Голландський богатир на російських просторах - томат Біг Біф F1. Детальний опис і огляд характеристик помідора з фотографіями

Найрізноманітніші сорти томатів вирощуються на російських городах. Не так давно з західного зарубіжжя до нас прийшли диво-помідори - біфштексние, американці називають їх биф-томатами. Це гібридні сорти, що відрізняються завидною розміром і «здоров'ям».

Дуже швидко їх полюбили наші садівники за відмінні смакові якості і стійкість до несприятливих умов вирощування. У статті ми розповімо про томати Біг Біф, описі сорту і характеристиках, які притаманні даному помідору. а так само надамо фотографії.

Томати Біг Біф: опис сорту

Назва сортуБіг Біф
Загальний описСередньостиглий індетермінатний гібрид
ОригінаторСША
термін дозрівання100-110 днів
формаПлоско-округла з легкої ребристістю
колірчервоний
Середня маса томатів800-2000 грам
застосуваннясалатний сорт
урожайність сорту9 кг з кв
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобСтійкий до захворювань

Помідор Біг Біф є гібридом F1 і ставитися до групи біфштексних томатів. Ця група характеризується дуже великими плодами, що досягають ваги 800 г. Найбільші плоди, які давав цей сорт - до 2 кг. Але це за умови максимального видалення зав'язей на кущі.

Томати Біг Біф F1 - середньоранні, термін визрівання від 100 до 110 днів. Сорт відноситься до індетермінантні, кущ може виростати до 2 м. Йому потрібно формування в 1 стебло, підв'язка на шпалері і пасинкування. На одній кисті дозріває 4-5 плодів. Добре росте як в теплиці, так і у відкритому грунті, але тільки в південних районах.

Біг Біф високо цінується за стійкість майже до всіх хвороб, що вражає помідори. Сорт Біг Біф є переможцем національного конкурсу США AAS winner. Плоди гібрида відрізняються великим розміром і смаком, який неможливо порівняти ні з яким іншим сортом помідор. Середня вага одного томату - 210-380 г. Плоди соковиті і м'ясисті.

Плоди мають плоско форму і трохи ребристу поверхню. Біг Біф відноситься до багатокамерним томатам, має 6 гнізд. Відрізняється високим вмістом сухих речовин. Багатий великою кількістю цукрів, провітамін А і лікопін, який попереджає пухлинні захворювання. Незрілий плід має зелене забарвлення, стиглий - червоного кольору. М'якоть на зрізі нагадує кавунову. Смак солодкий з кислинкою, його часто вживають як фрукт.

Помідори Біг Біф F1 мають відмінний товарний вигляд і підходять для промислового вирощування. Стиглі плоди витримують зберігання тривалістю до 20 днів і добре переносять транспортування. Використовуються, головним чином, в салатах і як десерт, дуже смачні в обжаренном або запеченому вигляді.

У заготовках найбільше підходять для приготування соків, пюре, кетчупів, томатної пасти і в салатних зимових заготовках. Плоди середніх розмірів можна використовувати для цільноплідного консервування.

Порівняти вага плодів з іншими сортами можна в таблиці:

Назва сортувага плодів
Біг Біф800-2000 грам
купола Сибіру200-250 грам
балконне диво60 грам
Спрут ф1150 грам
Мар'їна Роща145-200 грам
велика сливка70-90 грам
рожевий м'ясистий350 грам
король ранніх150-250 грам
Союз 880-110 грам
Сливка медова60-70

фото

Характеристики

Сорт внесений до Державного реєстру селекційних досягнень, допущених до використання, в 2008 р Вперше зареєстрований в Голландії в 2001 році. Біг Біф рекомендований для вирощування в закритому грунті в Центральному, Північному, Північно-західному, Середньо-Волзькому і Волго-Вятському регіонах. Його поширення не обмежують рекомендації, Біг Біф успішно вирощується і на Уралі, і в Сибіру, ​​і на Далекому Сході.

Урожайність томатів висока - близько 9 кг з 1 кв. м. Термін дозрівання після висадки розсади - 73 дня. У Росії розведенням биф-томатів успішно займається фірма «Гавриш». Її фахівці вивели такі гібриди, як Битюг F1, Російський розмір F1- пізньостиглий гібрид з плодами, що досягають ваги 600 г, Пінк Унікум F1 - ранній сорт типу рожевий Биф. Вони високоврожайні і більш пристосовані для вирощування в помірному кліматі.

Порівняти врожайність сорту з іншими сортами можна в таблиці:

Назва сортуврожайність
Біг Біф9 кг з кв.метрів
медове серце8, 5 кг з кв.метрів
дачник4 кг з куща
банан червоний3 кг з куща
лялька8-9 кг з кв.метрів
Наостанок10-12 кг з кв.метрів
квочка10-11 кг з кв.метрів
Про ля ля20-22 кг з кв.метрів
товстий Джек5-6 кг з куща
Белла Роса5-7 кг з кв.метрів

особливості вирощування

У середній і північній смузі томати сорту Біг Біф вирощуються в захищеному грунті. Для цього підходить будь-який тип теплиць. Так як сорт індетермінатний, його потрібно обов'язково підв'язувати, формуючи в 1 стебло. На 1 кв. метрі більше 3 кущів висаджувати не варто, їм буде тісно. При вирощуванні томата на вулиці їх підв'язують до кілка або шпалері.

Щоб отримати великі плоди, слід залишати не більше 4-5 зав'язей, інші суцвіття повинні віддалятися. Якщо заявлений вага плодів більше 250 г, то суцвіть рекомендується залишати ще менше - 2 або 3. Якщо кущ не пасинкувати, врожаю можна не чекати, або в ньому будуть тільки дрібні, нерівні помідори.

Сорт вимагає більш інтенсивної підгодівлі. Причому калій в добриві повинен переважати над азотом в 2-2, 5 рази. Велика кількість азоту негативно позначиться на зростанні плодів, зате змусить інтенсивно рости зелену масу.

Читайте корисні статті про добрива для томатів:

  • Органічні, мінеральні, фосфорні, комплексні і готові добрива, для розсади та ТОП кращих.
  • Дріжджі, йод, нашатирний спирт, перекис водню, зола, борна кислота.
  • Що таке позакореневе підживлення і при пікіровки, як їх провести.

Насіння на розсаду висаджуються в березні, в теплицю розсада переноситься на початку травня після останніх заморозків. Урожай починають збирати з кінця липня і продовжують до середини вересня.

На нашому сайті ви знайдете масу корисної інформації про те, як правильно вирощувати розсаду томатів. Читайте все про посадку розсади будинку, через скільки часу після посадки сходять насіння і як правильно їх поливати.

А також як вирощувати помідори в закрутки, догори ногами, без землі, в пляшках і за китайською технологією.

Стійкість до захворювань

Одним з головних достоїнств сорту помідор Біг Біф F1 вважається його висока стійкість по відношенню до «помідоровим» хвороб. Це грибкові хвороби - вертіциллезному і фузаріозне в'янення, кладоспоріоз, сіра плямистість листя, альтернаріоз стебла, паразитарне захворювання галловая нематода, вірус тютюнової мозаїки.

Ще один плюс сорту - він не боїться низьких температур. Гібрид Біг Біф - дуже вдале рішення для приготування свіжих салатів, відмінних овочевих гарнірів до м'ясних страв і для переробки в зимові заготовки. Він, безумовно, заслуговує на увагу російських садівників.

пізньостигліранньостиглісередньопізні
бобкатЧорна гроноЗолоте малинове диво
російський розмірсолодка гроноАбаканский рожевий
Король королівКостромафранцузький гроздевой
Лонг КіперБуянжовтий банан
Бабушкін подарунокЧервона гроноТитан
Подсінское дивоПрезидентслот
американський ребристийдачникКраснобай

Схожі Статті