Голландський томат з російським ім'ям «Таня» - опис гібрида F1

Настає дачний сезон, і багато садівників-городники в розгубленості: який сорт томатів вибрати? І це не дивно, адже з кожним роком їх кількість збільшується. Хтось купує старі, роками перевірені види насіння, а хтось щороку намагається новинки.

Є рослини високорослі, як дерево, до 2-2, 5 метрів, є середньорослі, а є зовсім низенькі, «коротуна», висотою до 60 сантиметрів. Саме до таких і належить сорт Таня.

«Таня F1» - гібрид, виведений голландськими селекціонерами. Російська агрофірма Седекія реалізує насіння томата «Тетяна», який багато в чому схожий з голландської тезкою.

Томат «Таня» F1: опис сорту

Назва сортуТаня
Загальний описСредненеспелий детермінантний гібрид
ОригінаторГоландія
термін дозрівання110-120 днів
формаокругла
колірчервоний
Середня маса томатів150-170 грам
застосуванняуніверсальне
урожайність сорту4, 5-5, 3 кг з кв.метрів
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобСтійкі до більшості захворювань

Даний сорт - гібрид, виведений в Голландії фірмою SeminisVegetableSeeds для розведення у відкритому грунті, але в парниках і теплицях помідори теж добре ростуть. Сорт включений в Російський Державний реєстр для вирощування у відкритому грунті.

Тип куща у цих помідорів детермінантний, висотою до 60 сантиметрів, штамбового типу, дуже гіллясте. Про індетермінантні рослини ви можете прочитати тут. Листя великі, соковиті, темно-зеленого кольору. Сорт «Таня» Ф1 універсальний, його можна вирощувати по всій території Росії, в районах, де тепло, він росте у відкритому грунті, а якщо клімат суворіший, то «Таню» потрібно вкривати плівкою.

ВАЖЛИВО! Цей сорт стійкий до таких небезпечних захворювань, як фітофтороз, сіра плямистість листя, ASC - альтернаріоз стебла, V - вертіциллезному в'янення.

Кущ «Тані» дуже низький, компактний, займає невелику площу, але врожайність сорту при цьому висока - 4, 5-5, 3 кілограма з одного квадратного метра. Помідори «Таня» не вимагають пасинкування, що значно полегшує догляд за ними.

Назва сортуврожайність
Таня4, 5-5, 3 кг з кв.метрів
Лонг Кіпер4-6 кг з кв.метрів
американський ребристий5, 5 з куща
Де Барао Гігант20-22 кг з куща
король ринку10-12 кг з кв.метрів
Кострома4, 5-5 кг з куща
дачник4 кг з куща
медове Серце8, 5 кг з кв.метрів
банан Червоний3 кг з куща
Золотий Ювілей15-20 кг з кв.метрів
Примадонна8 кг з куща

Єдиний недолік сорту - необхідність використання опор для гілок, густо посипаних плодами і підв'язування, щоб уникнути поломки стебла.

Характеристики

Томати голландського гібрида «Таня» відрізняються рясним плодоношенням і відмінною врожайністю. Плоди не дуже великі, в середньому важать 150-170 грам, яскравого червоного кольору, округлої форми, щільні і міцні. На кисті 4-5 штук. Перше суцвіття утворюється над 6-7 листом, а наступні - через кожні 1-2 листи. Плоди багаті вітамінами, особливо вітаміном C, містять багато цукру і сухих речовин.

Порівняти вага плодів цього сорту з іншими можна в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
Таня150-170 грам
Золотий Потік80 грам
засолювальними диво90 грам
Локомотив120-150 грам
Президент 2300 грам
Леопольд80-100 грам
Катюша120-150 грам
Афродіта Ф190-110 грам
Аврора Ф1100-140 грам
Анюта Ф195-120 грам
Боні М75-100

Томати легкі, транспортабельні, довго зберігаються в свіжому вигляді. У томатів «Таня» на стадії зеленої технічної стиглості відсутня зелена пляма біля плодоніжки. Це є головною відмінною рисою сорту.

Помідори «Таня» задовольнять будь-які кулінарні потреби. Завдяки тому, що плоди не великі і щільні, вони гарні і свіжі, і в різноманітних овочевих салатах, підходять для переробки, для виготовлення томатних соків і пасти, вони дуже гарні в солоному і маринованому вигляді.

Читайте також на нашому сайті: Як отримати відмінний урожай томатів у відкритому грунті? Як вирощувати смачні помідори в теплиці круглий рік?

Навіщо потрібні фунгіциди та інсектициди городнику? Які томати володіють не тільки високим імунітетом, а й хорошою врожайністю?

фото

Ознайомитися з плодами-помідорами гібридного сорту «Таня» можна на фото:

Рекомендації по вирощуванню

Виростити томати сорту «Таня» нескладно, якщо слідувати основним правилам догляду за ними. При вирощуванні в теплиці необхідно часте провітрювання, так як повітря там перенасичений вологою. У відкритому грунті томати потрібно садити на відкритих, сонячних ділянках, в разі різкого похолодання в нічні години обов'язково використовувати покривний матеріал. Полив помідорів потрібно рясний, але не частий, в середньому один раз в 5-7 днів.

Дуже важливо використовувати правильний грунт як для розсади, так і для дорослих рослин в теплицях. Ми розповімо вам про те, які види грунту для томатів існують, як приготувати правильну грунт самостійно і як підготувати грунт в теплиці навесні до посадки.

Не потрібно забувати про такі агротехнічні прийоми при посадці томатів як розпушування, мульчування, підгодівлі.

Читайте корисні статті про добрива для томатів:

  • Органічні, мінеральні, фосфорні, комплексні і готові добрива, для розсади та ТОП кращих.
  • Дріжджі, йод, нашатирний спирт, перекис водню, зола, борна кислота.
  • Що таке позакореневе підживлення і при пікіровки, як їх провести.

Прибирання томатів проводиться в різного ступеня стиглості і залежить від характеру використання. У нечорноземної смузі плоди потрібно знімати вибірково, коли вони стануть жовто-бурого кольору. Зібрані таким чином помідори через 2-3 дня дозріють. При температурі плюс 12 градусів і нижче плоди слід збирати зеленими, щоб не допустити хвороб і загнивання.

Хвороби і шкідники

Так як сорт «Таня» стійкий до найбільш небезпечних захворювань томатів, необхідні профілактичні заходи, обприскування препаратами «Профіт», «оксихом», настоєм з лушпиння і часниковою лушпиння з додаванням марганцівки. Якщо все-таки ваші помідори захворіли, дуже хороший ефект дає обприскування препаратом «Фітоспорін».

Основні захворювання, що вражають томати в теплицях і заходи боротьби з ними:

  • Альтернаріоз, фузаріоз, вертіціллез.
  • Фітофтороз, способи захисту від фітофтори, сортів не хворіють на цю хворобу.

Крім захворювань, посадки томатів можуть пошкоджуватися комахами та іншими шкідниками.

Основні шкідники для томатів і способи боротьби з ними:

  • Колорадські жуки, їх личинки, методи позбавлення.
  • Що таке попелиця і як від неї позбутися в городі.
  • Слимаки і найефективніші способи боротьби з ними.
  • Трипси, павутинні кліщі. Як не допустити появи на посадках.

Сподіваємося, що «Таня» F1 порадує дачників високим урожаєм своїх плодів, дуже смачних і соковитих!

Схожі Статті