Інструкції по створенню збірно-розбірний теплиці з полікарбонату або під плівку своїми руками

У наш час практично на кожному приватній земельній ділянці можна побачити таке вельми звичне і широко поширене пристосування, як теплиця, яка призначається для вирощування різних культур рослин.

В основному вони використовуються для вирощування овочів, проте нерідко в них висаджують і ягоди, і квіти. Розрізняють декілька видів теплиць, що відрізняються один від одного розмірами, формою і експлуатаційними характеристиками.

Однією з різновидів є розбірна теплиця.

опис

На сьогоднішній день розбірні теплиці стали досить популярними за рахунок своєї мобільності і практичності в експлуатації. Вони зручні тим, що їх можна без особливих труднощів перемістити з одного місця в інше.

Можна виготовити найпростішу збірно-розбірну теплицю своїми руками. Подібне завдання не складе особливих труднощів, адже вона не вимагає спеціальних навичок, а також наявності будь-яких додаткових інструментів. До того ж спорудження такого пристосування вимагає тільки невеликих вкладень коштів.

Необхідно лише мати терпіння і докласти зусиль. Розбірні теплиці вважаються більш зручними. Незважаючи на досить складну конструкцію, будуються вони відносно швидко і легко.

Головне завдання - подбати про створення особливого мікроклімату всередині парника, який дозволить рослинам відчувати себе добре і сприятиме збільшенню врожаю.

Особливості установки теплиці розбірного типу

Розбірні парники мають цілу низку різних переваг, до яких відносяться наступні:

 1. Повна відсутність вітру, а також небезпечних для рослин протягів.

 2. Наявність сприятливого освітлення.

 3. Грунт, як і повітря, нагрівається сильніше, що забезпечує відсутність коливань температури всередині теплиці.

 4. Надійний захист від самих різних шкідників рослин.

Для того щоб спорудити розбірну теплицю своїми руками, необхідно знайти найголовнішу деталь даної конструкції - нею є спеціальний пластиковий вузол, у якого є чотири кінця і стільки ж отворів діаметром 10 мм.

У ці отвори потрібно надійно закріпити труби, узяті з розрізної розкладачки - вони зможуть легко проникнути в вузли. Така техніка монтажу дозволяє не тільки надати конструкції парника легкості, але ще і істотно збільшити її експлуатаційний термін.

Після того, як з вузлів і розкладачок будуть споруджені стійки, слід приступати до виконання робіт другого етапу.

Головне завдання полягає в правильному виготовленні всіх необхідних прожилок. Для отримання цих деталей потрібно взяти рейки, висотою 1 м і довжиною приблизно 3-4 см, а їх ширина повинна складати близько 4-5 см.

Точно так же, як і труби, які були взяті від розкладачки, їх акуратно просвердлюють, щоб вийшли вийшли отвори з невеликим діаметром.

Позика, який буде виготовлений з мідної труби, слід нарізати маленькими відрізками, а потім ці нарізки щільно вставляються в рейку з досить сильним натягом. Така операція являє собою кінцевий і останній крок побудови цілісної конструкції під розбірну теплицю.

У тих випадках, коли в якості покриття була обрана поліетиленова плівка, цей матеріал потрібно з двох протилежних сторін надійно притиснути до конструкції за допомогою наповнених водою звичайних пластикових пляшок, які зможуть притиснути плівку.

Подібний захід допоможе забезпечити постійний захист майбутнього врожаю овочів від сильних поривів вітру.

Однак поліетиленову плівку фахівці рекомендують застосовувати тільки в крайніх випадках і при можливості замінити на інший матеріал для покриття.

Розбірні теплиці під плівку на приватній земельній ділянці по зовнішнім виглядом практично не схоже на широко відому теплицю. Вони більше нагадують стандартне укриття, яке характеризується простою формою, особливо це нагадує, якщо для накриття використовувати поліетиленову плівку.

На сьогоднішній день дачі, на ділянках яких є така споруда, не зважають сучасними. Це пояснюється тим, що нехитра конструкція виглядає досить застарілою, тому що в наш час з'явилася величезна різноманітність значно поліпшених пристосувань спеціально для дачі.

Ця технологія існує вже близько тридцяти п'яти років, але багатьом людям вона продовжує подобатися досі.

Розбірна і збірна теплиця вельми зручна в експлуатації, адже в разі виникнення необхідності її можна перенести в будь-який більш підходяще місце. Крім того, такі парники є дуже мобільними - за бажанням конструкцію можна повністю розібрати, а потім заховати в куточок гаража або сарая.

Якими перевагами володіє полікарбонат?

Полікарбонат вважається однією з найновіших і високоякісних технологій.

Цей матеріал є унікальним. Він легкий, міцний і має довгий термін експлуатації. Він має такі властивості:

 1. Відмінна шумоізоляція.
 2. Матеріал пропускає світло в великих кількостях.
 3. Надійна теплоізоляція.
 4. Чи не вступає в реакцію з різними хімічно активними речовинами.
 5. Пожежна безпека.
 6. Еластичність зберігається протягом тривалого проміжку часу.
 7. Не піддається руйнівному впливу зовнішніх факторів.

Йому вдалося витіснити на ринку будівельних матеріалів скло і плівку. Скло є більш небезпечним матеріалом у використанні. Споруди, виготовлені з полікарбонату, дуже складно зруйнувати на шматки, а скло цілком можливо, після чого не слід виключати отримання ушкоджень або поранень рук і навіть ніг в процесі прибирання осколків.

До того ж скло являє собою більш важкий матеріал, чого, звичайно ж, не можна заявити про конструкції полікарбонату.

Вироби, зроблені з використанням полікарбонату, характеризуються відмінним ізолюючим ефектом.

Саме тому парник з даними покриттям може протягом досить довгого часу підтримувати постійну і найбільш оптимальну для рослин температуру повітря всередині теплиці.

Через цілу особливостей, характерних для полікарбонату, створюються досить сприятливі умови для швидкого росту рослин, значного поліпшення їх стану і збільшення в розмірах.

Завдяки щільним стінок, які виготовлені з міцного полікарбонату, забезпечується постійне пом'якшення поступальних прямих сонячних променів, в результаті чого гарантується остутствие потреби в додатковому затемненні.

На заключній стадії монтажу розбірний теплиці з полікарбонату, а саме покриття її основної конструкції, до труб з розкладачки надійно фіксуються листи полікарбонату.

Останні мають деякі властивості, що дозволяють матеріалу приймати практично будь-яку форму, тому що вони відрізняються досить великою гнучкістю, що є величезною перевагою в їх застосуванні.

Металевий каркас

Також існують ще й теплиці збірні на металевому каркасі. Вони мають більш сучасний вигляд, тому вважаються більш підходящим варіантом для облаштування дачної ділянки.

Такі споруди вже є стаціонарною спорудою, проте при правильному створенні ескізу її можна перетворити і збірно-розбірну конструкцію.

Дана грунтовна споруда буде відмінно підходити для експлуатації на протязі тривалого проміжку часу.

Основні принципи установки каркаса, а також етапи монтажу теплиці розбірного типу:

 1. Потрібно правильно підібрати територію ділянки.
 2. Заздалегідь визначаються розміри конструкції парника.
 3. Виготовляються ескізи майбутньої теплиці.
 4. Робиться металева теплиця.
 5. Довга сторона парника повинна бути обов'язково розташована в напрямку зі сходу на захід.
 6. Металоконструкцію слід розташувати на чистому і добре освітленому ділянці.
 7. Конструкція монтується за схемою, підготовленої заздалегідь.
Розбірні теплиці призначаються для виконання єдиного завдання - забезпечення постійного захисту рослини від шкідливих впливів зовнішніх чинників, а також навколишнього середовища.

Саме тому більш досвідчені користувачі рекомендують вибирати для їх спорудження виключно високоякісні матеріали, щоб рослини отримали найбільшу кількість необхідних поживних речовин для росту і розвитку.

Схожі Статті