Готуємося до пророщування або треба замочувати насіння солодкого перцю перед посадкою на розсаду

Насіння болгарського перцю перед висіванням необхідно обов'язково обробити.

Незалежно від того, були вони куплені або зібрані власноруч.

Для отримання здорових рослин і бажаного врожаю потрібно провести поетапну передпосівну підготовку.

Калібрування посівного матеріалу

Першим етапом підготовки до посіву солодкого перцю є вибірка придатного посівного матеріалу. Важливо виділити з усього наявного кількості наповнені, відбракувавши пустотілі, дрібні і дуже великі насіння. Найбільш підходящим є посівний матеріал середнього розміру.

Калібрування насіння можна проводити за допомогою сольового розчину, який складається з 40 грам кухонної солі і літра теплої води. В отриманий розчин кладуть посівний матеріал на кілька хвилин, вибирають залишилися на поверхні води і утилізують їх. Якісне насіння будуть на дні, їх необхідно добре промити і просушити на паперовому рушнику.

УВАГА: Багато городників відмовилися від відбору в розчині кухонної солі через те, що спливти можуть не тільки пустотілі, а й пересушені насіння перцю.

Поділ наповнених насіння від порожніх проводиться перед безпосередньою посадкою.

знезараження

У процедури підготовки насіння болгарського перцю до посіву входить їх протруювання, необхідне для знезараження і запобігання ймовірному зараження.

Для протруєння посівний матеріал поміщаються в 1% розчин марганцівки на півгодини, а потім промиваються і просушуються на паперовому рушнику.

Для протруювання часто застосовується розчин Фітоспорін (4 краплі біопрепарату на склянку води). Засіб ефективно проти ряду бактерій і грибкових інфекцій, при цьому нешкідливий для людини і домашніх вихованців.

УВАГА: Зберігати знезаражені насіння більше доби не можна, тому що вони втрачають посівні якості.

Дезінфекція проводиться перед посадкою насіння болгарського перцю, забезпечуючи при цьому швидке зростання здорових посівів і правильний розвиток.

Обробка мікроелементами

Підготовчі процедури перед посадкою солодкого перцю можуть включати в себе обробку мікроелементами, яка збільшує схожість. Рослини, насіння яких було здійснено таку обробку, стійкі до захворювань і несприятливих умов на перших фазах, що дозволяє перцю швидше вирости сильним і дати підвищений урожай.

Для збагачення мікроелементами використовуються розчин деревної золи, яка містить більше 30 необхідних для рослин елементів.

Для його приготування:

  1. в літрі води необхідно розмішати кілька грам золи і дати настоятися приблизно добу;
  2. після чого в суміш кладуть марлю або тканину з насінням перцю на 3 години;
  3. промивають і підсушують.

Обробка посівного матеріалу може проводитися з використанням спеціальних готових сполук мікроелементів. У такому випадку вона проводиться в суворій відповідності з інструкцією купленого біопрепарату.

УВАГА: Етап обробки мікроелементами проводиться за кілька днів до посіву.

Використання стимуляторів росту

Завдяки обробці насіння солодкого перцю стимулятором росту збільшується шанс їх сходів і розвитку. До перевіреним стимуляторів відноситься кропив'яний настій, який готується з розрахунку ложки рослини на склянку окропу.

Замочити посівний матеріал можна в таких препаратах, як «Циркон», «Епін-Екстра» і інших стимуляторах, дотримуючись інструкції.

замочування

Для того щоб прискорити появу паростків, посівний матеріал перців перед посадкою замочують. Дана процедура перед посівом розм'якшує оболонку насіння і прискорює процеси зростання.

Знезаражені насіння перцю загортають в змочену водою тканину або вату і залишають в теплому місці. Необхідно періодично стежити за вологістю марлі і в міру висихання змочувати її.

Після набухання насіння їх або відразу висаджують в грунт, або спершу пророщують. Пророщування проводиться таким же чином, як і замочування, тільки до того часу, поки насіння не проросте.

барботування

Барботування замінює такі підготовчі етапи, як замочування і пророщування. Воно являє собою обробку насіння водою, насиченої киснем, в результаті якої з шкірки змивається згубна мікрофлора. Даний етап добре поєднується з обробкою мікроелементами.

Для барботирования:

  1. висока прозора посуд наповнюється водою на 2/3;
  2. в неї поміщаються насіння і наконечник компресора для акваріума;
  3. насичення киснем повинно відбуватися близько доби;
  4. після чого насіння дістаються і просушуються.
УВАГА: Якщо на етапі барботирования насіння почали проростати, їх необхідно дістати і висадити в грунт.

загартовування

Після того, як насіння болгарського перцю проросли, їх необхідно помістити в холодильник на кілька днів, де вони пройдуть процедуру загартовування. Цей етап допоможе насінню без труднощів перенести посадку в відкритому грунті і температурні перепади. Це останній пункт, на якому підготовчі заходи завершуються.

Програми підготовчих заходів перцю до висадки можуть відрізнятися, вони обумовлюються потенціалом і особистими уподобаннями. Проте, покрокова інструкція має єдиний каркас - це вибір відповідних для посіву насіння, їх протруювання, насичення мікроелементами і їх пророщування.

Кожен з цих методів передпосівної обробки посівного матеріалу перцю перевірений, простий у виконанні і ефективний. Потрібно вибрати 1-2 найбільш підходящих, не заважаючи все в одну процедуру. Правильно підготовлені посіву насіння стануть одним з найважливіших гарантів гідного результату.

ДОВІДКА! Дізнайтеся про різні методи вирощування та догляду за перцем: в торф'яних горщиках або таблетках, у відкритому грунті і без пікіровки, і навіть на туалетному папері. Вивчіть хитрий метод посадки в равлика, а також які хвороби і шкідники можуть атакувати вашу розсаду?

Схожі Статті