Характеристики відмінних гібридних томатів серії «Золоте Малинове Чудо»

Томати серії сортів «Золоте Малинове Чудо» відомі своїм унікальним малиновим кольором, розсипчастою і м'якою структурою, великим розміром і неймовірним смаком.

Сам сорт «Малинове диво» вийшов настільки хорошим, що в 2014 році був нагороджений золотою медаллю на російській агропромисловій виставці.

І саме це послужило причиною появи безлічі його гібридів, про якостях яких ми сьогодні і поговоримо.

Томати Золоте Малинове Чудо: опис сорту

Сорт «Малинове диво» виявився настільки вдалим, що селекціонери активно зайнялися виведенням гібридів, що компенсують найменші недоліки інших. Кожен гібрид з цієї серії має свої властивості і покращує якості попередніх.

Найчастіше городники набувають відразу кілька гібридних сортів цих томатів:

 • «Малиновий Захід» має дуже великий врожайністю і великими плодами. Шкірка гладенька, насиченого малинового кольору. Плоди важать 500-700 грам.
 • «Малинове Вино». У цього гібрида дрібні, з неймовірно яскравим смаком. Найароматніші з усіх сортів цієї серії. Вага плодів 300-400 грам.
 • «Яскрава Малинівка» - унікальний гібрид, смак томатів сильно нагадує кавун, як і їх консистенція. Все томатів 400-700 грам.
 • «Малиновий Рай» - середні за розміром і дуже солодкі плоди. Вага 500-600 грам.
 • «Ягода-малина» - невеликі, соковиті плоди з яскравим забарвленням. Вага плодів 300-500г.

Порівняти вага плодів з іншими сортами ви можете в таблиці нижче:

Назва сортувага плода
Президент250-300 грам
Белла Роса180-220
Гуллівер200-800
Пінк Леді230-280
Андромеда70-300
квочка90-150
Буян100-180
грейпфрут600
де Барао70-90
Де Барао Гігант350

Всі гібриди мають позначення F1, це означає гібрид першого покоління. Всі томати з серії «Золоте Малинове Чудо» - гібридні. Над ними багато років працювали кращі селекціонери, щоб домогтися саме таких смакових і зовнішніх показників. Сорти виведені в Росії в кінці ХХ століття.

Томати відносяться до індетермінантні. Вони ростуть до останньої зав'язаною кисті, а якщо клімат відповідний, то зростання триває і протягом декількох років. Саме цей сорт в висоту може досягати двох метрів, його обов'язково потрібно підв'язувати, кущ не є штамбові.

Сорти серії «Золоте Малинове Чудо» - в основному середньопізні, потрібно приблизно сто п'ятдесят днів від появи перших сходів до дозрівання плодів.

В ході удосконалень цього сорту, він став надавати дивовижне опір фітофторозу, тому на кущах ви ніколи не побачите потемнілих пагонів або чорних плям на плодах. Вирощувати томати можна як в теплиці, так і у відкритому грунті, вони дуже невибагливі.

Гідності й недоліки

До переваг сорту відносяться:

 1. Плоди, які дуже високо цінуються на ринку через смакових і товарних якостей. До того ж, вони не тріскаються при дозріванні і дуже стійкі до фітофторозу.
 2. Сорти колекції є високоврожайними, з куща за раз можна зібрати 4-5 кг великих плодів. На подив великий ареал сприятливих для зростання земель: середня смуга Росії і навіть все сибірські райони. Сорт стійко переносить дощі і різкі перепади температури.
 3. Насіння Малинового Чуда зберігаються протягом 15 років, сильно перевершуючи в цьому майже всі інші томати.

Складно знайти мінуси у цих сортів. Хіба що той факт, що в міру дозрівання плоди стають все менше і менше, але в деяких випадках це навіть на руку.

У таблиці нижче ви можете побачити яка врожайність інших сортів томатів:

Назва сортуврожайність
Президент7-9 кг з кв.метрів
Бабушкін подарунокдо 6 кг з куща
Коричневий цукор6-7 кг з кв.метрів
прем'єр6-9 кг з кв.метрів
Полбіг3, 8-4 кг з куща
Чорна гроно6 кг з куща
Кострома4, 5-5 кг з куща
Червона гроно10 кг з куща
лентяйка15 кг з кв.метрів
лялька8-9 кг з кв.метрів

Характеристики

Таку популярність серед овочівників і покупців сорт отримав через дивовижних властивостей своїх плодів:

 • Великий розмір. Вага плода коливається від 200 до 600 грам, в основному все томати наближені до максимуму.
 • Розсипчаста, м'яка і соковита м'якоть з неймовірно солодким смаком і сильним ароматом.
 • Красива, гладка і притягає погляд своїм кольором шкірка, ребриста поверхня.
 • У томатах зовсім невелика кількість насіннєвих камер і насіння, зате досить великий відсоток сухої речовини.

Плоди цього сорту дійсно універсальні - їх можна спокійно використовувати для консервації, але при цьому вони дуже добре підходять для свіжих салатів і страв.

Особливості вирощування та зберігання

Сорти колекції «Золоте Малинове Чудо» невибагливі. Їх саджають в будь-якому регіоні Росії. Грунт для висаджування насіння готують з осені, а поміщають в неї насіння на початку березня. Висаджений кущ вимагає регулярного поливу, прополки і розпушування землі.

Підгодовувати томати бажано комплексними мінеральними добривами. Найчастіше кущі підв'язують, тому що вони не витримують ваги плодів, але тут все залежить від стану рослини. Щоб зберегти вже зібрані плоди в більш свіжому вигляді, їх зберігають в затемненому прохолодному місці, не дуже щільно укладеними один до одного. Щоб помідори менше псувалися, вони повинні лежати вгору плодоніжкою.

Детально про хвороби томатів в теплицях читайте в статтях нашого сайту, а також про способи і заходи боротьби з ними.

Також ви зможете познайомитися з інформацією про високоврожайних і стійких до хвороб сортах, про томатах які зовсім не схильні до фітофтори.

Хвороби і шкідники

Хвороби, що вражають дані сорти томатів і способи захисту від них:

 • Коричнева плямистість. Щоб не допустити виникнення цієї хвороби, слід накривати на ніч рослини агроволокном.
 • Вершинна гниль - загибель для зелених плодів. Від неї рятує кальцієва селітра і деревне попіл. Їх всипають в землю при посадці в невеликій кількості, по столовій ложці.
 • Мідний купорос допомагає боротися з бурою плямистістю. Вона проявляється у вигляді бурих плям на зворотному боці аркуша. Розчином мідного купоросу обприскують уражені ділянки куща.

Сорти так само часто атакують деякі шкідники:

 • Рослинна тля;
 • Галова нематода;
 • Павутинний кліщ;
 • Белокрилка.

Колекції томатів «Золоте Малинове Чудо» - насправді чудові сорти з чудовими плодами. Вони не вимагає особливих турбот, і при сприятливих умовах і уважному догляді радує рясним врожаєм.

Схожі Статті