І смачно і красиво - сорт томата Садова Перлина

Томати можуть не тільки давати смачні, корисні або незвичайні за кольором плоди, а й мати декоративні якості. Вони прикрасять кухонний інтер'єр, лоджію і можуть просто служити гарним бордюром на дачній ділянці. Саме такий сорт томатів «Садова перлина».

Більш докладно про ці томати ви дізнаєтеся зі статті. Ми підготували для вас опис сорту, його характеристики та особливості вирощування. Також розповімо про те хворіють такі томати і чи можуть пошкоджуватися шкідниками.

Томат «Садова перлина»: опис сорту

Назва сортуСадова перлина
Загальний описРанньостиглий, детермінантний сорт томатів для вирощування в теплицях і відкритому грунті.
ОригінаторРосія
термін дозрівання80-90 днів
формаПлоди округлі
коліррожевий
Середня маса томатів15-20 грам
застосуванняВживають в свіжому вигляді, для консервування.
урожайність сорту7-10 кг з куща
особливості вирощуванняНе вимагають особливого догляду
Стійкість до хворобСтійкий до захворювань

Сорт відноситься до ранньостиглий, період визрівання 80-90 днів. Його ще називають «крихтою» за малу висоту куща - всього 20-40 см. Томат відноситься до детермінантний сортам, має стелеться стебло, густо всипаний плодами. Вирощувати можна в домашніх умовах, у відкритому грунті, в теплиці. Деякі садівники висаджують його в вазони для прикраси садового простору.

Відрізняється тривалим періодом плодоношення. Не потребує пасинкування. Чи не є гібридом. «Садова перлина» відрізняється дрібними плодами - всього 15-20 г. Вони мають округлу форму, і солодкуватий смак. Колір - прозоро-рожевий.

Вживається як в свіжому вигляді, так і в консервованому. Використовуються в салатах і для прикраси блюд. Завдяки хорошим товарним якостям сорт вирощується на продаж в контейнерах. Підходить для цільноплідного консервування.

Універсальність вирощування томата «Садовій перлини» є причиною його високу популярність у садівників і домогосподарок. При вирощування томатів в домашніх умовах перші плоди готові до збору вже навесні. У цьому випадку насіння висівають вже на початку лютого, а через 2, 5 місяці - в середині квітня - можна знімати перший урожай.

Вага плодів у інших сортів томатів можна бачити в таблиці:

Назва сортувага плодів
Садова перлина15-20 грам
Фатіма300-400 грам
Верлиока80-100 грам
вибух120-260 грам
Алтайський50-300 грам
Каспар80-120 грам
малиновий дзвін150 грам
грейпфрут600 грам
Примадонна120 грам
Червона гвардія230 грам
Буян100-180 грам
Ірина120 грам
лентяйка300-400 грам

Читайте докладніше на нашому сайті: Які хвороби найчастіше загрожують томатам в теплицях і як з ними боротися? Які сорти стійкі до фітофторозу, що це за захворювання і як від нього захиститися?

Чим небезпечні альтернаріоз, фузаріоз, вертіціллез і які сорти не схильні до цим хворобам?

Для висадки в теплицю насіння на розсаду сіють у другій половині березня, а для відкритого грунту - в квітні. Час збору врожаю - липень, серпень. Схема посадки помідорів «Садовій перлини» 50 Х 40 см. Завдяки компактності куща на 1 кв. м можна висаджувати 7-9 рослин.

Для того, щоб стебло НЕ лежав на землі, йому потрібна невелика вертикальна опора і підв'язування. Сорт має гарну врожайність. За сезон 1 кущ може принести від 7 до 10 кг плодів.

Порівняти цей показник з іншими сортами можна нижче:

Назва сортуврожайність
Садова перлина7-10 кг з куща
рожевий спам20-25 кг з кв.метрів
Пінк Леді25 кг з кв.метрів
Червона гвардія3 кг з куща
вибух3 кг з куща
лентяйка15 кг з кв.метрів
Батяня6 кг з куща
Золотий ювілей15-20 кг з кв.метрів
Коричневий цукор6-7 кг з кв.метрів
кристал9, 5-12 кг з кв.метрів

фото

особливості вирощування

Томат «Садова перлина» не вимагає особливого догляду. Головне достоїнство сорту полягає в тому, що йому не потрібно пасинкування. На грядці йому необхідна прополка, полив і підгодівля.

У домашніх умовах основним запорукою успішного вирощування буде правильно підібраний грунт. Як правило, це дернова земля, пісок і торф. Головним добривом служить суперфосфат з вітамінними сумішами. Частий полив томату не потрібен, щоб не почали гнити коріння. Чим частіше ви будете знімати з куща стиглі плоди, тим рясніше і довше він буде плодоносити.

Помідори - рослини багаторічні. Тому в домашніх умовах не поспішайте виривати кущ, на якому закінчився плодоношення. Зріжте його під пень і залиште до наступного року, не забуваючи поливати. До наступного сезону він дасть нові паростки.

Як виростити томати на підвіконні можна побачити на відео нижче.

У таблиці нижче ви знайдете посилання на сорти томатів, що дозрівають в різний час:

суперраннісередньостигліСередньоранній
ЛеопольдНіколасупермодель
Щелковский раннійДемидовбудьонівка
Президент 2хурмамажор F1
Ляна РожеваМедово-цукровийкардинал
ЛокомотивПудовикаВедмежа лапа
Санькарозмарин фунтовийКоролівський пінгвін
засолювальними дивокороль красиСмарагдове яблуко

Схожі Статті