Хороші помідори з високою врожайністю «Цукровий бізон»: опис сорту, характеристики, рекомендації

Якщо у вас на ділянці є теплиця або парник і ви хочете виростити багато смачних помідорів, зверніть увагу на сорт «Цукровий бізон». Це дуже врожайний вид томатів з відмінним смаком. Ще садівники оцінять його стійкість до захворювань і дружність дозрівання.

Більш детально читайте в нашій статті. У ній ви знайдете повне і докладний опис сорту, зможете познайомитися з основними характеристиками і особливостями вирощування.

Томат Цукровий бізон: опис сорту

Назва сортуцукровий Бізон
Загальний описСередньостиглий індетермінатний сорт
ОригінаторРосія
термін дозрівання90-100 днів
формаплоско
колірРожевий або червоний
Середня маса томатів250-300 грам
застосуванняУ свіжому вигляді, для виробництва соків і паст
урожайність сортудо 25 кг з кв
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобСхильний до бурої гнилі плодів

Томат «Бізон Цукровий» був виведений в Росії вітчизняними садівниками, тобто шляхом народної селекції, державну реєстрацію як тепличний сорт отримав в 2004 році. Відразу став популярний у власників теплиць завдяки своїм сортових якостей. Повна назва цього сорту «Цукровий бізон», це середньоранній сорт томатів, від висадки розсади до перших плодів проходить 90-100 днів.

Відноситься до індетермінантні типам рослин. Кущі його досить високі 160-180 см. Підходить для вирощування в теплицях. Має хорошу стійкість до захворювань. Поряд з цим відзначають його врожайність і відмінні смакові якості.

Урожайність - це одна з якостей, за яке багато полюбили цей вид. При правильному догляді і дотриманні схеми посадки, можна отримувати до 25 кг з кв. метра. За сезон один кущ може дати 8-12 кг.

Серед головних достоїнств сорту виділяють:

  • висока врожайність;
  • смакові якості плодів;
  • можливість цільноплідного консервування;
  • стійкість до захворювань.

Серед недоліків цього виду томатів наголошують на тому, що він призначений в основному для вирощування в теплицях. Також дуже вимогливий до режиму поливу і освітлення.

Порівняти врожайність сорту з іншими можна в таблиці:

Назва сортуврожайність
цукровий Бізондо 25 кг з кв.метрів
Таня4, 5-5 кг з кв.метрів
Алпатьева 905 А2 кг з куща
безрозмірний6-7, 5 кг з куща
рожевий мед6 кг з куща
ультраскоростиглий5 кг з кв.метрів
загадка20-22 кг з кв.метрів
чудо землі12-20 кг з кв.метрів
Сливка медова4 кг з кв
червоний купол17 кг з кв.метрів
король ранніх10-12 кг з кв

Характеристики

Опис плодів:

  • Зрілі плоди мають червоний рідше рожевий колір.
  • Округлу форму.
  • Томати не надто великі масою від 250 до 350 гр.
  • Кількість камер 4-5.
  • Вміст сухої речовини 5-6%.
  • Зібраний урожай може довго зберігатися, чим заслужив популярність у тих, хто вирощує помідори в великих кількостях на продаж.

Завдяки прекрасним смаковим якостям, плоди цього томата прекрасні в свіжому вигляді. Також їх можна використовувати при виготовленні соків і паст. Через своїх не надто великих розмірів, плоди підійдуть для цільноплідного консервування.

Порівняти вага плодів сорту з іншими можна в таблиці:

Назва сортувага плодів
цукровий Бізон250-350 грам
Евпатор130-170 грам
Дуся червона150-300 грам
новачок85-105 грам
Чибис50-70 грам
бурулька чорна80-100 грам
нерозлучні серця600-800 грам
Бійськая троянда500-800 грам
Ілля Муромець250-350 грам
жовтий гігант400

фото

Далі ви побачите фотографії томата сорту «Сарахну бізон»:

особливості вирощування

Оскільки цей вид рекомендований як тепличний, то регіон для його вирощування істотного значення не має, але все ж краще будуть центральні і південні райони. Даний сорт томатів має підвищену стійкість до нестачі вологи, тому під час вирощування треба уважно стежити за рослиною, щоб не переливати його.

Кущ при вирощуванні треба підрізати, формуючи його в 2 стебла. Гілки потребують підв'язки, щоб уникнути їх обламування. Цей вид відмінно відгукується на підживлення, що містять калій, фосфор і азот. Також слід приділити особливу увагу прополюванні грунту і режиму поливу.

Читайте на нашому сайті: як отримати високий урожай помідорів у відкритому грунті?

Як виростити смачні томати взимку в теплиці? Які є тонкощі агротехніки ранніх сортів?

Хвороби і шкідники

Незважаючи на хорошу стійкість до хвороб, цей вид може піддаватися бурої гнилі плодів. Від цього захворювання позбавляються шляхом видалення заражених плодів. Після чого зменшують кількість внесених добрив на основі азоту і скорочують полив.

Для закріплення результатів лікування використовують препарат «Хом» і «Оксіс». Для профілактики бурої плямистості регулюють режим поливу і освітлення. У теплицях найголовніший ворог усіх сортів без винятку - це білокрилка теплична. Позбавляються від неї шляхом обприскування препаратом «Конфідор».

Якщо пробувати вирощувати його у відкритому грунті, то є велика ймовірність ураження трипсами і пасльонових мінером, з цими шкідниками борються за допомогою препарату «Зубр».

Сорт томата «Цукровий бізон» підійде скоріше для садівників з певним досвідом, так як вимагає навичок у догляді. Удачі вам і хороших урожаїв.

Відео

Пропонуємо вам для ознайомлення переглянути короткий відео-ролик про помідори «Цукровий бізон» та інші солодкі сорти томата:

суперраннісередньоранніпізньостиглі
Альфакороль гігантівпрем'єр
засолювальними дивосупермодельгрейпфрут
ЛабрадорбудьонівкаЮсуповський
СнігурВедмежа лапаракета
СолероссоДанкоцифомандра
дебютКоролівський пінгвінракета
ОленкаСмарагдове яблукоснігопад F1

Схожі Статті