Харчування улюблених тварин: чи можна капусту хом'яка, собаку, кролику, папузі і іншим звірам

Капуста - це сільськогосподарське рослина, яка росте у всіх країнах з помірним кліматом. Основна зона де вирощується ця культура в Росії - це нечорноземна частина Сибіру.

Налічується понад п'ятдесят видів рослин, які називають капустою.

Давайте в цій статті поговоримо про те, кому з домашніх тварин потрібно їсти капусту регулярно, а кому цей овоч давати не бажано і які наслідки можуть бути у вихованців.

Речовини в рослині, що негативно впливають на здоров'я тварин

Культура має в своєму складі різні кислоти, які, при зайвому вживанні, можуть викликати нездужання, спучування в кишечнику і багато інших проблем. Тому, капусту можна згодовувати практично всім тваринам, але лише в невеликій кількості. Рослина містить компонент, під назвою - тіоціанат. У великих дозах, він пригнічує щитовидку і може привести до гіпотеріоз. А це вже серйозно впливає на організми вихованців.

Кому можна і не можна їсти овоч?

 • Хом'якам. Сирійським хом'якам категорично заборонено давати білокачанну і брюссельську капусту. Решта види можна давати, але в невеликих кількостях. В тому числі, слід утриматися від годування хом'яків свіжої культурою. Краще, потримати її трохи під паром. Тоді корисні компоненти залишаться, а все кислоти підуть. Саме через кислот не можна цей овоч хом'якам в свіжому вигляді.

  Чи можна джунгаріков? Джунгарским хом'якам, також, не слід давати сиру капусту. Рекомендується давати їм китайську капусту і кольорову.

  Довідка! Сира капуста містить корисні речовини і вітаміни, які необхідні тваринам для того, щоб вони були здоровими, активними і життєрадісними. Але, не можна давати хом'якам білокачанну, червонокачанну і брюссельську капусту.
 • Кроликам. Незважаючи на те, що ці домашні тварини люблять капусту, для них вона може бути небезпечна в великих кількостях. І здатна викликати проблеми зі шлунком. Найнебезпечніша з усіх видів - це білокачанна: чим її листя соковитіше, тим гірше для кроликів. Качан ж - найшкідливіша.

  Можна годувати декоративних кроликів верхніми, трохи подвядшие листям. У невеликій кількості. Можливо, іноді, годувати вихованців брокколі і цвітною капустою. Але, звичайно, не зловживати.

 • Шиншил. Для шиншил протипоказані будь-які види капусти. Адже вона може викликати шлунково-кишкові захворювання.

  А якщо і давати, то в дуже обмежених кількостях. Притому, в тому випадку, якщо виникають ознаки хвороби - необхідно відмовитися капусти в раціоні тваринного повністю. І показати вихованця ветеринара.

 • Папузі. Капуста - це прекрасний корм для пернатих. Вона містить велику кількість корисних мікроелементів. Це один з основних кормів для хвилястих папуг, в зимовий період. Необхідно давати цю культуру в сирому вигляді. Цілими даються тільки листя. Качан дрібно нарізають або натирається, після чого видається пернатим маленькими дозами.
 • Собаці. Чи можна давати капусту собакам взагалі і йоркширським тер'єрам зокрема? Культура рекомендується для раціону харчування йорка. Дають її в тушкованому або відвареному вигляді. Іноді можна давати її в сирому вигляді. Але тільки капустяний лист. Це допомагає зміцненню зубів. При цьому рекомендується абсолютно будь-яка капуста.

  Здорової собаці, що її обмежив в харчуванні ветеринар - можна і потрібно їсти капусту. Цей овоч є джерелом повільних вуглеводів, які допомагають у перетравленні м'яса. Але в раціон вводити слід обережно і маленькими порціями. Якщо ж ніяких проблем не виникло, і собаці сподобалося ласощі, то можна давати капусту в свіжому вигляді в невеликих кількостях.

 • Котам. Можна давати будь-яку капусту в невеликих дозах. При цьому, не кожна кішка буде її їсти.

  Кішки - як люди, у кожної свої переваги. Якісь кішки відмовляться від її споживання - тоді варто відмовитися від затії, давати їм цю овочеву культуру. Іноді можна давати її в тушкованому, вареному видах. Свіжа ж таки не будь-хто може припасти до смаку.

 • Курям. Курей-несучок корисно годувати свіжою капустою будь-якого виду. Особливо це корисно восени і взимку, коли немає свіжої соковитої трави. А вона їм просто необхідна.

  Як давати курям-бройлерам? Бройлерам дають капусту з п'ятого дня. Перед тим, як давати, її додають у мішанки невеликими порціями.

 • Щурам. Будь-яка капуста протипоказана, оскільки може викликати підвищене газоутворення. Що здатне викликати, при подальшому споживанні, і більш серйозні проблеми зі здоров'ям. І це незважаючи на те, що пацюки з задоволенням хрумкает цей овоч, якщо він до них потрапляє. Єдиний виняток полягає в тому, що в вареної або тушкованої капусти міститься менше дратують кишечник речовин, і в такому вигляді овоч вживати щурам можна, але в дуже обмежених кількостях.
 • Равликам. Равликів можна годувати кольоровий і пекінською капустою, в тому числі і Ахатин. У тому числі капустяним листям. Але подрібненими і маленькими порціями. Так як шлунок може не переварити цільні листя, а від великих доз можуть бути ускладнення. Необхідно з обережністю давати цей овоч в недоспелий вигляді, так як в ньому міститься надмірна кількість пектинів.
 • Черепахам. Листя кочанной і цвітної капусти даються нечасто, але вони зобов'язані бути присутніми в раціоні сухопутної черепашки.

  Для дорослої водної черепахи також підійдуть капустяне листя. Без надмірностей і не кожен день. Лише коли вона потребує цього, в зв'язку в любов'ю до вологи. Як не дивно, черепашки можуть з'їсти цього овоча дуже багато, але так як великий ризик підвищеного газоутворення, то не слід дозволяти вживати домашній тварині капусту багато і часто.

  Можна годувати черепаху тільки свіжою капустою. Ні в якому разі, не смажити, чи не гасити і не варити.

 • Коням. У коня капуста може викликати бродіння в шлунку, яке призводить до колік. Ніколи не можна годувати її кольоровий і білокачанної капустою. А ось брокколі періодично давати можна. При цьому важливо розуміти, що оброблений овоч (тушкований або варений) надає менший ефект бродіння в кишечнику, тому незначне вживання її допустимо.

наслідки вживання

Основні проблеми, які можуть виникнути при вживанні капусти - це газоутворення, здуття і спучування. Все це може привести як до банальних колік, так і до серйозних шлунково-кишкових хвороб. Якщо у тварини дуже чутлива травна система - переїдання може привести до смерті вихованця.

Увага! Коли є приписка «невеликі кількості» - слід знати, що не можна давати цей продукт кожен день і більше, ніж один листочок або качан, подрібнені і розбавлені з іншими кормами.

Свіжа капуста у великій кількості дуже навіть може негативно відбитися на здоров'ї вихованця.

Існує велика кількість рецептів, що дозволяють застосовувати капусту в раціоні людей. З наших окремих публікацій ви дізнаєтесь, яку користь вона надає на організм людини і які є протипоказання до її вживання, чи можна її вагітним і годуючим мамам, а також чи дійсно від цього овоча може збільшитися груди.

висновок

Капуста - будучи корисна одним вихованцям, здатна завдати непоправної шкоди іншим. Для сельхозяйственной тварин, і зовсім, слід використовувати спеціальну кормову капусту. Найнебезпечніша, в годуванні домашніх вихованців - це білокачанна капуста. Її можливо давати лише деяким і в дуже обмежених кількостях. Для багатьох тварин, вона смертельно небезпечна.

Схожі Статті