Холодостійкий сорт томата сибірської селекції «Вічний Поклик»

Томат Вічний поклик має великі солодкі плоди. Орієнтований на салатну застосування. Кущі сорти детермінантні, що не штамбові. Підвид стійкий до захворювань і шкідників.

Дізнатися більше про ці томати ви можете в нашій статті. У своєму матеріалі ми представимо вашій увазі повний опис сорту, характеристики і особливості агротехніки.

Томат «Вічний поклик»: опис сорту

Назва сортуВічний поклик
Загальний описСередньостиглий урожайний сорт
ОригінаторРосія
термін дозрівання100-120 днів
формаПлоско-округлі, з легкої ребристістю у плодоніжки
колірТемно-малиновий
Середня маса томатів500 грам
застосуваннясалатний сорт
урожайність сорту3, 7 кг з кв
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобСтійкий до захворювань

Томат Вічний Поклик - середньостиглий сорт. Від посадки розсади до повного дозрівання плодів проходить 110-120 днів. Підвид не є гібридом. Має середні за розміром листочки темно-смарагдового відтінку. Зчленування плодоніжка не має. Суцвіття просте.

Вихід товарних плодів може досягати 97%, повністю стиглих - 76%. Урожайність не надто висока. З 1 кв. м. можна зібрати 3, 7 кг плодів. З 10 соток збирають 3, 7 тонни. У прохолодних сховищах плоди можуть зберігатися до 45 діб. Товарні якості сорту дуже високі. Помідори можна транспортувати на далекі відстані.

Переваги сорту:

 • Важкі плоди;
 • Непоганий показник врожайності;
 • Виростання в холодних регіонах країни;
 • Висока транспортабельність злегка не дозрів плодів.

У повністю стиглих плодів може зіпсуватися товарний вигляд.

Порівняти врожайність сорту з іншими сортами можна в таблиці:

Назва сортуврожайність
Вічний поклик3, 7 кг з кв
Яблука на снігу2, 5 кг з куща
російський розмір7-8 кг з кв.метрів
Яблунька Росії3-5 кг з куща
Король королів5 кг з куща
Катя15 кг з кв.метрів
Лонг Кіпер4-6 кг з куща
малиновий дзвін18 кг з кв.метрів
Бабушкін подарунок6 кг з кв.метрів
кристал9, 5-12 кг з кв.метрів

Характеристики

Оригінатором підвиду є Дедерко Володимир Миколайович. Підвид включено до державного реєстру по РФ для посадок у відкритому ґрунті в особистих підсобних господарствах. Виведений в Новосибірську. Витривалий до несприятливих погодних умов. Може виростати в найхолодніших і морозних областях. Сорт широко поширений по всій території РФ. Томат відмінно росте в Білорусії, Молдові, Казахстані та Україні.

 • Призначення томатів салатну. Помідори вживають в свіжому вигляді.
 • Має відмінні смакові якості. Володіє ніжним цукровим смаком.
 • Томати дуже м'ясисті.
 • Для консервації використовується рідко.
 • Середня вага плоду складає 500 гр. Найбільші томати важать до 900 гр.
 • Форма плодів плоска.
 • Має закруглені ребристі краю і глянсову поверхню.
 • Колір стиглих плодів - темно-малиновий. Недозрілі плоди мають світло-смарагдовий відтінок і коричнева пляма поруч з плодоніжкою. Пляма у плодоніжки до дозрівання темно-смарагдового відтінку.
 • Кількість камер: 4 і більше.

Порівняти вага плодів сорту з іншими сортами можна в таблиці:

Назва сортувага плодів
Вічний поклик500-900 грам
жовтий гігант400 грам
нерозлучні серця600-800 грам
помаранчевий російський280 грам
дика троянда300-350 грам
товсті щічки160-210 грам
часниковий90-300 грам
новачок рожевий120-200 грам
космонавт Волков550-800 грам
вельможа300-400

На нашому сайті ви знайдете масу корисної інформації про те, як правильно вирощувати розсаду томатів. Читайте все про посадку розсади будинку, через скільки часу після посадки сходять насіння і як правильно їх поливати.

А також як вирощувати помідори в закрутки, догори ногами, без землі, в пляшках і за китайською технологією.

Рекомендації по вирощуванню

Кущі сорти є детермінантності. Перестають рости після формування 4-5 кистей. Кущ не є штамбові. Підвид вимагає частої прополки бур'янів, розпушування грунту, систематичних поливів. В якості підгодівлі можна використовувати мінеральні добрива. Дозволено застосування стимуляторів росту. Підвид відмінно росте в чорноземі і грунті, змішаної з перегноєм. Вирощувати томат можна як у відкритому грунті, так і в тепличних умовах.

Схема посадки: 40х50 см. На 1 кв. м. рекомендовано садити не більше 7-9 кущів. З підв'язкою можна вирощувати 2-3 стебла. Висота кущів досягає 50-70 см. У тепличних умовах кущі можуть виростати до 1 м.

Детермінантні рослини мають обмеження в зростанні. Їх центральна верхівка утворює квіткову кисть. На кінці стебла формується зав'язь з томатами. Після появи перших плодів зав'язь припиняє рости. Подальше зростання рослини походить від головного пасинка, що знаходиться в нижній пазусі листа.

Головною особливістю вирощування томатів є те, що їх попередниками на грядці повинні бути огірки, петрушка, кабачки, кріп, кольорова капуста або морква. В цьому випадку врожайність буде значно вище. Сорт не схильний до захворювань. В якості профілактики від шкідників, грунт, в яку будуть висаджуватися кущі, необхідно обробити гарячою парою.

Підвид вимагає великої кількості сонячного світла. Якщо кущах не вистачатиме світлового дня - помідори будуть дрібними і недозрілі. Оптимальна температура для проростання 23-25 ​​° С. Даний сорт може витримувати більш низькі температури в межах 18-20 ° С.

Через властивих йому особливостей найвищий урожай буде на самому початку. Пізніше, помідори будуть значно зменшуватися в обсязі і вазі.

висновок

Томат «Вічний поклик» може виростати в холодних регіонах країни. Витримує низькі температури. Вимагає частої прополки бур'янів, розпушування грунту, систематичних поливів. Стійкий до захворювань. Володіє високим показником врожайності. Томати сорти солодкі, що досягають 900 гр.

ранньостиглісередньопізнісередньоранні
Садова Перлиназолота рибкаЕм Чемпіон
ураганмалинове дивосултан
червоним Червоночудо ринкумрія ледаря
Волгоградський РожевийДе Барао Чорнийновинка Придністров'я
ОленаДе Барао Помаранчевийгігант Червоний
травнева трояндаДе Барао Червонийросійська душа
суперпризмедовий салюткулька

Схожі Статті