Характеристика та опис сорту томатів «Джина»: вирощування і боротьба з шкідниками, фото помідор і гідності сорти

Багато городників намагаються знайти найврожайніший і невимогливий у догляді вид томата, стійкий до основних хвороб. Одним з останніх досягнень європейської селекції є середньостиглий томат Джина.

Завдяки своїм характеристикам він користується широкою і заслуженою популярністю серед дачників і городників. Чому він заслужив народну любов? Відповідь в описі сорту, яке ви знайдете далі в статті.

Також ми представимо до ознайомлення основні характеристики, особливості вирощування та догляду, здатність протистояти хворобам.

Томат «Джина»: опис сорту

Назва сортуДжина
Загальний описСередньостиглий детермінантний сорт
ОригінаторГоландія
термін дозрівання110-120 днів
формаОкругла, трохи плеската
колірчервоний
Середня маса томатів200-300 грам
застосуванняуніверсальне
урожайність сорту4-6 кг з кв
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобСтійкий до основних захворювань

Почнемо з опису томата «Джина». Виведений він зовсім недавно, але вже придбав широку популярність і популярність. Рослина низькоросла, детермінантна, среднеобліственний. Кущ не штамбовий, висотою до 50-60 см, складається з трьох, що ростуть від самого кореня стебел. Не вимагає підв'язки, формування, пасинкування.

Сорт помідорів «Джина» великоплідний, середньостиглий, від появи перших паростків до повного дозрівання плодів проходить 110-120 днів. Перша кисть починає закладатися вище 8 листа, інші - через 1-2 листи.

Як більшість низькорослих томатів, вирощується він у відкритому грунті, але також добре росте в теплиці. Рослина дуже теплолюбива, але на півдні РФ може культивуватися безрассадним способом.

Страждає від температурних перепадів, тому при посадці у відкритий грунт, йому може знадобитися додаткове тимчасове укриття.

Кущ стійкий до фітофторозу, вертіціллезу, фузаріозу, кореневої гнилі, ВТМ. Може піддаватися нападу шкідників. Існує також гібридна форма рослини: Джина ТСТ. Вона виведена трохи пізніше, московської агрофірмою «Пошук».

Томати сорти «Джина» округлі, трохи приплюснуті зверху, яскравого червоного забарвлення, великі, слаборебристі, масою близько 200-300 гр. Кількість камер в плодах 6-8. Масова частка сухої речовини на один томат становить 5%.

Порівняти вага плодів сорту з іншими можна в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
Джина200-300 грам
Золотий Потік80 грам
засолювальними диво90 грам
Локомотив120-150 грам
Президент 2300 грам
Леопольд80-100 грам
Катюша120-150 грам
Афродіта Ф190-110 грам
Аврора Ф1100-140 грам
Анюта Ф195-120 грам
Боні М75-100

Шкірочка товста, щільна. Смак солодкуватий, приємний, з невеликою кислинкою. М'якоть м'ясиста, м'яка, ароматна і соковита. Помідори прекрасної якості, рівні, красиві. Добре переносять тривалу транспортування, довго зберігаються.

Якщо ці зрілі помідори помістити в стерильну скляну ємність, щільно закрити кришкою і поставити на холод, то свою свіжість, зовнішній вигляд і смак вони збережуть до трьох місяців. При правильному зберіганні, помідори не втрачають свої товарні якості і прекрасний смак дуже довгий час. Плодоношення тривалий, що не дружне, розтягнуте. На одній кисті формується близько 3-5 плодів.

Детальніше про хвороби томатів в теплицях і методах боротьби з ними читайте в наших статтях.

Також ми вам розповімо про всі засоби захисту від фітофторозу та про таких захворюваннях, як альтернаріоз, фузаріоз і вертіціллез.

фото

А тепер пропонуємо подивитися фото сорти помідор «Джина».

Характеристики

Джина є голландським сортом. Джина була включена до Держреєстру РФ в 2000 р для вирощування у відкритому грунті, в парниках і під тимчасовими плівковими укриттями. Вирощування томатів «Джина» здійснюється в південних районах Росії, в Україні та Молдові. Там він прекрасно росте без укриття, у відкритому грунті. Більш суворі кліматичні умови зажадають тепличного вирощування.

Помідори універсального призначення: чудово підходять для виготовлення соків, кетчупів, пасти. Можуть використовуватися для салатів, солінь. Через товсту, щільної шкірки, їх частіше застосовують для консервування, маринування.

Сорт дуже урожайний. При правильному догляді, своєчасних поливах, підгодівлі, з одного кущика можна зібрати до 3-4 кг великих, смачних помідорів. Джина - один з найкращих великоплідних сортів помідорів європейської селекції.

Врожайність інших сортів представлена ​​в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Джина4-6 кг з кв.метрів
Лонг Кіпер4-6 кг з кв.метрів
американський ребристий5, 5 з куща
Де Барао Гігант20-22 кг з куща
король ринку10-12 кг з кв.метрів
Кострома4, 5-5 кг з куща
дачник4 кг з куща
медове Серце8, 5 кг з кв.метрів
банан Червоний3 кг з куща
Золотий Ювілей15-20 кг з кв.метрів
Примадонна8 кг з куща

Його плюси:

 • невибагливість;
 • тривале плодоношення;
 • стійкість до основних хвороб;
 • крупноплодность;
 • висока врожайність;
 • відмінний смак;
 • хороша транспортабельність, лежкість;
 • плоди слабо розтріскуються при перезріванні;
 • не потребує пасинкування.

мінуси:

 • кущ може піддаватися нападу шкідників;
 • страждає від температурних перепадів.

Добре підійде для початківців городників-любителів, які не мають достатнього досвіду у вирощуванні цієї культури.

особливості вирощування

Деякі виробники насіння стверджують, що сорт середньостиглий. Інші пишуть про ранньому зборі врожаю. Для різних кліматичних умов терміни дозрівання можуть коливатися від 85 до 120 днів. При тепличному вирощуванні, дозрівання теж буде раннім.

Ці томати рекомендується вирощувати розсадним способом. Оптимальним терміном посіву насіння на розсаду буде кінець березня.

Про всі можливі способи вирощування розсади томатів читайте в статтях нашого сайту:

 • вирощування в закрутки;
 • в два кореня;
 • в торф'яних таблетках;
 • без пікіровки;
 • за китайською технологією;
 • в пляшках;
 • в торф'яних горщиках;
 • без землі.

Рослина чутлива до низьких температур, тому на постійне місце кущики поміщають тільки після повного прогрівання грунту, на початку або в середині червня.

На кв. м розміщують 3-4 рослини. Поки вони не зміцніють, бажано використовувати тимчасову підв'язку до опори. Пасинкувати або формувати кущ не потрібно. При вирощуванні в південних регіонах, рекомендують обходитися без підв'язки, щоб кущі з плодами лежали на землі. Це може захистити коріння від пересихання.

Догляд за цим томатом простий: полив, розпушування грунту, підживлення, прополювання. Першу обов'язкову підгодівлю розсади проводять через 2 тижні після посадки на постійне місце. Через 10 днів процедуру повторюють. Третя підгодівля - ще через 2 тижні, а через 20 днів - четверта.

Читайте корисні статті про добрива для томатів:

 • Органічні, мінеральні, фосфорні, комплексні і готові добрива, для розсади та ТОП кращих.
 • Дріжджі, йод, нашатирний спирт, перекис водню, зола, борна кислота.
 • Що таке позакореневе підживлення і при пікіровки, як їх провести.

Під час цвітіння поливають кущі близько 2 разів за тиждень. Полив частішають в період дозрівання плодів.

Хвороби і шкідники

Джина абсолютно стійка до основних хвороб томатів, але іноді може піддаватися нападу шкідників: попелиці, дротяники, капустянки, личинок хруща.

Побачити поява попелиці на листках досить легко. Лист покривається липкою рідиною, скручується, жовтіє. При перших ознаках ураження рослини можна скористатися перевіреними народними засобами (настоєм лушпиння цибулі, часнику, полину або тютюну, мильним розчином).

Якщо шкідників занадто багато, то доведеться вдатися до обприскування інсектицидами (Іскра, Фітоферм, Протеус, Карате). Проволочник, капустянка, хрущ мешкають під верхнім шаром грунту, знищуючи кореневу систему. Це може спровокувати хворобу, і навіть загибель рослини.

Виявити шкідників можна тільки за загальним станом і зовнішнім виглядом рослини. Воно перестає рости, в'яне, листя жовтіє, опадає. Тут допоможе лише обробка хімікатами: Землин, Медветокс, Корадо, Антихрущ, Конфідор.

За відгуками городників, томат Джина - один з кращих нових сортів. Він дуже простий у вирощуванні, не вимагає особливого догляду. Дотримуючись мінімальні вимоги агротехніки можна отримати багатий урожай красивих томатів з прекрасним смаком.

Схожі Статті