Генномодифікований сорт картоплі «Ківі»: характеристика, опис сорту, фото

Картопля Ківі є одним з найбільш рідкісних сортів. Він невибагливий у вирощуванні і може виростати на будь-яких видах грунтів.

Володіє середнім смаком і незвичайною структурою коренеплоду. Шкірка нагадує фрукт ківі, звідси і назва. Високостійкий до захворювань і шкідників оскільки є генетично модифікованим продуктом.

Детальний опис сорту, його характеристики, особливості агротехніки ви знайдете в нашій статті.

Картопля Ківі: опис сорту

Назва сортуківі
Загальна характеристикауніверсальний сорт із середніми смаковими якостями
період дозрівання120-130 днів
врожайність20 кг з 1 кг посадкового матеріалу
споживчі якостісередні, при варінні бульби зберігають форму, підходить для пюре, слабо придатний для смаження
лежкостьхороша
колір шкіркижовто-коричневий
колір м'якотібілий
Перевага регіони вирощуваннябудь-які
Стійкість до захворюваньстійкий до фітофтори, слабо поїдається колорадським жуком та проволочником
особливості вирощуванняСорт любить сонце і систематичні поливи, розпушування грунту, підживлення
Оригінаторсорт «Ківі» виведений селекціонерами-аматорами в місті Жуков Калузької області. Чи не проходив державних випробувань

Даний сорт не можна купити в звичайних магазинах. Ківі є дуже рідкісним підвидом. При створенні даного сорту була задіяна генна інженерія. Ківі є генетично модифікованим сортом.

Придатний для вирощування майже у всіх регіонах Росії. Незважаючи на малу кількість посадкового матеріалу, часто в зустрічається в інших країнах - Білорусі, Казахстані, Литві, Україні.

У РФ картопля Ківі вирощується в Краснодарському краї, Московській, Ярославській, Волгоградської, Нижегородської, Іванівської, Пермської, Калузької областях.

У вирощуванні дуже невибагливий. Тому рекомендований для городників-любителів. Він любить рясне кількість сонця, систематичні поливи, розпушування грунту. Відмінно відгукується на внесення підгодівлі.

Характеристики

Кущі сорти високі. Залежно від родючості грунту, в висоту досягають від 40 до 80 см. Стебло прямостояче, з великою кількістю гілок. Гілки сільнообліственние.

Листочки витягнуті, смарагдового відтінку. Мають сильно зазубрений край. На дотик шорсткі. Мають велику кількість невеликих волосків. Листова пластина виражена яскраво. Суцвіття мають яскраво-бузковий відтінок.

Антоціанові відтінок виражений дуже сильно. Квіти притягують бджіл та інших комах. Картопля Ківі - незвичайний сорт, схожий на екзотичний фрукт. Має витягнуті плоди з округлими краями.

На дотик картоплини дуже шорсткі, схожі на оксамит. Шкірка сітчаста. М'якоть білосніжно-бурштинова.

призначення

М'якоть розварюється чудово. Підходить для приготування пюре. Але відгуки кухарів про даний продукт однозначні. Багатьом подобається розсипчаста структура коренеплоду, чудова витончена шкурка.

Іншим не подобається занадто великий період варіння. Сорт Ківі необхідно варити більше 40 хвилин. Середина овоча практично позбавлена ​​смаку. Підвид відмінно підходить для приготування салатів і перших страв.

Пропонуємо ознайомитися з інформацією про властивості картоплі: чим небезпечний соланін, користь і шкода сирих коренеплодів, чому люди вживають в їжу паростки і п'ють картопляний сік.

Підвид має відмінну продуктивністю. Має хорошу лежкість. У прохолодних овочесховищах зберігається до наступного року. При тривалому зберіганні своїх смакових якостей не втрачає.

Читайте докладніше про зберігання картоплі: терміни, температура, місця, можливі проблеми.

А також, як правильно зберігати коренеплоди взимку, в квартирі і погребі, на балконі і в ящиках, в холодильнику і очищеним.

фото

Дивіться нижче: сорт картоплі Ківі фото

врожайність

Відноситься до пізньостиглі сортам. Від перших сходів до технічної стиглості проходить більше 120 днів. У прохолодних регіонах термін дозрівання може збільшитися до 130 днів.

Збір врожаю закінчують в кінці вересня - початку жовтня. Урожайність сорту дуже висока. З 1 кг бульб можна отримати 1, 5-2 відра плодів. Підвид відмінно росте на всіх типах грунтів.

Але найактивніше зростає в супіщаних грунті. Сорт дуже рідкісний, в вирощуванні невибагливий. Тому 1 кг посадкового матеріалу коштує близько 100 руб. І збільшення врожайності сильно відіб'ється на збільшенні прибутку.

При посадці 30х70 см може відбутися зниження врожаю. Оскільки кущі даного сорту облиствені, то їм необхідно більше місця. При посадці 40х70 см врожайність зростала на 20%. Найкращі результати показує схема 45х90 см збирати урожай необхідно після повного висихання бадилля.

Порівняти врожайність цього сорту з іншими ви можете звернувшись до таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Жуковський20 кг з 1 кг посадкового матеріалу
кубанкадо 220 ц / га
Фелокс550-600 ц / га
Синьоокадо 500 ц / га
Красунчик170-280 ц / га
ред Скарлеттдо 400 ц / га
боровичок200-250 ц / га
Снігур180-270 ц / га
Каменський500-550 ц / га
Коломба220-420 ц / га
весна270-380 ц / га

особливості вирощування

Готувати грунт для посадки необхідно в кінці вересня. Слід зорати верхній шар грунту. Глибина орання повинна бути 15-18 см. У пухку землю вносять гній. Також відмінно підійде фосфор і калій.

Щоб картопля була найбільш наваристий, слід використовувати азот. Перше внесення виробляють восени, друге - на початку травня. Висаджують тільки пророщені бульби.

Читайте докладніше про добриві картоплі: чим підгодувати, коли і як вносити, як правильно це робити при посадці, які підгодівлі найкращі і в чому переваги мінеральних добрив.

Необхідно використовувати правильну схему посадки, що збільшує врожайність. Грунт повинна бути звільнена від бур'янів. Бур'яни забиратимуть собі всі необхідні мінеральні речовини. У дерново і подзолистом грунті посадку слід проводити на глибину 8-10 см. У суглинистой грунті підійде 6-8 см глибини. Глибина розраховується від верхівки гребеня до поверхні посадкового матеріалу.

Що стосується агротехнічних прийомів, то вони стандартні - підгортання, полив, мульчування міжрядь.

Читайте докладніше про те чи потрібно картоплі підгортання, ніж його проводять - вручну або за допомогою мотоблока, чи можна обійтися без прополки і підгортання.

Хвороби і шкідники

Картопля сорт Ківі стійкий до колорадського жука. Шкідник НЕ поїдає пагони. Комах відлякує шорстка поверхня листочків. На таких листах з волосяним покровом неможливо відкладати яйця і виводити личинки.

Тому шкідники перебираються на найбільш прості сорти картоплі, які мають глянцеву поверхню листя. Сорт не дивується проволочником. У своїй структурі підвид має біоклетчатку.

Такий матеріал шкідники не можуть перетравити. Підвид високостійкий до вірусів та інфекцій. Чи не уражається фітофторозом, раком, альтернаріоз, фомозом, паршею, гниллю, ризоктониозом, фузаріозним і вертіциллезному в'янення.

Сорт картоплі Ківі отримав позитивні відгуки городників. Стійкий до вірусів, хвороб і шкідників. Добре відгукується на внесення підгодівлі. Є високоврожайних підвидом. Володіє відмінною лежкістю.

У прохолодних овочесховищах зберігається до наступного року. Відноситься до рідкісних сортів.

Схожі Статті