Грамотне вирощування часнику як бізнес: рентабельність, плани і технології культивування

Власний бізнес є основним способом отримання фінансової незалежності. Часто у підприємців-початківців немає достатнього обсягу стартового капіталу. Тому основною умовою для початку бізнесу є наявність фінансів, що дозволяють почати свою справу.

Вирощування часнику як вид діяльності при незначних витратах є саме тим стартом підприємництва, який не вимагає значного інвестування фінансів і володіє високою прибутковістю. Для отримання високих показників і великого прибутку потрібно вивчити агротехніку вирощування і розібратися в деталях даного виробництва.

Переваги і недоліки

недоліки:

 • на початковому етапі важко знайти надійного постачальника посівного матеріалу;
 • необхідність культивації та удобрення грунту;
 • для зростання озимих сортів часнику потрібно грунт з вмістом піску;
 • при відсутності оптових покупців можуть виникнути труднощі зі збутом.

переваги:

 • висока популярність на продукт у населення;
 • незначна конкуренція;
 • проста агротехніка;
 • можливість вирощування на невеликій ділянці;
 • наявність сільськогосподарської техніки не обов'язково;
 • невеликий обсяг стартових інвестицій;
 • для початку цього виду діяльності не потрібні спеціальні знання.
Довідка! При вирощуванні часнику, також доцільно вирощувати овочі і цибулю.

Середня врожайність з 1 га і з 1 сотки в Росії

Скільки кг продукту можна виростити на 1 сотці і скільки можна зібрати з 1 га на продаж? При дотриманні основних сільськогосподарських технологій з 1 га землі можна отримати урожай часнику в розмірі близько 13 тонн, отже, з 1 сотки врожайність складе 130 кілограмів.

Матеріальні затрати

На підготовку грунту площею 20 соток потрібно витратити 6000 рублів. За планом це включає в себе оранку, боронування, а також підготовку грунту безпосередньо під посадку. Ціна посадкового матеріалу складе приблизно 20000, оскільки буде потрібно не менше 200 кг для посіву на площі 20 соток (при ціні 100 рублів за кілограм насіннєвого матеріалу).

Для підготовки грунту потрібно 8 тонн добрива - торф або перегній. За це необхідно буде сплатити 25 000 рублів.

Зберігання вирощеного продукту можливо:

 1. у вже наявному дачному будинку.
 2. споруда спеціалізованого сховища для часнику.

Повні витрати на створення бізнесу за розробленим планом складають близько 90 000 рублей. Але при наявності вже готового будови, пристосованого під зберігання часнику зведення складу вже не обов'язково. При наявності хороших грунтових умов, які підходять для вирощування цибулинних культур можливо зменшення кількості внесених добрив. Ці фактори можуть істотно знизити суму стартових витрат на виробництво.

рентабельність

З огляду на те, що в середньому врожайність з гектара становить 13 тонн готової продукції, яка кількість часнику можна отримати з 20 соток? В цьому випадку з 20 соток можна очікувати близько 2.5 тонни часнику, на приблизну суму 25 000 рублів, при середній ринковій ціні 50 рублів за 1 кілограм.

Чи вигідно вирощувати на продаж у великих масштабах?

Яку вигоду можна отримати від промислового вирощування у відкритому грунті? Даний бізнес цілком обгрунтовано можна назвати перспективним і мають високі показники окупності. Це пояснюється високим попитом на продукт у населення. Якщо ви хочете почати часниковий бізнес, то є всі підстави сміливо починати справу.

Довідка! В середньому рентабельність з 1 га при оптових продажах становить 70%, тоді як роздрібна до 150%.

Технологія культивування в промислових масштабах

Переймаючись питанням, як виростити часник в промислових масштабах, початківець фермер повинен скласти докладний бізнес-план, щоб успішно втілити бізнес-ідею в життя.

аналіз ринку

Часник користується достатнім попитом у людей. При вирощуванні, як в промислових масштабах, так і в умовах малого сільськогосподарського підприємства можлива торгівля в двох формах:

 • У роздріб. Доцільно орендувати невеликий торговий модуль, наприклад, на місцевому ринку.
 • Отом. Для цього буде потрібно налагодження контактів з оптовими покупцями.

Вибір форми реалізації продукції в першу чергу залежить від її обсягу.

Окупність цього бізнесу становить 1 сезон!

Загальний обсяг інвестицій

Крім вищевказаних грошових сум (посадковий матеріал, підготовка і удобрення грунту), потрібно врахувати інші витрати, пов'язані із забезпеченням діяльності сільгосп підприємства:

 1. орендну плату за користування земельною ділянкою;
 2. транспортні витрати;
 3. заробітна плата найманому персоналу в разі його залучення;
 4. витрати на придбання та використання пестицидів;
 5. плата за рекламні послуги.

У кожному регіоні Росії ціни за перелічуваних послуги різні і можуть дуже різнитися.

Вибір системи оподаткування

При створенні сільськогосподарської організації в першу чергу потрібно здійснити її реєстрацію в установленому порядку, з метою уникнути порушення діючих норм чинного законодавства. Ваш бізнес потрібно неодмінно зареєструвати, особливо при вирощуванні в промислових обсягах.

При вирощуванні продукції у великих промислових обсягах найкращою формою організації діяльності буде ТОВ. Товариство з обмеженою відповідальністю - засноване однією або кількома юридичними та / або фізичними особами господарське товариство, статутний капітал якого розділений на частки. Учасники товариства не відповідають за його зобов'язаннями і несуть ризик збитків, пов'язаних з діяльністю товариства, в межах вартості належних їм часток або акцій в статутному капіталі товариства.

Для підприємців-початківців найбільш зручною формою організації виробництва буде селянсько-фермерське господарство (СФГ) - до 1 га землі або як індивідуальний підприємець (ІП).

Види оподаткування:

 • селянсько-фермерське господарство - обкладається єдиним сільськогосподарським податком (ЕСХН);
 • індивідуальний підприємець - спрощена система оподаткування (ССО).

Ставка податку є однаковою для обох форм реєстрації. При здійсненні реєстрації застосовують код класифікатора КВЕД 01.13 «вирощування коренеплодів, цибулевих овочів і бульбоплодів, таких як: морква, столовий буряк, ріпа, часник, цибуля (включаючи цибулю-шалот), цибуля-порей та інші цибулинні овочі». Термін реєстрації - 1 місяць.

Алгоритм дій по реєстрації ІП:

 1. Збір пакету документів (заява про державну реєстрацію фізичної особи як індивідуального підприємця (форма № Р21001); копія паспорта; квитанція про сплату держмита).
 2. Здійснення державної реєстрації фізичної особи як індивідуального підприємця відбувається в податковому органі за місцем його проживання, тобто за місцем реєстрації, вказаному в паспорті. Якщо в паспорті відсутня місце реєстрації, то реєстрація підприємця може бути проведена в податковому органі за місцем фактичного проживання.
 3. Передача документів до податкової інспекції. Їх можна передати особисто або віддалено безпосередньо до інспекції.
 4. Особисто або через представника за дорученням. Також можливе оформлення документів в багатофункціональному центрі - особисто або через представника за дорученням.
 5. Прийом документів в податковому органі.
 6. Одержання особою документів про державну реєстрацію.
 7. Якщо вся документація в порядку, через 3 робочих відбувається видача листа записи ЕГРІП заявнику.

Документи можна отримати особисто або через представника за нотаріально посвідченої довіреності.

Який сорт вибрати?

Основними сортами часнику є:

 • ярої;
 • озимий.
Увага! Ціна насіннєвого матеріалу озимого часнику вище ярого, а й урожай більше.

Озимий часник добре переносить вплив низьких температур, володіє високою врожайністю, великими цибулинами і хорошими смаковими якостями. Його посадка здійснюється в період часу з вересня по жовтень. Найбільш поширені і врожайні сорти:

 • Скіф;
 • Спас;
 • Плутон;
 • Лекарь;
 • Гаркуа;
 • осінній;
 • Поліський;
 • Ряжский;
 • Любаша.

Ярові сорти часнику підходять лише для вирощування в південних регіонах РФ, оскільки погано переносять низькі температури навколишнього середовища. Це підвищує ризики неврожаю від впливу низьких температур.

Найбільш високоврожайні сорти ярового часнику:

 • Оленівської;
 • Кледор;
 • Флавор.

Опис посівних площ

Земля під культури часнику повинна бути дренированной і родючою. Важливу роль відіграє ступінь освітлення ділянки. Найбільші показники врожайності дає часник при вирощуванні в умовах теплиці, що також дає можливість захистити культури від впливу несприятливих атмосферних явищ. Гарне вплив робить додавання піску в грунт, що підвищує її дренированность.

необхідна техніка

При малих обсягах посівних площ наявність сільськогосподарської техніки не обов'язково. Але при вирощуванні в промислових обсягах механізація даного процесу обов'язкова. У такому випадку необхідна наявність або оренда техніки:

 1. культиватор;
 2. трактор;
 3. конвеєр;
 4. система поливу;
 5. машина для збору часнику.

Купівля вищевказаної техніки обійдеться на суму близько 5000000 рублів. При веденні бізнесу в рамках дачної ділянки вищевказана техніка не буде потрібно, але все-таки доведеться придбати садівничий інвентар на суму близько 20000 рублів.

посадка

Найбільш доцільно буде здійснювати посадку озимих сортів часнику. Його висадку треба проводити за 40 днів до настання перших морозів. Найбільш вдалий час у вересні-жовтні.

Для посадки можна застосовувати:

 • повітряна цибулина (цибулина з стрілки);
 • севок (цибулина-однозубка);
 • один зубок головки.

Рекомендується кожні 3 роки проводити зміну посівного матеріалу, що дозволяє уникнути процесів виродження сортів часнику. Краще застосовувати для посадки севок або один зубок головки часнику, оскільки повітряна цибулина дасть урожай тільки через 2 роки. Обсяг необхідного посівного матеріалу залежить від щільності посадки і сорти, але знаходиться в межах 600-1 500 кг / га.

Пропонуємо вам подивитися відео про посадку великих обсягів часнику:

догляд

полив

У період з середини квітня до початку липня часник поливають приблизно 1 раз в тиждень. У дощову пору поливи скорочують частково або навіть повністю. При великій кількості опадів в міжряддях створюють водовідвідні канавки, для запобігання накопиченню зайвої вологи в грунті. Яка може привести до загнивання цибулин.

В холодне літо часник потрібно зрошувати раз в 9 днів. Полив повинен здійснюватися з таким чином, щоб на кожен квадратний метр культур витрачалося від 5 до 10 літрів води. У посушливі періоди обсяг води для поливу допускається збільшити до 12-15 літрів.

Увага! Рекомендується припинити полив часнику за 3 тижні до передбачуваної прибирання.

Обробка грунту

Після сильних дощів на поверхні грунту утворюється ґрунтова кірка, яка заважає нормальному доступу кисню до кореневої системи і погіршення умов зростання цибулин. Після завершення дощів необхідно проводити процес неглибокого розпушування (3-5 см). Це покращує аерацію грунту. Потрібно проводити розпушування так, щоб не пошкодити цибулини.

підживлення

Рекомендується на початку сезону вегетації провести 2 підживлення культур часнику азотними добривами з інтервалом в два тижні. Озимий та ярий часник удобрюють через півмісяця після появи дружних сходів (квітень-травень).

Для підгодівлі використовують також розчин гною (1:10), пташиного посліду (1:20). Фосфорно-калійні добрива вносять під час посадки часнику. Непоганий результат дає замочування посівного матеріалу в розчинах гумінових добрив перед посадкою, це підвищує схожість на 20%.

Внесення добрив в грунт потрібно проводити тільки після поливу або дощу.

Пропонуємо вам подивитися відео про підгодівлі часнику:

Про правила догляду за часником ми писали в нашому матеріалі.

Збір врожаю

Збір часнику здійснюють після того, як пожовтіє все листя. Процес збирання повинен проходити в суху погоду. Після проведення збирання цибулин їх потрібно підсушити на відкритому повітрі, обрізати стебла і корінці, провести сортування. Збут врожаю можливий:

 • в мережі магазинів;
 • в установи громадського харчування;
 • на ринку;
 • іншим оптовим покупцям.

хвороби

Основними хворобами часнику є:

 1. пероноспороз часнику;
 2. несправжня борошниста роса;
 3. бактеріальна гниль;
 4. шейковая гниль часнику;
 5. чорна плесневідная гниль часнику.

Для боротьби із захворюваннями часнику існує широкий спектр сільськогосподарських препаратів. Важливо виявити осередок захворювання на самому початку, що дозволить зберегти урожай.

Пропонуємо вам подивитися відео про хвороби часнику:

Можливі проблеми та шляхи їх вирішення

Основною проблемою в даному виді діяльності є недолік фінансування на початковому етапі діяльності. При наявності достатніх фінансових вкладень бізнес по вирощуванню часнику не приносить яких-небудь істотних проблем.

Вирощування часнику є прибутковим і таким, що окупається видом діяльності. Його можна почати як на присадибній ділянці, так і на великих територіях. Також вирощування часнику можна почати без досвіду вирощування сільськогосподарських культур.

Для всіх, хто хоче зайнятися вирощуванням часнику в будь-яких масштабах, буде корисно прочитати про те, як розмножувати його насінням і як обробляти до і після сходів.

Схожі Статті