Характеристика російського картоплі «Горобина»: опис сорту, фото

Хороший смак, врожайність, стійкість до хвороб - кращі і затребувані якості картоплі Рябинушка. Він вирощується не тільки в Росії, але і в сусідніх східно-європейських країнах.

У нашій статті ми розповімо вам все про сорт Рябинушка. Тут ви знайдете повний опис, зможете ознайомитися з характеристиками і основами агротехніки, дізнаєтеся наскільки він схильний до тих чи інших захворювань і схильний до нападу шкідників-комах.

Картопля Рябинушка: опис сорту

Назва сортуГоробина
Загальна характеристикасреднеранний столовий сорт російської селекції
період дозрівання80-90 днів
вміст крохмалю11-18%
Маса товарних бульб90-130 гр
Кількість бульб у кущі12-15
врожайністьдо 400 ц / га
споживчі якостім'якоть не темніє при механічних пошкодженнях і варінні, хороший смак
лежкость90%
колір шкіркичервоний
колір м'якотікремовий
Перевага регіони вирощуванняПівнічний, Північно-західний, Центральний, Середньоволзький
Стійкість до захворюваньсередня до золотистої нематоди, помірно чутливий до фітофторозу
особливості вирощуванняперед посадкою рекомендується пророщування, регулярний полив і внесення добрив сприяють підвищенню врожайності
ОригінаторЗАТ «Всеволожская селекційна станція»

Сортову картоплю Рябинушка виведений на Всеволжскіе селекційної станції в 2007 році і відноситься до елітних і суперелітна сортам. Чи не є гібридом. Сорт середньостиглий. Початок збору на 90 день після посадки. Урожайність висока. В середньому з гектара збирають до 40 центнерів.

Порівняти врожайність Удачи з іншими сортами картоплі можна в таблиці нижче:

Назва сортуУрожайність (ц / га)
Горобинадо 400
Мінервадо 430
Кіранда110-320
Дельфіни160-470
Рогнеда190-350
Гранададо 600
чарівникдо 400
Ласунокдо 620
Журавинкадо 640
блакитьдо 500
Горобинадо 400

Призначений для вирощування у відкритому грунті. Кущ від середнього до високого. Напівстоячий і прямостоячий. Листя темно-зелена, середньо-велика відкритого типу. Край середньої хвилястості. Картопля цвіте фіолетово-блакитними кольорами. Картоплини овальні. Акуратні і рівні бульби. Червона і гладка шкірка. Дрібні і дуже дрібні оченята. Маса однієї бульби від 90 до 135 гр. Кремова м'якоть не темніє при пошкодженні. Крохмалю в бульбі картоплі міститься від 12 до 15%.

Вміст крохмалю в картоплі інших сортів представлено в таблиці нижче:

Назва сортувміст крохмалю
Горобина11-18%
Латона16-20%
Каменський16-18%
Зорачка12-14%
Імпала10-14%
весна11-15%
Ароза12-14%
Тімо13-14%
фермер9-12%
Метеор10-16%
Джувел10-15%

Читайте також цікаві матеріали про різні, в тому числі і лікувальні властивості картоплі.

Чим небезпечний соланін, чи варто їсти картоплю сирим і пити сік, чому люди вживають в їжу картопляні паростки.

фото

Дивіться нижче: сорт картоплі Рябинушка фото

Районування сорту - Росія (Північний, Північно-Західний, Центральний, Центрально-Чорноземний, Середньоволзький, Волго-Вятський, Північно-Кавказький, Західно-Сибірський і Далекосхідний регіони), Республіка Молдова, Республіка Білорусь, Україна.

Технічна зрілість настає через 2, 5-3 місяці від появи сходів. Рекомендується висівати після бобових, зернових, багаторічних і однорічних трав, льону, люпину, озимих. Збереження до 90%. Товарність до 95%.

особливості вирощування

Садять після того, як земля прогрілася до 10 ° С. Класична схема посадки 60 см на 35 см. Глибина до 10 см. Перекопують на штик лопати грунт. Пласт перевертають. Додають 3 кг перегною, 100 гр золи на 1 м².

ВАЖЛИВО! Якщо грунт глинистий, глибину посадки слід зменшити до 5, 5 см. В піщані, суперпесчание грунту садити на глибину 11-12 см. На важких грунтах здійснюють посадку в земляні гребені.

Сорт вимагає регулярного розпушування. Для кращої вентиляції кореневої системи і утворення бульб, поводять не менше двох підгортання за сезон.

Читайте докладніше про те навіщо потрібно підгортати картоплю, ніж його виробляти - вручну або за допомогою мотоблока, чи можна отримати хороший урожай без прополки і підгортання.

Полив найкраще здійснювати зрошувальних способом. Мульчування - в міру необхідності. При наявності якісного насіннєвого матеріалу, правильної агротехніки, внесення добрив не потрібно, однак інформація про них може виявитися корисною. Читайте про те, чим підживити картоплю, коли і як вносити добрива, які з них найкращі і чому дуже часто потрібні мінеральні. А також, як правильно удобрювати картоплю при посадці.

Зібраний урожай викладають для просушки на один-два тижні. Забирають пошкоджені, хворі на вигляд картоплини. Зберігають в провітрюваному підполі, коробі, овочевий ямі.

Ми підготували для вас багато корисної інформації про зберігання картоплі: терміни, температура, місця і виникають проблеми.

А також які умови створюють для успішного зберігання взимку, в овочесховищах, в погребі, в квартирі, на балконі, в ящиках, в холодильнику і що потрібно очищеним коренеплодів.

Що стосується насіннєвої картоплі Рябинушка, то для посадки:

  1. Використовують бульби розміром з куряче яйце.
  2. Бульби пророщують на світлі, при температурі + 12-15 ° С до формування паростків близько півтора сантиметрів.
  3. Викладають в траншеї глибиною 7-10 см.
  4. Присипають золою.
  5. Вкривають 10-сантиметровим шаром землі.
  6. Перед посадкою, для профілактики від хвороб, замочують бульби в 1% водному розчині борної кислоти на 20-30 хвилин.

Хвороби і шкідники

Сорт стійкий до золотистої цистоутворюючої нематоди і раку картоплі. А також помірно стійкий до фітофторозу листя, фітофторозу бульб. Читайте також все про такі поширені хвороби картоплі, як альтернаріоз, фузаріоз, вертіціллез, парша. Що стосується шкідників, то основні проблеми городникам доставляють колорадський жук і його личинки, картопляна міль, капустянки, дротяники, попелиці.

Смакові якості, добре зберігання, можливість отримання якісного насіннєвого матеріалу, роблять сорт картоплі Рябинушка перспективним для вирощування фермерами та городниками-аматорами.

Існує чимало способів вирощування картоплі. Ми розповімо вам про найцікавіші з них. Читайте все про сучасних голландських технологіях, про вирощування ранніх сортів, про те як перетворити це в бізнес. А також про альтернативні методи: під соломою, в мішках, в бочках, в ящиках.

Також пропонуємо вам познайомитися з іншими сортами, що мають самі різні терміни дозрівання:

надранніранньостиглісередньоранні
фермерБелларозаінноватор
МінерваТімоКрасунчик
Кірандавеснаамериканка
КаратопАрозакрона
ДжувелІмпаламаніфест
МетеорЗорачкаЄлизавета
Жуковський раннійКолеттВега
Рів'єраКаменськийТірас

Схожі Статті