і поміщаються в тепло. Після появи сходів розсада переміщається на світло, температура в кімнаті опускається до 15-17 градусів і підтримується на цьому рівні 5-7 днів. Потім температура підвищується до 20-22 градусів.

Після появи першої пари справжніх листків розсаду пікірують по окремим горщикам, а потім підгодовують розведеним комплексним добривом.

У грунт розсаду переміщують після появи не менше 7 листків і квіткової кисті. Зазвичай такого виду рослини досягають через 60-65 днів після посіву. На 1 кв. м можна розмістити не більше 3 кущів. Грунт пухка, по лунках розкладається суперфосфат або деревна зола (не більше 1 ст. Ложки).

Після присипання землею і легкого утрамбовиванія рослини потрібно полити. Відразу ж після висадки їх кріплять до опор, переважно шпалерах. Рослина формується в 1 стебло, після 3-4 кисті бічні відростки видаляються, можлива прищипка точки зростання.

Томати потребують частої підгодівлі. Кожні 2 тижні вноситься комплексне мінеральне добриво з переважанням фосфору і калію.

Шкідники і хвороби

Томати «Російський Богатир» не надто схильні до основних захворювань. Однак профілактичні заходи не завадять. Попередити верхову або прикореневу гниль допоможе помірний полив, часті провітрювання теплиці, а також періодичне розпушування грунту.

При перших ознаках фітофторозу посадки обробляються медесодержащими препаратами, уражені частини рослин знищуються.

Уберегтися від комах-шкідників допоможуть періодичні огляди рослин. Павутинний кліщ знищується промисловими інсектицидами, від голих слимаків допомагає водний розчин нашатирного спирту. Позбутися від попелиці можна, обмиваючи уражені частини рослин теплою мильною водою.

Сорт томата «Російська Богатир» - відмінний вибір для городників. З ним майже не буває помилок, при дотриманні найпростіших агротехнічних вимог врожайність буде дуже хорошою.

ранньостиглісередньопізнісередньоранні
Садова Перлиназолота рибкаЕм Чемпіон
ураганмалинове дивосултан
червоним Червоночудо ринкумрія ледаря
Волгоградський РожевийДе Барао Чорнийновинка Придністров'я
ОленаДе Барао Помаранчевийгігант Червоний
травнева трояндаДе Барао Червонийросійська душа
суперпризмедовий салюткулька

Схожі Статті