Іноземець родом із Сибіру - опис і рекомендації по вирощуванню томата «Французький гроздевой»

Всім любителям класичних солодких томатів напевно сподобається перспективний сорт «Французький гроздевой». Помірно високі кущі відрізняються відмінною врожайністю і не вимагають копіткого догляду.

Плоди виростають соковитими, солодкими і дуже красивими. І це не єдине позитивне якість томатів. Хочете дізнатися більше?

У нашій статті ми представимо вашій увазі повний опис сорту, познайомимо з його характеристиками і особливостями вирощування.

Томат «Французький гроздевой»: опис сорту

Незважаючи на підкреслено іноземне назва, сорт Французький гроздевой виведений в Сибіру. Помідори можуть вирощуватися в закритому чи відкритому грунті. В умовах теплиць плодоношення триватиме до заморозків. Французький гроздевой - високоврожайний середньостиглий сорт. Кущ детермінантний, досягає 1-1, 5 м у висоту. Бічні пагони утворюються незначно, тому пасинкування не потрібно.

Плоди зібрані в кисті по 10-20 штук, в умовах середньої смуги повністю дозрівають в серпні. При дотриманні правил поливу і підгодівлі плодоношення рясне, за сезон в куща можна зібрати до 20 кг томатів.

Серед основних переваг сорти:

  • висока врожайність;
  • відмінні смакові якості плодів;
  • невимогливість до догляду;
  • гарний зовнішній вигляд плодів, ідеальний для консервування;
  • хороша лежкість.

Недоліків у сорту практично не відзначається. Єдиним мінусом городники вважають порівняно пізніше дозрівання. При вирощуванні у відкритому грунті томати доводиться збирати зеленими і доводити до стиглості в домашніх умовах.

З врожайністю інших сортів ви можете познайомитися в таблиці:

Назва сортуврожайність
французький гроздевойдо 20 кг з куща
Про ля ля20-22 кг з кв.метрів
Наостанок10-12 кг з кв.метрів
Король королів5 кг з куща
банан червоний3 кг з куща
Гуллівер7 кг з куща
Коричневий цукор6-7 кг з кв.метрів
Леді Шеді7, 5 кг з кв.метрів
ракета6, 5 кг з кв.метрів
Пінк Леді25 кг з кв.метрів

Читайте також на нашому сайті: які томати є детермінантності, Напівдетермінантні і супердетермінантние.

А також які сорти є високоврожайними і стійкими до хвороб, а які зовсім не схильні до фітофторозу.

Характеристики

Характеристики плодів:

  • Плоди середнього розміру, вагою в 80-100 м
  • Мають гарну овальну, злегка видовжену форму.
  • Колір плодів в стадії фізіологічної стиглості насичено-червоний.
  • Внутрішні камери невеликі, м'якоть дуже соковита, приємно-солодкувата, шкірка щільна.
  • Плоди відмінно зберігаються, без проблем переносять перевезення на тривалі відстані.

Урожай можна збирати у фазі фізіологічної або технічної стиглості, помідори швидко дозрівають при кімнатній температурі. Щільна шкірка і соковита м'якоть робить плоди придатними для консервування. Їх солять, маринують, включають до складу овочевих асорті. Подовжені невеликі томати дуже красиво виглядають в банках. Із зібраних плодів можна робити сік, помідори смачні і в свіжому вигляді.

У таблиці нижче наведені для порівняння дані по вазі плодів у інших сортів томатів:

Назва сортувага плодів
французький гроздевой80-100 грам
товстий Джек240-320 грам
прем'єр120-180 грам
квочка90-150 грам
Полбіг100-130 грам
Буян100-180 грам
Чорна гроно50-70 грам
грейпфрут600-1000 грам
Кострома85-145 грам
американський ребристий300-600 грам
Президент250-300 грам

фото

Так само з помідорами сорту «Французький гроздевой» ви можете ознайомитися на фото:

особливості вирощування

Насіння висівають на розсаду в березні. Бажано використовувати той же грунт, в якому будуть рости дорослі томати. Ідеальний варіант - суміш садової землі і перегною. Для більшої безпеки грунт рекомендується просіяти і прожарити.

Читайте докладніше про грунт для розсади та для дорослих рослин в теплицях. Ми розповімо вам про те, які види грунту для томатів існують, як приготувати правильну грунт самостійно і як підготувати грунт в теплиці навесні до посадки.

Насіння пророщують під плівкою, для якнайшвидшого розвитку потрібно рясний сонячне світло або досвечивание електричними лампами. Полив помірний, молоді саджанці краще обприскувати з пульверизатора. Пікіровка проводиться після розгортання першого справжнього листка. Після пересадки в нові горщики розсаду підгодовують водним розчином мінеральних добрив на основі калію і фосфору.

У теплицю розсада пересідає в першій половині травня, у відкритий грунт рослини садять пізніше, ближче до початку червня. При такій схемі перші плоди зав'язуються в кінці червня. Відразу після посадки молоді рослини підв'язують до міцних кілків або шпалер.

Потрібно рясний, але не дуже частий полив теплою водою. Рекомендуються кореневі підживлення з чергуванням комплексних мінеральних і органічних добрив. Грунт під томатами щотижня розпушують. Зберегти нормальний рівень вологості допоможе мульчування торфом, перегноєм або соломою.

Шкідники і хвороби

Сорт досить стійкий до хвороб. Однак в профілактичних цілях варто регулярно обприскувати кущі водним розчином антигрибкових і антивірусних біо-препаратів. Захистити рослини від фітофторозу, сірої та білої гнилі допоможуть часті провітрювання в теплиці. Краще проводити провітрювання відразу після поливу, щоб не створювати в укритті надмірно вологу атмосферу.

Захистити рослини від шкідників допоможуть обприскування водним розчином нашатирного спирту або настоєм трав: деревію, ромашки, чистотілу.

«Французький гроздевой» - чудовий сорт для початківців городників. З ним не буває невдач, потрібно лише правильний полив, підживлення і своєчасне кріплення до міцної опори. Краще висаджувати рослину в теплицю, це гарантує рясний урожай і оберігає кущі від шкідників і хвороб.

У таблиці нижче ви знайдете посилання на сорти томатів з різними термінами дозрівання:

ранньостиглісередньопізнісередньоранні
рожевий м'ясистийжовтий бананРожевий король F1
обские куполаТитанБабушкін
король ранніхслот F1кардинал
червоний куползолота рибкаСибірське чудо
Союз 8малинове дивоВедмежа лапа
бурулька червонаДе Барао червонийдзвони Росії
Сливка медоваДе Барао чорнийЛев Толстой

Схожі Статті