Город без компромісів: докладний опис найсолодших і великих сортів гігантського редису

Одним з перших овочів, який висаджується навесні на грядках практично кожним городником, є редис. Постійно селекціонери виводять кращі сорти редиски з характеристиками, які привертають до себе увагу. Особливо популярні великі сорти редиски.

Більшість статей в інтернеті про редисці малоінформативними і не структуровані. Складно розібратися, які сорти у відкритому грунті дадуть хороший урожай, а які вимагають уваги і ретельного догляду для отримання великої кількості якісних коренеплодів.

Яка редиска вважається крупноплідної?

Коли читаєш опис і бачиш "вага коренеплоду 30 грам", складно співвіднести це з реальністю. Звичайно, щільність м'якоті, розмір і форма у більшості видів індивідуальні, але можна орієнтуватися на наступні приблизні показники:

  • Для круглого редису вага 15-25 грам, діаметр в 3-4 см.
  • Для витягнутих сортів вага 15-25 грам, 3-4 сантиметри довгою і 1, 5 - 2 товщиною.

Такий розмір і вага оптимальний для використання редиски в салатах і вживання в їжу. Все що більше і важче, вважається великим розміром, на любителя. Природно, що вищенаведені цифри приблизні. Зустрічається редис з щільною м'якоттю, який при такому розмірі важать до 40 грам, є легкі і з пустотами - вони важать всього 10-15 грам.

Важливо. Вказівка ​​"великий" в описі багатьох сортів не означає отримання дійсно великих екземплярів, найчастіше це будуть коренеплоди звичайного розміру. Потрібно розуміти, що в теплицях у досвідчених агрономів-селекціонерів умови набагато кращі, ніж у звичайного любителя-городника.

Найпопулярніші види

За способом посадки і вимогам до умов редис буває для відкритого і закритого грунту. При цьому закритий грунт має на увазі під собою не тільки парник або теплицю - його можна вирощувати в простому ящику на вікні.

Для домашнього вирощування

Редис - настільки проста і невибаглива культура, що вирощувати його можна цілий рік. Є сорти стійкі до нестачі світла і здатні рости в ящику на кухні або балконі.

Кармен

Ранньостиглий сорт, дозріває за 19-21 день. Округлий коренеплід яскравого кольору досягає 4 см в діаметрі. Стійкий до нестачі освітлення і зниження температури.

Дієго

Гібрид з високою стійкістю до нестачі світла, що дає хороші врожаї при домашньому виращіваніі.Срок дозрівання 22 - 24 дня від появи сходів. Округлий коренеплід насиченого кольору досягає 4 см в діаметрі.

Селеста

Голландський гібрид призначений для вирощування в умовах недостатньої освітленості і короткого світлового дня. Діаметр коренеплодів коливається в діаметрі 3, 5-4 см, досягаю 25-30 грам ваги. Досягає зрілості за 24-26 днів з моменту появи сходів. Детальніше про цей сорт читайте в окремій статті.

Для закритого грунту

Для посадки в закритому грунті потрібно використовувати тільки спеціальні сорти. У теплицях і парниках підвищена вологість, в порівнянні з вулицею, тому рослини схильні до більшого числа хвороб.

Глобус

Суперранній сорт, від появи перших сходів до отримання врожаю проходить 16-18 днів. Коренеплід круглий, з червоного кольору діаметром 3-4 см. Вага одного коренеплоду коливається в межах 20-25 грам.

Краса

Середньоранній сорт, термін дозрівання 18-22 дня від появи сходів. Коренеплід округлий, розміром 4 - 5 см в діаметрі і вагою 20-25 грам.

тепличний

Російський сорт пізнього строку дозрівання - від сходів до врожаю 25-30 днів. Коренеплід овальної форми досягає 5 см в діаметрі і 4 в довжину. Вага коливається в межах 10 - 20 грам.

Для відкритого грунту

При вирощуванні у відкритому грунті особливих вимог до вибору сортів немає, тому можна використовувати практично будь-які.

спека

Ранній сорт, призначений для відкритого грунту. Терміни дозрівання коливаються від 17 до 25 днів, коренеплоди яскравого малинового кольору. Діаметр коренеплоду 3-4 сантиметри, довжина зазвичай не перевищує 5 см. Вага коливається в межах 20 - 25 грам. Всі подробиці про цього різновиду ви дізнаєтеся тут.

Зоря

Російський сорт середнього терміну дозрівання, від сходів до зрілості проходить близько 25 днів. Округлий коренеплід насиченого червоного кольору досягає 4-5 см в діаметрі і маси в 18-22 грама. Про редисці під назвою Зоря читайте тут.

чемпіон

Чеський сорт пізнього строку дозрівання. Від появи сходів до дозрівання проходить близько 40 днів, коренеплід округлий і трохи витягнутий. Маса Чемпіона досягає 20 грам, а розміри коливаються в межах 4-5 см.

Смакові якості: гіркий або солодкий?

Часто виникає ситуація, коли великий коренеплід гірчить або пече. Зазвичай вважається, що це пов'язано з розміром - насправді гіркоту обумовлюється віком і сортом. Якщо редис переспевает, то починає накопичувати гірчичні масла. Саме через це навіть солодкі сорти починають гірчити або палити.

Великоплідні сорти виведені спеціально, щоб прибрати у великих плодів цей недолік. Спека, Зоря і Глобус мають солодкий, насичений смак. Тепличний і Чемпіон під час стиглості отримують невеликий гіркий присмак, який поєднується із загальним солодким смаком.

Важливо. Виведення нових сортів редису відбувається на селекційних станціях по всьому світу. Так як кліматичні умови розрізняються, то будь-який сорт вимагає районування - пристосування до місцевих умов. Чи не районований сорт за своїми смаковими якостями, розмірами або окрасу може відрізнятися від вихідного сорту. Тому при виборі перевагу краще віддавати місцевим сортам перевіреним часом.

Надвеликих редиска: опис з фото

Крім великих і досить поширених сортів редису існують надвеликі. Коренеплоди сортів "Червоний гігант" і "Осінній гігант" досягають 150 грам ваги і десятка сантиметрів в довжину.

червоний гігант

Виведений селекціонерами Далекосхідної станції в 50-х роках минулого століття. Форма коренеплоду конусоподібна, досягає 15 см і більше, діаметр у розетки становить 3-4 см. За своїми характеристиками це середньопізній сорт, який досягає зрілості за 40-50 днів.

Після досягнення зрілості НЕ в'яне і не викидає цветонос, чим вигідно відрізняється від аналогів. Відрізняється високою лежкістю, коренеплоди, поміщені в темне прохолодне місце, можуть зберігатися 3-4 місяці.

Характерною особливістю зростання Червоного гіганта вважається пізній зростання - перші 25-35 днів корінь практично не набирає масу. У цей час формується пишна розетка листя, корінь залишається тонким і слабким. Після формування розетки корінь починає швидко наливатися і до 40 - 45 дня набирає масу в 80 - 100 грам.

осінній гігант

Виведений селекціонерами Кубані в 70-х роках минулого століття. Коренеплід білого кольору, циліндричної форми - 6-8 см у висоту і 5-6 см в діаметрі. М'якоть соковита, білого кольору, не гірка.

Середньостиглий сорт, термін дозрівання 25-28 днів. На відміну від більшості сортів-гігантів активно зростає над рівнем землі і до моменту дозрівання стирчить з неї наполовину і більше. Районований в Північно-Кавказькому регіоні, в інших регіонах росте гірше і показує менші результати. При вирощуванні в сприятливих умовах маса коренеплодів коливається в межах 130 - 170 грам, в середній смузі Росії результати гірше - 70 - 100 грам. Про те, які сорти можна вирощувати в Середній смузі Росії і Підмосков'ї, ви можете дізнатися тут, а чи можливо виростити редиску в Сибіру і які різновиди для цього підійдуть ми писали в іншій статті.

Не менш цікаві й інші сорти редиски. Пропонуємо дізнатися про таких видах, які легко вирощуються, дають хороший урожай і радують своїми смаковими якостями. Читайте про редисці Дієго, Французький сніданок, Дуро Краснодарське, 18 днів, Рондар, Сора, Черріет, Рудольф, Дабел і Сакса РС.

Різних видів редиски досить багато, існують не тільки червоні або білі сорти, але і чорні, сині і фіолетові. Окремої згадки варто дайкон - японський редис. Тому не варто обмежуватися тільки вищенаведеними, а пробувати інші.

Схожі Статті