Гризуни: Як боротися з землерийкою на городі і дачній ділянці?

Маленьке тварина землерийка, великим сільськогосподарським угіддям приносить більше користі, ніж шкоди.

А ось особисті угіддя дуже страждають. На земельних ділянках залишає безліч розгалужених ходів під землею тим самим пошкоджує, коріння так само коренеплоди рослин.

Тому садівники і городники часто переймаються питанням, як ефективно боротися з шкідником, щоб врятувати урожай.

Навіщо боротися?

На жаль, землерийка харчується не тільки шкідливими комахами як гусениці, жуки та інші. Вона своїм довгастим носиком підкопує грунт, гризе коренеплоди моркви, буряка та ін. Від чого рослини починають в'янути. Прориваючи ходи, псує коріння перців, полуниці, томатів, не відмовляються від насіння культурних рослин. Псує красивий вид газону і клумб. Нюх і дотик у них розвинене дуже добре, ще одна здатність - ехолокація.

ВАЖЛИВО! Шкідники живуть не довго - всього 1, 5-2 роки, але послід самки досягає до 14 шт. в масштабі приблизно 40шт на гектар.

Як боротися?

Існують «дідівські» способи борьб и, наприклад, по землі розкидати тухлі шматки оселедця. Вважається, що сильно неприємний запах допоможе від них позбавитися. І від господарів той же ... Якщо звичайно вас такий аромат не бентежить, то спробуйте оселедець залишити на кілька днів.

Один з народних, дешевих способів як позбутися від землерийок на дачній ділянці показаний на цьому відео:

Ефектом володіє глибока перекопування грунту близько 70см. лопатою. Але якщо ділянка не великий, то звичайно можна попрацювати. Спробуйте в нірку засипати яєчні шкарлупки або підгодувати сусідську кішку бажано триколірну, яка краще звичайних полювати на мишей, щурів.

Вважається, що шкідник не любить бобові, молочай і звичайні чорнобривці. Розсадити їх по краях грядки, щоб тваринки не заходили, до того ж квіти вас будуть радувати своїми строкатими нарядами.

Деяким допомогло в ходи землерийки, накидати жар або по одному рівню з ділянкою вкопати біля нори трьох літрову порожню банку по типу пастки. Як боротися з землерийкою на городі і позбутися від неї? Існує кілька ефективних способів.

Як знайти гніздо?

Фото землерийки:

Більшість цих гризунів живуть у вологих місцях. Землерийки мешкають по одному.

Риють нори самостійно і займають порожнє житло інших (кротів, мишей).

Заселяються в пустотах пнів і в впали деревних стовбурах, під хмизом, рідко - в будівлях людини.

Гніздо утеплюють сухими листочками або травинками. У кожної з них, є свій годує ділянку, розміром в декілька десятків квадратних метрів.

Прочитати інформацію про інших шкідливих гризунах з якими необхідно боротися в сільському господарстві і на дачних ділянках Ви можете тут: Земляна щур, Чорна і руда щури, Дикий хом'як, Суслики, Кроти, Лісова миша, Миша полівка, Сіра миша, Степова форель, Жовта форель

хімічні методи

Використовувати отрута не дуже гуманно і вдаватися до нього потрібно в останню чергу, але ефективність від застосування є. Придбайте отруту для мишей або отруйні корми як «Смерть щурам», «Лускунчик», «Хантер антігризун». Насипати її потрібно в кожну нірку або розкласти біля входу в житло.

ВАЖЛИВО! Зверніть увагу на наявність дітей, домашніх вихованців перед застосуванням отрути, це небезпечно!

Отруйні гази або газові бомби, але якщо тунель, розгалужений, то дрібний шкідник просто втече. Тому використовувати потрібно відразу ж, як тільки землерийка облюбує ділянку. Той же принцип і з тим, як наповнити водою нір.

Залийте в нірку солярку або бензин. Деякі садівники застосовують димові шашки. Пробують застосовувати різко пахнуть реактиви як «Креатол», «Екар», «Пометанол» та ін. Загалом, все, що має сильний запах, але не рекомендується застосовувати поблизу посадок рослин, дерев, плодових чагарників.

ВАЖЛИВО! Використання бензину і солярки може викликати пожежу.

механічні

Позбутися від землерийок на дачі або дачній ділянці можна за допомогою пасток і капканів, які зазвичай використовуються з приманкою для щурів, мишей. Відлякувач для кротів підійде так само для землерийки. Механічні засоби у вигляді бляшаних вертушок їх розставляють на всій ділянці, а працюють вони при наявності вітру. Постійний шум надасть землерийок незручність, через це вони переселяться на більш спокійне місце.

Електричні відлякувачі мають ті ж властивості, як і механічні, але працюють від електрики і включати можна за бажанням. Електронні відлякувачі створюють низькочастотний шум в межах 400Гц радіусом близько 20 метрів. На людини і на домашніх тварин він не діє, але ще паче не приємний для землерийки. На такий звук вони відреагують швидко і негайно покинуть ділянку, прихопивши з собою кротів, вужів, мишей і ін.

Відлякування та профілактика

Надійним застосуванням, при якому боротьба з землерийки дасть результат, стануть вкопані по периметру ділянки шифер або листи заліза. Будматеріал потрібно вкапать глибиною до півтора метрів.

На кілочки висотою приблизно з метр, р азместіть пластикові пляшки обрізані на 1/3 від горлечка або бляшані банки. Та ж вертушка тільки безкоштовно, що дуже радує.

Ці «грохотушка» на вітрі гримлять тим самим лякають землерийку. Краще, якщо вони будуть на ділянці з постійним місцем перебування на всякий випадок.

Для профілактики висаджуйте між рядами моркви чи буряка часник і цибулю, які виділяють різкий запах. Засобом для боротьби з землерийки допоможе коноплі. Її потрібно закласти в свіжовикопану норки.

При перегнивання вона володіє специфічним запахом, який не сподобатися землерийок, незабаром вони покинуть ділянку. Засіб буде діяти пару років. Землерийка в будинку може з'явиться тільки випадково тому не має сенсу ловити її. Звірятко піде сам.

У більшості випадків знищення землерийки неминуча. Перериті, зіпсовані квітники, газони і знищений урожай зводять на спадання всю користь, яку приносить тварина. Отрути використовуйте мінімально, у міру необхідності. Адже хочеться приклавши багато праці виростити для себе екологічно чистий продукт.

Схожі Статті