Голландський картопля сорту Ред Скарлетт: прекрасно виглядає, довго зберігається

Ред Скарлетт - сорт ранньостиглого картоплі голландського походження. Має подовжені, правильної форми бульби з шкіркою рожево-малинового кольору, які прекрасно виглядають і довго зберігаються.

Через відмінного товарного вигляду і здатності добре переносити транспортування, картопля цього сорту дуже популярний серед фермерів і городників.

У нашій статті ви знайдете докладний опис сорту, познайомитеся з особливостями вирощування і характеристиками, дізнаєтеся яких хвороб схильний картопля.

опис сорту

Назва сортуред Скарлет
Загальна характеристикаранньостиглий столовий сорт голландської селекції з хорошою врожайністю
період дозрівання70-80 днів
вміст крохмалю10-15%
Маса товарних бульб90-150 гр
Кількість бульб у кущідо 15
врожайністьдо 400 ц / га
споживчі якостінормальний смак, развариваемость середня
лежкость98%
колір шкіркирожевий
колір м'якотібілий
Перевага регіони вирощуванняЦентральний, Південний
Стійкість до захворюваньсхильний до фітофторозу бадилля, парші звичайної, альтернаріозу
особливості вирощуванняширина міжрядь 70-80 см, після появи перших сходів сформувати гребені висотою 20-25 см і шириною 75 см
Оригінатор«HZPC HOLLAND BV» (Нідерланди)

Шкірка щодо тонка, малиново-червоного кольору, гладка або злегка шорстка. Вічка поверхневі і не дуже помітні, глибиною 1-1, 5 мм, темного або жовтуватого кольору. Світлові паростки мають фіолетовий або червонуватий відтінок біля основи.

Колір м'якоті сирих бульб: від білого до світло-жовтого. При нарізуванні не темніє на повітрі. Під час варіння колір також не змінюється. Форма подовжена, овальна, в більшості випадків досить правильна.

За різними джерелами, вміст крохмалю близько 10-15% або 16-17%. З цим пов'язано властивість картоплі Ред Скарлетт слабо розварюються.

Маса однієї бульби зазвичай в межах від 50-80 до 100-120 грамів. Більші бульби зустрічаються, в тому числі масою до 150 г, але порівняно рідко. Форма великих бульб часто буває неправильною. Кількість бульб на кущі від 12-15 до 20. Вони формуються одночасно, і різниця в розмірах і масі не дуже впадає в очі.

У таблиці нижче ви знайдете інформацію про кількість бульб і їх вазі у інших сортів картоплі:

Назва сортуКількість бульб в кущі (шт)Вага бульб (гр)
Брянський делікатес12-1575-120
Аріель10-1580-170
Артеміс11-15110-120
боровичок9-14120-200
велетень8-13100-120
Тоскана7-1190-125
Янка6-1180-100
Бузковий туман7-1090-160

Картопля непогано зберігається. Про те, які терміни зберігання, а також як зберігати коренеплоди взимку, в ящиках, в холодильнику і очищеним, читайте в статтях нашого сайту.

Низький прямостоячий кущ зі стеблами середньої товщини. Бадилля відносно швидко формується. Віночок квітки може бути більш темного, червонувато-фіолетового, або світлого рожево-бузкового кольору. Листя темно-зеленого кольору, середнього розміру, краю листової пластинки слабо хвилясті.

фото

Характеристики

Найбільш сприятливий клімат для сорту Ред Скарлетт в Центральному та Південному регіонах Росії, тут його вирощування дає найкращі результати. Його успішно вирощують і в інших місцевостях Росії, і в країнах екс-СРСР.

Картоплі цього сорту найкраще підходить вологий, нежаркий клімат. У місцевості, де висока температура грунту або можливі посухи, формують великі гребені картоплі і регулярно поливають. Під час посадки вносять додаткову кількість кальцію. Не завадить використання мульчування грунту.

Врожайність залежить від регіону. Часто вказується значення до 45 тонн з гектара. Максимальний урожай досягає 60 тонн з гектара. Урожай молодої картоплі може скласти 230-250 центнерів з гектара. Через деякий час, в серпні, в цій же місцевості збирають в середньому вдвічі більше.

Порівняти показники врожайності з іншими сортами ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Голубий Дунай350-400 ц / га
Красунчик170-200 ц / га
маніфестдо 700 ц / га
Вега170-280 ц / га
Світанок Київськийдо 460 ц / га
Романо700-800 ц / га
личак400-500 ц / га
Тірас210-460 ц / га
Коломбо220-420 ц / га
Луговськийдо 510 ц / га

Смакові якості в діапазоні від дуже хорошого до цілком задовільного. У бульбах високий вміст амінокислот, мінералів і вітамінів.

Картопля Ред Скарлетт - ранньостиглий сорт. Після посадки насіннєвих бульб проходить близько 65-70 днів, і можна збирати новий урожай. На кущі в середньому буває 14-15 бульб.

Сорт столового призначення. Смачний і в смаженому, і у вареному вигляді. Нарізані скибочки мають властивість добре тримати форму, завдяки чому сорт Ред Скарлетт часто йде на виготовлення картоплі фрі і чіпсів.

Посухостійкість середня або трохи вище середньої. За шкалою посухостійкості сорту присвоєно значення 6, 5 бала. За цією системою 3 бали відповідають чутливості до посухи, 9 балів - хорошою стійкості.

вирощування

Агротехніка для цього картоплі така: грунт неодмінно повинна бути досить пухкої, тільки так коренева система і бульби будуть добре забезпечені вологою і повітрям.

Для сорту родом з Голландії завжди потрібно підтримувати оптимальну вологість грунту. З цією метою гребені роблять на 10-20 см вище, ніж для інших сортів, і підтримують ширину міжрядь від 70 до 80 см.

З осені в грунт вносять біодобрива, наприклад, перегній або торф. Про те як і коли вносити підживлення, як це робити при посадці, читайте в статтях нашого сайту.

Особливу роль в підготовці грунту для картоплі відводиться чергуванню культур. Якщо на ділянці в попередньому сезоні росли бобові, то грунт підготовлена ​​якнайкраще. Бобові і картоплю краще чергувати щороку.

Бульби не темніють при несильних механічних пошкодженнях і відмінно переносять транспортування.

Існує чимало цікавих способів вирощування картоплі. Ми пропонуємо ознайомитися з голландськими технологіями, прочитати про вирощування під соломою, в бочках і в мішках.

Хвороби і шкідники

Цей сорт показав себе стійким до наступних шкідників і хвороб:

  • картопляна нематода;
  • рак;
  • вірус A;
  • вірус Yn (або PVYn).

Середня стійкість - до парші звичайної і фітофторозу бадилля. У сорту Ред Скарлетт висока стійкість до фітофторозу бульб.

Читайте також про такі поширені хвороби картоплі, як альтернаріоз, фузаріоз і вертіціллез.

Як і будь-якому картоплі, Ред Скарлетт може знадобитися захист від колорадського жука і його личинок.

Як застосовувати в боротьбі з шкідником народні засоби і хімічні препарати читайте в статтях на нашому сайті.

Посадка і догляд

Для правильного догляду за картоплею Ред Скарлетт потрібно пам'ятати, що на батьківщині, в Голландії, його вирощують по добре вивіреної системі.

У російських умовах не можна нехтувати важливими, перевіреними досвідом рекомендаціями. Так, необхідно строго дотримувати відстань між окремими рослинами і неприпустимо «економити місце»: це призведе до втрат врожаю.

З рад з підготовки сорти Ред Скарлетт до зберігання найдієвіший і легко здійсненний стосується видалення бадилля. За 10 (мінімум 7) днів до викопування бульб зрізають і прибирають з поля бадилля.

Решта до збору врожаю дні потрібні картоплі, щоб ущільнити шкірку. Що стала міцнішою шкірка краще захистить бульби від пошкоджень під час викопування і перевезення. Якщо посадити картоплю Ред Скарлетт в другій декаді травня, коли зазвичай встановлюється сприятлива погода, то збирати урожай можна буде у другій половині серпня.

Незважаючи на високу стійкість цього сорту до хвороб і шкідників, він має потребу в регулярному обробці інсектицидами, гербіцидами і фунгіцидами з точним дотриманням дозування.

Важлива особливість сорту Ред Скарлетт полягає в тому, що він не втрачає корисних властивостей під час зберігання. Картопля, приготований в лютому або березні, не відрізняється за смаком і властивостями від щойно зібраного.

Серед сортів з червоною шкіркою Ред Скарлетт - один з найбільш популярних і затребуваних.

Нижче в таблиці ви знайдете посилання на статті присвячені сортам картоплі, що дозрівають в різний час:

середньопізнісередньоранніпізньостиглі
АврораЧорний принцНікулінський
скарбНевськийАстерікс
КуражСмуглянкакардинал
ГоробинаПовелитель пристроївківі
блакитьРамосСловник
ЖуравинкаТаїсіяРокко
ЛасунокличакІван та Марія
чарівникКапрізеПікассо

Схожі Статті