Холоди не перешкода - дізнаємося коли садити перець на розсаду в Сибіру: вибір і підготовка насіння, строки коли садити, догляд після пересадки у відкритий грунт

Перець - досить примхлива і теплолюбна культура.

Проте, городники роблять посів перців на розсаду в Сибіру, ​​і навіть більше того, з великим успіхом вирощують урожай.

Головне - знати, коли посадити насіння на розсаду і потім забезпечити перцю правильний догляд при вирощуванні у відкритому грунті.

Терміни посіву перцю на розсаду в Сибіру

Сорти перцю розрізняють за термінами дозрівання. Від них залежить термін посіву насіння на розсаду, перці в Сибіру на розсаду необхідно сіяти з урахуванням суворих кліматичних умов. Потрібно вгадати час дозрівання перцю у відкритому грунті на найтепліше літній час - липень, початок серпня.

Коли сіяти перець на розсаду в Сибіру? Сорти і час зростання до висадки у відкритий грунт:

 1. Ранні сорти. Термін дозрівання розсади 100-120 днів, вік розсади для висадки у відкритий грунт - 50-60 днів, час посіву насіння - середина березня.
 2. Середньостиглий. Термін дозрівання розсади від моменту посіву - 120-135 днів, вік розсади для висадки - 60 днів, час посіву на розсаду - третя декада лютого.
 3. Пізні сорти. Термін дозрівання - 136-150 днів, вік розсади для посадки - 60-75 днів, час посіву - початок лютого.
Час дозрівання розсади і її вік для посадки сильно відрізняються за термінами тому, що час проростання насіння може коливатися від 14 до 35 днів.

Коли садити перець на розсаду в Сибіру за місячним календарем?

Цей метод визначення часу посадки овочевих культур вельми популярний у садівників. Місячний календар рекомендує посадку перцю на зростаючу місяць, так як його плоди знаходяться над землею, на гілках. Значить і соки його повинні прагнути вгору, щоб живити стебло і плоди.

Однак не варто орієнтуватися тільки на місячний календар. Для отримання хорошого врожаю цього недостатньо. Для кожного овоча існують свої правила агротехніки і тонкощі вирощування.

Насіння на розсаду

Якщо ви хочете виростити хороший урожай перців, починати треба з насіння. Але і важливо знати як садити перці на розсаду в Сибіру?

Свої або покупні

Насіння перцю можна придбати в магазині. Купуючи їх, треба враховувати, що часто виробники продовжують термін зберігання шляхом висушування.

Таке насіння потрібно садити на 2 тижні раніше, ніж свої, тому що вони будуть довше сходити. Перші сходи з них з'являться не раніше, ніж через 4 тижні. Термін придатності насіння - 3 роки.

визначаємо якість

Є кілька способів визначити схожість насіння. Найпоширеніший - це занурення їх в 5% сольовий розчин. Хороші повноцінне насіння через 10 хвилин підуть на дно, а слабкі спливуть.

Їх треба злити, добре насіння промити водою від солі і обробити слабким розчином марганцівки. Далі їх поміщають у вологу марлю для пророщування. Детальніше про підготовку насіння перед посадкою.

Другий спосіб перевірки - це пробний посів декількох насіння з кожного пакетика. Їх треба посадити з дотриманням всієї технології посадки. Для вас важливими будуть два факти: в який термін і скільки зійшло насіння. Тепер ви точно знаєте, якої якості ви купили посадковий матеріал, і в які терміни його потрібно висівати. Пробний посів можна зробити в будь-який час.

готуємо насіння

Якщо пробні насіння зійшли добре, значить, їх готувати не треба. Їх висівають в підготовлений грунт в сухому вигляді. Якщо результат пробної посадки був незадовільним, з ними потрібно попрацювати. Є кілька способів підвищити їх схожість:

 • Після півгодинного замочування насіння в міцному розчині марганцівки їх поміщають в теплу талу воду на добу. Потім їх загортають у вологу марлю і кладуть в поліетиленовий мішечок, залишаючи доступ повітрю. Як тільки вони проклюнутся (6-7 днів), можна садити.
 • Обробка настоєм деревної золи. Замочування триває 1-2 дня. Зольна вода віддасть насінню масу корисних речовин і мікроелементів. Далі їх поміщають на пророщування, як описано в п. 1.
 • Використовувати стимулятори росту відповідно до інструкції.
 • Барботування насіння, тобто насичення їх киснем. Це можна зробити за допомогою акваріумного компресора. У воду кладуть насіння і подають туди повітря. Така обробка триває добу. Вона добре підвищує схожість. Роблять її за 14 днів до посадки.

Висадка в грунт

Розглянемо нюанси вирощування перців в Сибіру в відкритому грунті.

Перетримка розсади чревата тим, що кущик перцю гірше приживеться на новому місці і принесе менше плодів. Найбільш підходящим часом буде момент, коли на першій розвилці розпустилася перша квітка.

Перець - ніжна культура, у нього дуже чутлива коренева система. Щоб рослина добре прижилася і не боліло після пересадки в грунт, її роблять перевалкою, не турбуючи коріння і залишаючи на них земляний кому.

У сибірському кліматі це особливо важливо, тому що ці 7-10 днів, поки коріння будуть адаптуватися до нового місця, зрушать термін визрівання плодів, що є неприйнятним для занадто короткого літа.

Пошкодження коренів можна уникнути, якщо відразу посіяти насіння в окремі пластикові мішечки або картонні ємності. Їх можна обережно розрізати і висадити розсаду, не турбуючи коріння.

Якщо посадка перевалкою з якоїсь причини неможлива, дайте фору своїм кущика, посадивши їх на тиждень раніше.

Місце вирощування перцю

Багато садівники в Сибіру вважають за краще не ризикувати і вирощувати перець в теплиці. Якщо розсада посаджена в середині лютого, то висадку в грунт можна планувати на кінець квітня.

Якщо це буде відкрита сонячна грядка або плівковий парник, то висадку треба проводити після закінчення останніх заморозків, а це період з 15 по 30 травня. Значить, розсада повинна бути посіяна до 15 березня.

Правила пересадки

Місце для перцю в городі треба вибирати безвітряне з родючим грунтом. Гряда для перцю готується з осені. Перед тим, як перекопувати грядку, її треба удобрити калійно-фосфорної сумішшю. Під час перекопування додати органіку. Навесні, перед посадкою, грунт знезаражують розчином мідного купоросу (1 ст. Ложка на 10 л води).

За 2 тижні по пересадки розсади в грунт її можна починати гартувати. Для цього вдень ящики з кущиками треба виставляти на свіже повітря.

Висадка робиться за схемою 50х50. Різні сорти перцю краще садити подалі один від одного, щоб вони не переопилілісь:

 • в підготовлені лунки глибиною до 17 см треба залити по 2 л води;
 • після того, як вона вбереться, помістити в них розсаду, заглиблюючи її трохи більше, ніж вона росла в горщиках;
 • засипати лунки землею і добре утрамбувати землю навколо куща.

Для кращої приживлюваності розсади і щоб не опало бутони, за день до посадки можна обробити землю Епін.

Для сибірських садівників немає нічого неможливого, в тому числі і вирощування відмінного врожаю перців. Головне, нічого не випустити з уваги і зробити все вчасно. Всім хороших врожаїв!

ДОВІДКА! Дізнайтеся про різні методи вирощування перцю: в торф'яних горщиках або таблетках, у відкритому грунті і без пікіровки, і навіть на туалетному папері. Вивчіть хитрий метод посадки в равлика, а також які хвороби і шкідники можуть атакувати вашу розсаду?

Корисні матеріали

Прочитайте інші статті на тему розсади перців:

 • Правильне вирощування з насіння і чи треба їх замочувати перед посадкою?
 • Як виростити чорний перець горошок, чилі, гіркий або солодкий в домашніх умовах?
 • Які бувають стимулятори росту і як їх використовувати?
 • Основні причини чому скручуються листя у пагонів, падає або витягується розсада, а також чому гинуть пагони?
 • Терміни посадки по регіонах Росії і особливості вирощування на Уралі і в Підмосков'ї.
 • Вивчіть правила посадки болгарського і гострого перцю, а також як пікірувати солодкий?

Схожі Статті