І не ягода зовсім, а помідор! Переваги та недоліки томата сорту «Черрі Полуничний» F1

Навесні все городники поспішають на свої ділянки, адже там так багато роботи! Потрібно привести в порядок перезимували грядки і теплиці і підготувати розсаду для посадки!

Але який томат вибрати в цьому сезоні? Щоб він був смачним і красивим?

Для любителів ранніх томатів черрі є дуже хороший сорт, він називається «Черрі полуничний». Цей гібрид здатний порадувати вас не тільки красою кущів, але і прекрасним смаком плодів.

опис сорту

Це середньоросле, приблизно 100-120 см рослина, є ранньостиглий гібридом, тобто після висадки розсади врожаю доведеться чекати 90-100 днів. Добре підходить для вирощування в тепличних укриттях і на відкритих грядках. Має непогану стійкість до найбільш типових захворювань томатів.

Плоди гібридного сорту «Черрі полуничний» в стадії сортовий зрілості мають яскраво-червоний колір, також вони мають незвичайну форму, що нагадує полуницю. Вага плодів становить від 25 до 40 гр. Кількість камер 2, а вміст сухої речовини підвищено, близько 7%. Зібраний урожай краще використовувати і переробити відразу, так як він довго не лежить.

Порівняти вага томатів севрюги з іншими можна в таблиці:

Назва сортувага плодів
полуничний25-40 грам
загадка75-110 грам
Велика матуся200-400 грам
бананові ноги60-110 грам
Петруша городник180-200 грам
медовий спас200-600 грам
король краси280-320 грам
Пудовика700-800 грам
хурма350-400 грам
Нікола80-200 грам
потрібний розмір300-800

Характеристики

Сорт помідор «Черрі полуничний» було отримано в Росії, державну реєстрацію як гібрид, призначений для тепличних укриттів і відкритого грунту отримав в 2001 році. З тих пір є улюбленцем серед шанувальників черрі за свої смакові якості і декоративний вигляд.

Цей сорт краще вирощувати на півдні Росії, якщо мова йде про відкритому грунті, так як сорт дуже ранній і в середній смузі можуть бути заморозки в цей час. У холодних регіонах цей сорт вирощується тільки в теплицях або плівкових укриттях.

Оскільки плоди «Черрі полуничний» досить щільні, це робить їх дуже придатними для цільноплідного консервування. У свіжому вигляді вони теж прекрасні. Соки та пасти з них не роблять, так як в них вміст сухої речовини досить високо. При правильному догляді і схемою посадки 4 куща на кв. м цей вид томатів може давати 7-9 кг. Це не найкращий показник по врожайності серед томатів черрі. Невисока врожайність легко компенсується високими смаковими якостями плодів.

Назва сортуврожайність
полуничний7-9 кг з кв. м
Морозко18-24 кг з кв.метрів
Аврора ф113-16 кг з кв.метрів
купола Сибіру15-17 кг з кв.метрів
Санька15 кг з кв.метрів
червоні щічки9 кг з кв.метрів
Кібіц3, 5 кг з куща
важкоатлет Сибіру11-12 кг з кв.метрів
рожевий м'ясистий5-6 кг з кв.метрів
обские купола4-6 кг з куща
бурулька червона22-24 кг з кв.метрів

особливості вирощування

Головною особливістю гібрида «Черрі полуничний» є його плоди, вони дуже красиві і надзвичайно смачні. Також до особливостей відносять раннеспелость і стійкість до захворювань.

Про інших сортах томатів черрі: Світ Черрі, Ліза, Спрут, ампельних Вишневий водоспад, Іра, Черрі пальчики, можете дізнатися на нашому сайті.

Серед основних плюсів цього сорту відзначають:

  • раннеспелость;
  • дружне дозрівання;
  • стійкість до хвороб;
  • високі смакові якості.

Серед недоліків варто виділити:

  • не найвищу врожайність;
  • погана лежкість плодів;
  • неможливість приготування соків.

вирощування

Вирощування цього виду томатів вимагає формування куща в два стебла, але допускається і в один. Гілки потребують обов'язкових підпорах. «Черрі полуничний» дуже добре відгукується на комплексні підгодівлі.

Читайте також цікаві статті про посадку томатів в городі: як правильно робити підв'язування і мульчування?

Як спорудити міні-теплицю для розсади і застосовувати стимулятори росту?

Хвороби і шкідники

Томат «Черрі полуничний» f1, часто піддається бурою плямистістю, ця хвороба може вражати рослину як в тепличних укриттях, так і у відкритому грунті, особливо в південних регіонах.

Для того щоб позбутися від такого захворювання, треба використовувати препарат «Заслін». Важливим моментом буде зниження вологості повітря і грунту, досягається це шляхом провітрювання і скорочення поливу.

Борошниста роса на томатах - це ще одне захворювання, яким може піддаватися це гібрид. З нею борються за допомогою препарату «Профі голд».

З шкідників цей вид томата схильний колорадського жука, він завдає великої шкоди рослині. Шкідників збирають вручну, після чого рослини обробляють препаратом «Престиж».

Зі слимаками борються розпушуванням грунту, присипаючи перцем і меленої гірчиці, приблизно 1 чайна ложка на кв. метр. Пасльонових мінер, теж може вражати цей сорт, проти нього слід використовувати препарат «Зубр».

Як видно, цей гібрид не дуже складний у догляді, з ним може впоратися навіть той, хто тільки робить перші кроки на шляху до вирощування томатів. Удачі вам і великих врожаїв!

середньораннісуперраннісередньостиглі
Івановичмосковські зіркиРожевий слон
Тимофійдебютмалиновий натиск
чорний трюфельЛеопольдапельсин
РозалізаПрезидент 2бичачий лоб
цукровий гігантзасолювальними дивополуничний десерт
помаранчевий гігантПінк імпрешнСнігова казка
Сто пудівАльфажовту кулю

Схожі Статті