Хороша захист вашого вихованця! Огляд нашийників від бліх і кліщів для собак

Біч домашніх тварин - кровоссальні паразити - час від часу отруюють в буквальному і переносному сенсі життя, як собакам, так і їх господарям.

Небезпека полягає не тільки в тому, що вони живуть в собачої шерсті, вони ще й переносять різні захворювання. А якщо в будинку є маленька дитина, боротьба з блохами, кліщами та іншими комахами стає питанням здоров'я всієї родини.

Одним з найпоширеніших способів захисту від напасті є протиблошині нашийник.

Як діє нашийник від бліх?

Дія нашийника засноване на застосуванні смертельного для бліх отрути, яким його просочують. Склад такого просочення може бути різний. В основі його дії лежить поступове поширення отрути по всьому тілу собаки.

Надітий на тварину, нашийник нагрівається і отруйний для комах склад починає вбиратися в шкіру собаки, а потім через сальні залози поширюється по всій шкірі.

Комахи, укусів собак, гинуть. А тепер увага! Ключове слово - «укус»! Але ж завдання господаря позбавити собаку не просто від присутності комах, а від їх укусів. Це означає, що навіть з нашийником собака наражається на небезпеку, і загроза її здоров'ю зберігається.

Все залежить від вибору! Найкращим варіантом буде нашийник, просочений репелентом, тобто буде виділяти запах, що відлякує комах.

Жоден з них не робить моментальної дії. Зазвичай воно відстрочено на кілька днів (у кожного виробника свій термін). Це пов'язано з тим, що отрута повинен потрапити в організм тварини і поширитися по всьому кожному покрову.

Тому носити нашийник слід постійно, не знімаючи ні на ніч, ні під час купання. До речі, купання, особливо в перший час носіння, потрібно виключити.

Термін дії активної речовини на нашийнику практично у всіх виробників не перевищує 8 місяців.

види

Нашийники, що випускаються сьогодні різними виробниками, відрізняються складом, яким вони просякнуті, і відповідно, своєю дією. Всього існує три типи:

 • хімічні нашийники. Вони просякнуті інсектицидом, підходять тільки для дорослих здорових собак з-за високої концентрації отруйної речовини;
 • біологічні - менш ефективні, але набагато більш безпечні для тварини. До складу входять лише ефірні масла і екстракти рослин. Завдяки своєму щадному дії, вони придатні для використання для цуценят, вагітних і годуючих сук і хворих або видужуючих собак;
 • ультразвукові нашийники, досить дорогі і універсальні, їх можна надягати на собаку в будь-якому віці і стані. На думку собаківників, незважаючи на високу вартість, вони менш ефективні.

Гідності й недоліки

Їх, мабуть, порівну. Тут все залежить від господаря собаки. Якщо він уважний до тварини, значить, шкоди від застосування нашийника не буде. Але, про все по порядку.

переваги:

 1. Зручність застосування. Одягнув на собаку нашийник і забув на найближчі місяці, поки дію складу не закінчиться.
 2. Невисока ціна. Вона нижче, ніж на краплі проти бліх та інших комах.
 3. Гігієнічна безпека. Склад проникає в шкіру собаки і його неможливо змити, шерсть не забруднює м'які меблі і одяг господаря, як це буває при застосуванні спреїв або масляних крапель.
 4. Широке дію. Отруйний склад діє на всіх кровосисних паразитів.

недоліки:

 1. Здатність викликати алергію не тільки у самих тварин, а й людей, що їх оточують. Небажано спати поруч з собакою. Отрута має леткі сполуки, які, виділяючись в повітря, можуть викликати небажані реакції у людей.
 2. Недовговічність репелента. Він вивітрюється через 1-2 місяці і собака знову залишається з комахами, які починають її кусати і тільки потім гинути. Біда в тому, що господар не помічає цього моменту, а значить і не вживає жодних заходів.
 3. Дія хімічних нашийників не проходить безслідно для організму собаки. Отрута, на перший погляд абсолютно безпечний для тваринного, все ж проникає в його організм. Він може викликати віддалені наслідки у вигляді хвороб внутрішніх органів, які господар потім і не пов'язує з нашийником.
 4. Незручність для господарів і небезпека для маленьких дітей. Після кожного контакту з собакою, що носить нашийник, необхідно ретельно мити руки. Цікавий малюк може спробувати на зуб нашийник, надітий на його улюбленого собаку. А це погано закінчується. Яд небезпечний для дитини, він може викликати важкі реакції, аж до судом і втрати свідомості.

Як користуватися?

Якщо ваш вихованець заражений блохами, кліщами або іншими комахами, не поспішайте відразу надягати на нього нашийник. Паразитів потрібно спочатку повністю вивести.

Одягаючи нашийник, стежте, щоб не примикав щільно до шиї собаки. Між ними має бути відстань не менше 1, 5 см.

Перші дні слід уникати тривалих прогулянок до лісу, особливо там, де мало сонця або можливий контакт собаки з іншими тваринами.

Інакше всі ваші зусилля по виведенню бліх і кліщів зійдуть нанівець.

Чи не знімайте ошийник ні вдень, ні вночі, інакше його дію припиниться. Почекайте з купанням, особливо в перший тиждень.

Дуже важливо! Уважно читайте і зберігайте інструкцію із застосування до кінця носіння собакою нашийника! Це допоможе уникнути неприємних наслідків і небезпеки для самої собаки і оточуючих.

У ній виробник вказує склад кошти, яким просякнутий нашийник. На випадок потрапляння його в організм дитини або самої собаки (якщо вона добереться і пожует нашийник), там вказується антидот, який слід застосувати лікарям і ветеринарам.

Також в інструкції сказано, для яких собак можна використовувати нашийник. Кожен препарат має протипоказання. Обов'язково прочитайте цей розділ!

Як обрати?

Вибір їх досить великий, але перевагу краще віддати відомим фірмам. І пам'ятайте - «хороше дешевим не буває»! Занадто низька ціна може видавати небезпечну підробку. Ветеринари рекомендують вироби російських і європейських виробників. Отже, основні критерії:

 • виробник - віддайте перевагу знайомим маркам;
 • відгуки - не пошкодуйте часу і поцікавтеся у знайомих, продавців зоомагазину або в інтернеті;
 • розмір нашийника і для кого призначений - дорослі, цуценята, ослаблені тварини;
 • ціна - не економте на здоров'я свого улюбленця.

Найбільш відомі і популярні марки:

Форест. Цей нашийник рекомендований ветеринарами, як засіб максимального захисту собаки від кровосисних паразитів, в тому числі кліщів. У складі є репелент. Перевагою його є водостійкість, він підходить для собак, які ведуть активний спосіб життя на природі. Термін дії 8 місяців.

Впливає не тільки на дорослих комах, але і на личинки. Ціна від 1, 5 до 2, 5 тисячі рублів.

Беафар. Особливість діючої речовини на нашийнику полягає в тому, що воно починає вбивати комах ще до укусу. Термін дії нашийника проти бліх і волосоїдів - 5 місяців, проти кліщів - 2, 5 місяці постійного носіння.

Надівається на собаку після 10 днів антипаразитарной обробки шампунем. Протипоказаний цуценятам до 6 місяців, вагітним, жінкам, які годують сукам і ослабленим або хворим тваринам. Вартість від 300 до 500 рублів.

Також варто звернути увагу і на нашийники від бліх та кліщів фірми Кілтікс, а також на нашийник і інші засоби від компанії Барс.

Декілька порад

 • Одягнувши на собаку нашийник, постарайтеся не випускати її з поля зору кілька годин. У цей час може проявитися алергічна реакція - собака може свербіти, турбуватися, у неї може з'явитися висип.
 • Не рекомендується використовувати нашийник постійно. Використовуйте тільки в тому випадку, якщо є ризик зараження.
 • Не використовуйте паралельно інші засоби від собачих бліх.
 • Провівши антипаразитарну обробку собаки, не забудьте про його підстилку. Її теж слід обробити.

Піклуючись про свого вихованця, пам'ятайте, що його здоров'я - це здоров'я і безпеку вашої родини.

У висновку пропонуємо вашій увазі відео огляд нашийника Форест від бліх і кліщів для собак:

Схожі Статті