Характеристика та опис томатів сорту квочка, вирощування у відкритому грунті і теплиці, фото плодів

Томат «квочка» по праву можна назвати відмінним результатом роботи вітчизняних селекціонерів.

Він зацікавлює садівників своїм компактним кущем, фермерам ж імпонують ранні терміни дозрівання помідорів. Але як ті, так і інші відзначають унікальне кількість плодів в кистях на кущах рослини.

Далі в статті ми розглянемо опис цього сорту томату, розповімо, як вирощувати дані помідори, які тонкощі агротехніки допоможуть отримати найкращий результат.

Томат «квочка»: опис сорту

Назва сортуквочка
Загальний описРанньостиглий, детермінантний сорт томатів для вирощування в теплицях і відкритому грунті.
ОригінаторРосія
термін дозрівання90-95 днів
формаПлоско форма, зі слабо вираженою ребристістю.
колірНезрілі плоди світло-зелені, дозрілі добре виражений червоний (або блякло-рожевий для другого різновиду)
Середня маса томатів90-110 грамів, при висадці в плівковому укритті досягають ваги 140-150 грамів
застосуванняДуже добре підходять для споживання свіжими і консервації.
урожайність сорту1, 8-2, 2 кілограма з куща, близько 10, 0-11, 5 з квадратного метра
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобМає хорошу стійкість до основних захворювань пасльонових культур.

Для нього характерні ранні терміни дозрівання. Свіжі помідори зазвичай збирають через 90-95 днів після посадки насіння для вирощування розсади.

Кущ штамбовий детермінантного типу, висота не перевищує 55-60 сантиметрів. Про індетермінантні сорти читайте тут. Невеликий розмір куща дозволяє висадити на квадратному метрі грунту 6-7 рослин. Компактність куща дозволяє виростити помідори «квочка» навіть на балконі в контейнері або достатньою за розміром ємності.

Рожеву різновид сорту виробник назвав «Суперклуша». На описі сорту томату «Суперклуша» ми зупинимося більш детально, так як він має ряд унікальних якостей. Кинувши погляд на кущ, відразу розумієш, звідки взялася назва. За зовнішнім виглядом рослина нагадує велику курку з скуйовдженим пір'ям, яка заховала під себе всіх курчат.

Адже зовні через великої кількості листя майже не видно дозрівають помідор. Листя середніх розмірів, звичайної для томатів форми, темно-зеленого кольору. У міру зростання садівники радять видалення листя знаходяться поверх кистей сформувалися плодів.

В описі сорту томату «квочка» вказано, що він адаптований до вирощування в усіх кліматичних зонах Росії. Він має хорошу стійкість до основних захворювань пасльонових культур. Що підтверджується і численними відгуками. Найкраща врожайність досягається при вирощуванні куща 2-4 стеблами. Стебла дуже потужні, і, судячи з опису, томат «квочка» не потребує підв'язування.

Але, за відгуками, отриманими від садівників, краще встановити тонкі опори навколо куща, які дозволять рослині не лягти на землю. Згідно з отриманими рекомендаціями рослині не потрібно пасинкування.

Характеристики

В описі помідорів «квочка» наводиться красноплодний підвид, від помідорів «Супер квочка» їх відрізняє тільки колір. Країна виведення - Росія. Плоди плоско-округлої форми, зі слабо вираженою ребристістю. Незрілі томатисветло-зелені, дозрілі добре виражений червоний (або блякло-рожевий для другого різновиду). Середня маса: 90-110 грамів, при висадці в плівковому укритті досягають ваги 140-150 грамів.

А в наведеній нижче таблиці ви знайдете таку характеристику, як вага плодів у інших сортів томатів:

Назва сортуВага плодів (грам)
квочка140-150
Катя120-130
кристал30-140
Фатіма300-400
вибух120-260
малиновий дзвін150
Золоте руно85-100
човник50-60
Белла Роса180-220
Мазаріні300-600
Батяня250-400

Дуже добре підходять для споживання свіжими, а рівність розміру хороша при заготовках для зимового періоду. Урожайність: 1, 8-2, 2 кілограма з куща, близько 10-11, 5 з квадратного метра. Томати відрізняє хороший товарний вигляд, вони чудово переносять транспортування і нетривале зберігання.

Що стосується врожайності у інших сортів, то цю інформацію ви знайдете в таблиці:

Назва сортуврожайність
квочка10-11, 5 кг з кв.метрів
банан червоний3 кг з кв.метрів
Наостанок10-12 кг з кв.метрів
Про ля ля20-22 кг з кв.метрів
Діброва2 кг з куща
земляк18 кг з кв.метрів
Золотий ювілей15-20 кг з кв.метрів
рожевий спам20-25 кг з кв.метрів
Примадонна8 кг з куща
Ямал9-17 кг з кв.метрів
Золоте серце7 кг з кв.метрів

Переваги сорту:

 • Невисокий компактний кущ.
 • Гарна врожайність.
 • Невимогливість до видалення пасинків.
 • Універсальність застосування плодів.
 • Стійкість до основних захворювань томатів.
 • Підходить для будь-яких кліматичних зон Росії.

Недоліків не виявлено, за винятком великої кількості листя.

Читайте також на нашому сайті: як отримати хороший урожай томатів відкритому грунті і круглодічно зимових теплицях.

А також, секрети агротехніки ранніх сортів або як доглядати за томатами з швидкими термінами дозрівання правильно.

фото

А тепер пропонуємо подивитися сорт помідорів «квочка» на фото нижче.

особливості вирощування

Щоб розібратися, як вирощувати томати «квочка», процес слід розділити на кілька значущих етапів:

 • підготовка грунту;
 • підбір та обробка здорового насіння;
 • посадка для пророщування на розсаду;
 • пікіровка сіянців;
 • висадка на підготовлені гряди;
 • догляд і підживлення в процесі росту.

Варто зупинитися трохи докладніше на кожній з цих значущих частин.

підготовка ґрунту

Якщо для вирощування помідорів «квочка» на розсаду береться земля зі свого городу, то обов'язково потрібно провести знезараження грунту. Найбільш простий варіант полив розчином марганцю. Розчин готується з розрахунку один грам марганцівки на два літри води.

Приготованим розчином проливається підготовлений грунт. Найкращим варіантом буде грунт з гряд, на яких вирощувалися кабачки, бобові, морква, петрушка. Можна скористатися субстратом, придбаним в спеціалізованому магазині, в такому випадку додаткової обробки не потрібно. Про те, як підготувати грунт в теплиці навесні читайте тут.

Підбір та обробка насіння

Один з найбільш простих способів вибору повноцінного насіння полягає в наступному. Насіння засипати в сольовий розчин (столова ложка на склянку води). Спливли наверх насіння видалити, що осіли на дно промити під струменем води і підсушити.

Перед пророщуванням насіння протравити в розчині марганцю або препарату «Віртан-Мікро». Оброблене насіння помістити у вологий марлю для пророщування. Ретельно стежити за вологістю, не допускаючи пересихання марлі. Також не рекомендується зайве зволоження.

Посадка на розсаду

На замітку! Ідеальним варіантом для посадки помідор сорту «квочка» буде використання пластикових ємностей з готовими отворами для хорошого дренажу.

Також можна використовувати спеціальні міні-теплиці. Посадка рекомендується в борозенки глибиною 1, 0-1, 5 сантиметра. Зверху присипати грунтом, довівши глибину загортання насіння до 2, 0 сантиметрів, землю злегка ущільнити, полити водою кімнатної температури. Ящик закрити плівкою або склом, помістити в тепле, добре освітлене місце. Після появи паростків скло прибрати. Для прискорення процесу зростання можна застосовувати стимулятори.

пікіровка розсади

У період зростання 2-4 справжніх листків проводять пікіровку сіянців, розсаджуючи їх в окремі ємності. Ними можуть служити торф'яні стакани, обрізані пакети з-під соків. Сіянець переноситься разом з прикореневим грудкою грунту. Після пікіровки на пару днів слід затінити посадки.

Після вкорінення розсаду поміщають на освітлені місця для подальшого зростання. Підготовлена ​​до висадки розсада має товщину стебла близько 8-9 міліметрів, висота досягає не менше 20 сантиметрів з добре сформованими листям і суцвіттями.

Висадка в грунт

Земля на грядках готується заздалегідь. Бажано внесення перегною, деревної золи, перепріли не менше року тирси. Перекопати на глибину багнета лопати, приготувати лунки. Перед посадкою кожна лунка проливається половиною відра теплої води. Саджанці сорту томатів «квочка», з огляду на невелику висоту куща, сильно не заглиблювати.

Догляд, підгодівля, полив

Висаджена в лунки розсада в процесі росту потребує поливах теплою водою, яка проводиться після заходу сонця з метою уникнути опіку листя днем. Необхідна прополка бур'янів, розпушування грунту. У боротьбі з бур'янами добре допомагає мульчування. Не менше двох разів за період зростання і вегетації рослини потребують внесення підгодівлі повним мінеральним добривом.

В якості добрив для томатів також можна використовувати:

 • Органіку.
 • Золу.
 • Йод.
 • Дріжджі.
 • Перекис водню.
 • Нашатирний спирт.
 • Борну кислоту.

Хвороби і шкідники

Як вже було сказано сорт має хорошу стійкість до основних захворювань пасльонових культур. Однак інформація про найпоширеніші хвороби томатів в теплицях і заходи боротьби з ними може бути вам корисна.

Читайте все про альтернаріозу, фузаріозу, вертіціллезу, фітофтороз та способи захисту від нього. А також про сортах не дивується фітофторою, стійких до більшості захворювань і здатним при цьому дати хороший урожай.

Посаджені на ділянці кілька кущиків помідор «Супер квочка» забезпечать вас смачними плодами придатними для споживання свіжими і відмінно підходять для всіх видів зимових заготовок.

У таблиці нижче ви знайдете посилання на інформаційні статті про сортах помідорів з різними термінами дозрівання:

суперранніранньостиглісередньоранні
Велика матусяСамараТорбей
ультраскоростиглий f1рання любовЗолотий король
загадкаЯблука на снігукороль Лондон
білий наливмабуть невидимоПінк Буш
ОленкаЛюбов земнафламінго
Московські зірки f1Моя любов f1загадка природи
дебютмалиновий гігантновий Кенігсберг

Схожі Статті