Хочете нереальних врожаїв? Вибирайте томат сорти «Бабусин»: опис і фото

Томат Бабусине за час свого існування зміг завоювати симпатію величезної кількості городників. Якщо і ви хочете посадити цей сорт томата на своїй дачній ділянці, для початку ознайомтеся уважно з особливостями його вирощування.

У нашій статті ми представимо вашій увазі як повний опис сорту, так і його головні характеристики.

Томат Бабусине: опис сорту

Індетермінантні кущі томатів Бабусине досягають у висоту 220 сантиметрів і не є штамбовими. Цей сорт не є гібридним і не має однойменних гібридів F1. Помідори Бабусине відносять до середньоранніх сортів, так як від посіву насіння в землю до повного дозрівання плодів проходить від 110 до 120 днів.

Такі помідори можна вирощувати як у відкритому грунті, так і в тепличних умовах. Вони проявляють високу стійкість до різних хвороб і добре переносять низькі температури. Для цього різновиду помідорів характерні гладкі великі плоди, вага яких може складати від 300 до 800 грам.

Вони можуть мати плоско форму або відрізнятися ребристістю в районі плодоніжки. Під рожево-червоною шкіркою цих помідорів ховається щільна м'ясиста м'якоть, що має яскраво-червоне забарвлення. Томати мають класичний помідорний смак і придатні для тривалого зберігання. Для них характерна наявність невеликої кількості камер і насіння, а також високий рівень вмісту сухої речовини.

Томат Бабусине був виведений російськими селекціонерами в XXI столітті. Ці помідори можна вирощувати в будь-якому регіоні Російської Федерації.

Порівняти вага томатів Бабусине з іншими можна в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
бабусине300-800 грам
Примадонна120 грам
Ямал110-115 грам
Золоте руно85-100 грам
Золоте серце100-200 грам
Столипін90-120 грам
малиновий дзвін150 грам
Каспар80-120 грам
вибух120-260 грам
Верлиока80-100 грам
Фатіма300-400 грам

Характеристики

З помідорів цього виду готують свіжі салати, соки і соуси, а також томатне пюре. Підходять вони і для приготування заготовок на зиму. Томат Бабусине відноситься до високоврожайних різновидів, так як в одній руці зазвичай зав'язується до 12 плодів.

Основними достоїнствами томатів Бабусине можна назвати:

  • невибагливість;
  • високу врожайність;
  • стійкість до хвороб і низьких температур;
  • багатоцільове призначення плодів і їх приємний смак.

Має цей сорт і певні недоліки. До них можна віднести:

  • схильність плодів до розтріскування;
  • малу кількість насіння в плодах, що утруднює заготовку насіння для подальшого вирощування цих помідорів;
  • поява жовтих плям біля плодоніжки у дозрілих помідорів, яке пов'язане з недостатнім харчуванням рослин.

Порівняти врожайність сорту з іншими сортами ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
бабусине5 кг з куща
Бабушкін подарунокдо 6 кг з кв.метрів
американський ребристий5, 5 кг з куща
Де Барао Гігант20-22 кг з куща
король Ринку10-12 кг з кв.метрів
Костромадо 5 кг з куща
Президент7-9 кг з кв.метрів
дачник4 кг з куща
Наостанок10-12 кг з кв.метрів
Діброва2 кг з куща
Батяня6 кг з куща

Читайте також на нашому сайті: Як отримувати хороший урожай томатів у відкритому грунті? Як вирощувати смачні томати круглий рік в теплицях?

Які тонкощі вирощування ранніх сортів томатів варто знати кожному городникові? Які сорти томатів не тільки врожайні, але і стійкі до хвороб?

фото

На фото представлені помідори сорту Бабусине:

особливості вирощування

Так як плоди томатів цього виду містять мало насіння, то для збереження цього насіння і подальшої їх посадки вам необхідно залишити більш пізні плоди. Перші дозрілі плоди зазвичай не містять насіння взагалі. Якщо на помідорах з'явилися жовті плями в районі плодоніжки, це означає, що кущі необхідно удобрити калієм або магнієм. Тоді всі наступні плоди будуть дозрівати рівномірно.

Посів насіння на розсаду зазвичай здійснюється за 45-60 днів до висадки саджанців в грунт. Відстань між кущами має становити від 50 до 60 сантиметрів. Рослини потребують підв'язки і пасинкуванні. Формувати їх потрібно в два або три стебла. Протягом всього періоду зростання кущі томатів Бабусине позитивно реагують на внесення добрив.

Хвороби і шкідники

Ці помідори практично не схильні до захворювань, а від нашестя шкідників їх зможе захистити своєчасна обробка інсектицидними препаратами.

У боротьбі з колорадським жуком допоможуть спеціальні хімічні препарати: Актара, Корадо, Регент, Командор, Престиж, Блискавка, Танрек, Апачі, Табу.

Завдяки своїй високій врожайності, невибагливості і чудовому смаку плодів, томат Бабусине є вельми популярним сортом для вирощування. Посадивши такі помідори, ви зможете використовувати урожай як для продажу, так і для особистого споживання.

Схожі Статті