Гості на дачній ділянці. Як позбутися від мурашок в городі?

Зазвичай мурах вважають невтомними трудівниками-будівельниками та добрими помічниками людині в боротьбі з різними шкідливими комахами. Але для садівників і городників ці комашки є справжнім лихом.

Розмножуються мурахи неймовірно швидко. Через короткий відрізок часу їх чисельність може збільшитися в кілька десятків разів. Така армія потребує гарному харчуванні.

Прагнучи відшукати їжу, мурашина чума поступово поширюється по всій площі ділянки. Не гидують комахи нічим: знищують розсаду, плоди, бутони квітів, ягоди, насіння рослин, об'їдають коріння рослин. Боротьба з мурахами, які загрожують залишити ділянку без врожаю - справа складна і невдячна, тому як чисельність їх величезна, підземні мурашині тунелі (притулку) можна вимірювати кілометрами, а нові горбки мурашників з'являються на поверхні грунту зі швидкістю 1-3 штуки в тиждень. І все-таки впоратися з цією бідою можна.

Чому так важливо позбавити сад або город від мурах?

На дачних ділянках зазвичай зустрічаються 2 види мурашок: руда Мірмікей і чорний садовий. Гнізда комах представляють собою складну систему овальних камер, з'єднаних між собою ходами. Дуже часто над підземними гніздами мурахи будують надземний пагорб, так звану «мурашину купку», вона добре прогрівається сонячними променями і в ній набагато краще розвивається мурашиний приплід.

Найбільшою небезпекою, що виходить від мурах вважають розмноження попелиці.

ВАЖЛИВО! Саме мурахи є причиною розмноження попелиці. Справитися з нею набагато складніше і шкоди ця комаха завдає набагато більше!

Мурахи дуже трепетно ​​ставляться до цього шкідливому комасі, оберігають його, сприяючи його активного розмноження (розводять тлю), так як харчуються напівперевареним соком, який періодично виділяє попелиця. В результаті полчища попелиці знищують молоді пагони і листя плодових дерев, розсаду, квітки ягідних культур. Нескладно здогадатися, що після таких набігів, на урожай можна не розраховувати.

Ще однією неприємністю, заподіюваної мурахами є пошкодження коренів плодових дерев. Комахи активно підточують коріння (особливо якщо їх будинок збудований біля основи стовбура), дерево поступово занепадає і через деякий час засихає.

Не проти мурахи поласувати уже дозрілими фруктами і ягодами. Особливо любима ними полуниця.

Методи боротьби з мурахами на дачній ділянці

Якщо на вашій ділянці головним надбанням є сад - результат багаторічної праці, варто подбати про обмеження доступу мурах до дерев. Після їх навали може постраждати коренева система дерева, а також з'явитися попелиця, яку мурахи розмножать на молодих пагонах і листках.

Існує кілька способів перепинити мурашкам доступ:

 • побілка вапном. Вапно відлякає комах, і відіб'є бажання вилазити на дерева. Для більшого ефекту варто обробити вапном і грунт навколо стовбурів;
 • Липка стрічка. Обмотавши стовбури липкою стрічкою можна вберегти дерева не тільки від мурах, але і від шкідливих гусениць і дрібних жуків;
 • спідниці з фольги. Навколо стовбурів можна зробити спідниці з фольги. Спершу фольгою обмотують нижню частину дерева, потім зверху роблять подобу спідниці, у якій гострі краї. Мурахи не володіють гнучкістю, подолати гострі краї їм буде не під силу;
 • масляна перешкода. Перешкодою для мурах може послужити оперізує смуга з будь-якого рослинного масла (краще конопляного, але дістати його зараз проблематично, тому можна використовувати лляне або соняшникова). Перебратися через масляний заслін комахи не ризикнуть.

Якщо ж від мурах страждає розсада, овочеві та ягідні культури, слід застосувати більш серйозні заходи, спрямовані на повне знищення шкідливого комахи.

хімічні засоби

Як позбутися від мурашок в городі і на ділянці? Боротися з мурахами за допомогою хімікатів справа майже марна, адже велика частина цих комашок знаходиться під землею, крім усього іншого, вони забезпечують собі масу укриттів і можуть в будь-який момент сховатися в них.

ВАЖЛИВО! Всі інсектициди токсичні і служать перш за все загрозою вирощуваних на ділянці культурам і плодовим деревам.

Тим не менш, багато дачники вибирають саме цей шкідливий, але не вимагає кропітких зусиль метод. Найрізноманітнішу хімію можна придбати в магазині «Все для саду та городу». Засоби: «Грім», «Мурацід», «Трінол», «Карбофос» допоможуть у вирішенні проблеми, але ненадовго. Комахи перебувають на ділянках в неміряних кількостях, при обробці інсектицидами загине лише мала їх частина, решта ж будуть з успіхом плодитися далі.

Фото хімічних засобів:

Народні (гуманні) методи позбавлення від комах

 • знищення попелиці. Це дрібна комаха служить джерелом солодкої їжі для мурах. Чи не стане її, поступово зникнуть з ділянки і мурахи;
 • перенесення «мурашиних купок». Найпростіший і ефективний спосіб. Мурашник акуратно підкопують за допомогою лопати і переносять подалі від дачної ділянки. У кожному мурашиному будинку знаходиться матка, відкладає яйця, з яких потім з'являються личинки і дорослі особини, що не дають спокою дачникам. Землю під мурашником бажано також викопати (в ній можуть знаходитися личинки, а також і сама мурашина матка) і винести за межі дачі;
 • відлякують запахи. Мурахи не переносять різких запахів. Випровадити небажаних гостей допоможе часник, гвоздика, лавр, аніс, цибуля, валеріана, чорнобривці. Шматочки цибулі, часнику, мелену гвоздику, аніс можна розкласти навколо мурашників, а також на доріжках комах. Валеріану і квіти-чорнобривці розсадити по всій ділянці;
 • засоби - відлякувачі. Багато постраждалих дачники діляться своїми методами відлякування цих шкідливих комах. Вони рекомендують: посипати мурашник і доріжки золою, вапном, тютюновим пилом, кістковим борошном, сажею, червоним перцем;
 • чистота дачної ділянки. Щоб боротьба з настирливими гостями була більш ефективна потрібно очистити свою ділянку від напівзгнилих дощок, трухлявих пеньків, де люблять збиратися ці комахи. Потрібно вчасно збирати опале фрукти і ягоди, вони притягують мурах своїм солодким ароматом.

Менш гуманні, але ефективні способи

 • отруйні приманки. Зазвичай приманки робляться з використанням бури (1ч. Ложка) і особливо улюблених мурахами продуктів (м'ясний фарш, жовток яйця, мед). Шматочки цієї суміші розкладають по всій поверхні ділянки. Наївшись, мурахи через деякий час гинуть. Працювати з отрутою слід вкрай обережно, в рукавичках;
 • ВАЖЛИВО! Отруйні приманки можуть залучити не тільки мурах, але і домашніх тварин, яких господарі привозять з собою на дачі!
 • пшоняна крупа. Комахи просто обожнюють пшёнку і з задоволенням накидаються на неї. Але переварити крупу вони не в змозі, тому через деякий час гинуть. Пшёнкой потрібно рясно посипати мурашники, а також доріжки, по яких переміщаються комахи;
 • окріп. Заливати гнізда, купки, ходи крутим окропом.

Не варто думати, що всі перераховані вище методи дають стовідсоткову гарантію. Боротьба з мурахами - справа дуже копітка і довгий. Потрібно просто знайти саме той спосіб, який вам допоможе. Крім усього іншого, мурахи є досить важливою ланкою в харчовому ланцюзі. Знищивши їх армію, ви з подивом виявите на ділянці незліченні полчища гусениць, личинок і шкідливих жучків, яких до цього поїдали ваші неспокійні гості. Тому вибирайте більш гуманні способи для вирішення цієї проблеми.

Схожі Статті