Гібрид томата «Благовіст F1»: опис та характеристики сорту помідорів, рекомендації по вирощуванню

Благовіст F1. Садівники майже одностайно визнають, що за поєднанням всіх якостей цей гібрид один з кращих сортів томатів для висадки в теплицях.

Він цікавий своєю скоростиглістю, крім скоростиглості фермерів зацікавить його врожайність.

У цій статті ми детально розповімо про те, що з себе представляє томат сорти Благовіст F1, які умови для вирощування йому потрібно і яким урожаєм він здатний обдарувати ваш город.

Томат Благовіст F1: характеристика і опис сорту

Хоча кущ цього томата детермінантного типу, але в висоту витягується до 1, 6-1, 8 метрів. Так що штамбові його явно не назвеш. Рослина показує найбільшу результативність при формуванні в два стебла. При такій висоті кущ вимагає обов'язкової підв'язки до опори і правильного пасинкування.

За відгуками садівників підв'язування потребує не тільки кущ томатів, як показує опис, а й кисті зав'язалися плодів (на фото сорт помідорів Благовіст представлений масивними китицями, на яких дозрівають досить важкі томати в великій кількості). На пакетиках насіння є опис, в якому зазначено, що томати Благовіст можна висаджувати у відкритий грунт, але городники кажуть, що при цьому різко знижується врожайність.

Кущ гібрида досить сильно гілкується, покритий середньою кількістю листя середніх розмірів, сірувато-зеленого кольору. Форма листя звичаю для помідор, глянцева, добре вираженою гофрування.

По термінах дозрівання ранньостиглий гібрид. Від висадки насіння до появи на вашому столі перших дозрілих плодів проходить 101-107 днів.

Сорт томатів Благовіст F1, як свідчить опис, стійкий до вірусу тютюнової мозаїчності, фітофторозу, кладоспоріозу. Відзначається підвищена опірність шкідників томатів: колорадського жука, павутинного кліща, дротяники і капустянка.

За відгуками деяких садівників досить часто відзначається курчавость листя гібрида, але вони ж, визнають несприйнятливість до основних захворювань, до яких схильні помідори.

Ранньостиглі томати припадають до смаку багатьом городникам і фермерам, але не завжди потрібен ранній термін дозрівання плодів. Щоб отримувати урожай протягом усього сезону потрібно мати в запасі насіння середньостиглих і пізньостиглих томатів.

Детально ознайомитися з їх описом і особливостями вирощування ви можете в спеціальних розділах нашого сайту.

Переваги і недоліки

Переваги гібрида:

  • хороша врожайність з куща;
  • стійкість до захворювань томатів;
  • збереження при перевезеннях плодів;
  • швидке формування кистей з плодами;
  • універсальність застосування дозрілих помідор;
  • майже 100% схожість насіння.

недоліки:

  • томати сорту Благовіст вимагають вирощування в теплиці;
  • необхідність підв'язування куща і кистей рослини.

опис плодів

Характеристика плодів сорту томатів Благовіст представлена ​​в таблиці:

Країна виведення гібридаРосія
формаплоди округлі, глянцеві, зі слабо вираженою ребристістю, вершина гладка, невелике заглиблення у плодоніжки
колірнезрілі помідори біло-зелені, дозрілі мають добре виражений яскраво-червоний відтінок
Середня маса томатів110-120, при хорошому догляді до 140-150 грамів
застосуванняуніверсальне, добре виражений томатний смак в салатах, щільні плоди хороші в заготовках цілими
урожайність сорту5, 0-5, 5 кілограмів з куща, 16, 0-17, 0 кілограмів з квадратного метра при висадці не більше 3 кущів
Товарний виглядхороший товарний вигляд, відмінна збереження міцних плодів при перевезеннях, довгий час зберігаються свіжі томати

особливості вирощування

Коли починати вирощування розсади томата Благовіст? При виборі терміну посадки насіння враховуйте погодні умови вашого регіону, оптимальним віком розсади для посадки буде 1, 5 місяці. Звідси вираховуйте час посадки насіння.

В період 2-4 справжніх листків проводять пікіровку одночасно з підгодівлею мінеральним добривом.

Висадку розсади необхідно проводити в заздалегідь підготовлений грунт. Бажано внесення підгодівлі з попереднього сезону.

Враховуйте, що кущ хоча і детермінантний, але дуже розлогий і високий. Садівники не радять висаджувати на квадратному метрі гряд більше трьох кущів.

При розвитку куща, особливо в період цвітіння і формування томатів необхідні підгодівлі комплексним добривом. Гібрид добре відгукується на підживлення і поливи теплою водою, хоча не любить зайвого зволоження. Тому рекомендується після поливів провітрювати теплицю, щоб уникнути зайвої вологості.

Коли кущ томату Благовіст припинить зростання, ви можете помітити по формуванню кисті плодів на верхівці стебла. Щоб збільшити час активного формування плодів можна перенести точку росту на бічній пасинок. Відгуки городників говорять, що одного переказу точки зростання вистачає і ще один перенесення не буде потрібно.

Подальший догляд як за будь-яким іншим сортом томатів. Полив у вечірній час, розпушування землі на грядках, видалення бур'янів. Цих заходів буде достатньо для рослини, а воно віддячить щедрим урожаєм щільних, смачних помідор.

У таблиці нижче ви можете побачити якою вагою відрізняються томати різних сортів з раннім терміном дозрівання:

Назва сортуСередня маса томата (грам)
Благовіст F1110-150
товстий Джек240-320
квочка90-150
лялька250-400
Президент F1250-300
Самара85-100
барон150-200
сенсейдо 400
Дубок50-110
Річі90-120

Хвороби томатів і заходи боротьби з ними

Як уже зазначалося, садівники вказують на можливу курчавость листя. Огляньте рослина. Його зовнішній вигляд точно вкаже на причину поразки листя. Згортаються і деформуються нижнє листя куща. Точне вказівку на недолік в грунті азоту. Проведіть підгодівлю містить мікроелементи азоту, через 2-3 дня рослина прийде в норму. Але не перегодувати рослина. Надлишок азоту призведе до того ж висихання листя.

Найбільш оптимальним варіантом підгодівлі буде внесення комплексних добрив, наприклад «Растворин». У своєму складі він містить речовини необхідні рослині - мідь, калій, кальцій, фосфор в збалансованій формі.

Незважаючи на те, що даний сорт має підвищену опірність колорадського жука, може бути корисна інформація про заходи боротьби з ним.

Читайте все про народні методи і хімічні препарати в спеціальних матеріалах нашого сайту.

фото

Томат Благовіст - на фото візуально представлено опис сорту помідори:

Поєднання відмінних якостей помідори, універсальність застосування плодів, стійкість до хвороб, хороша врожайність, збереження при перевезенні роблять гібридний сорт томата Благовіст F1 бажаним гостем наших теплиць і радують гідним урожаєм смачних, ранніх помідорів.

Інші універсальні сорти томата, представлені на нашому сайті: Сибірський скоростиглий, Локомотив, Рожевий цар, Чудо ледаря, Дружок, Малинове диво, Ефемер, Ляна, Санька, Полуничне дерево, Союз 8, Король ранніх, Японський краб, Де Барао Гігант, Де Барао Золотий, Червоні Щічки, Рожевий м'ясистий, Мар'їна Роща, Медова Крапля, Ріо Гранде і інші.

Як уже не раз говорилося, у томатів сорту Благовіст досить висока врожайність. Порівняти її з врожайністю інших сортів ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Благовіст5, 0-5, 5 кілограмів з куща, 16, 0-17, 0 кілограмів з квадратного метра при висадці не більше 3 кущів
король ринку10-12 кг відмінних плодів з 1 кв. метра
ПолбігПід час висадки на квадратному метрі 5-6 кущів врожайність 3, 8-4, 0 кілограма з куща
СтолипінПри вирощуванні в плівкових укриттях з одного квадратного метра городу можна отримати 8-9 кілограм плодів
КостромаСередня врожайність 4, 5-5, 0 кілограмів з куща при посадці не більше 3 рослин на квадратному метрі землі
лентяйкаВрожайність на високому рівні, з одного дорослого рослини вдається зібрати 5-6 кг. При правильних умовах і активної підгодівлі вдається отримати до 15 кг з 1 кв.м.

Відео

На відео можна подивитися, як проводиться пасинкування томатів сорту Благовіст:

Нижче в таблиці ви можете знайти сорти з іншими термінами дозрівання і ознайомитися з їх характеристиками за такими адресами:

пізньостиглісередньостиглісуперранні
бобкатТаняВелика матуся
Русский РозмірРожевий фламінгозагадка
Король королівПетро Першийбілий налив
Лонг Кіперчорний МаврОленка
Бабушкін подарунокцар Петродебют
Подсінское дивоФаворит F1Анюта F1
Коричневий цукорпотрібний розмірСолероссо F1
снігопад F1безрозмірнийАврора F1
цифомандраНіколаСнігур
американський ребристийДемидовАфродіта F1

Схожі Статті