Капуста сорту Валентина: зовнішній вигляд овоча, його докладний опис, а також фото

Капуста - смачний і корисний продукт. Майже весь рік її можна вживати у свіжому вигляді. Найсмачніша капуста та, яка вирощена своїми руками.

В наші дні все частіше вибирають гібридну капусту, за її врожайність. Одним з таких видів є Валентина. Даний сорт капусти останнім часом став дуже популярний. Це обумовлено не тільки відмінними смаковими якостями, але і здатністю до тривалого зберігання, стійкості до морозів і транспортуванні.

Зі статті ви дізнаєтеся докладний опис даного сорту, побачите фото, а також дізнаєтеся, як відрізнити даний вид капусти від інших.

Ботанічний опис

Капусту відносять до сімейства хрестоцвітних. Повний цикл цієї рослини - два роки. Розетка сформована з гладких листя. Вони щільно прилягають один до одного, утворюючи качан. Стебло товсте, називається він качаном. У другій рік капуста зацвітає і дає насіння. Колір насіння темно-коричневий, а форма округла. Розміщені вони в стручках. Материнські якості не зберігаються в насінні гібридів.

Зовнішній вигляд

Сорт Валентина виростає до середніх розмірів. Зрілий овоч важить від 2 до 4 кг. У рідкісних випадках її вага досягає 5 кілограм. Сам качан має овальну форму. У розрізі він білий з маленькою світлою качаном. Капустяне листя невеликого розміру, по краях хвилясті. На поверхні листа спостерігається восковий наліт. Колір листя сірувато-зелений.

фото

На фото ви можете побачити, як виглядає даний сорт капусти.

Коротка історія селекціонування

Валентина - це гібрид, який отримали на основі білокачанної капусти. Пробні випробування показали продуктивність Валентини, що вона придатна для вирощування в багатьох кліматичних зонах. Вивели сорт Крючков, Монахос і Пацуріі на московській селекційної станції в 2004 році. В цей же рік вона була включена до державного реєстру 10 регіонів.

Відмінні особливості

Цей сорт встигне пізньої осені. Відрізняється гарним зовнішнім виглядом і своїми смаковими якостями. Листя капусти соковита і солодка, без гіркоти. Валентина не тільки смачний сорт, але і вельми корисний, так як в ній міститься велика кількість вітамінів.

Також овоч відрізняється своїм явно вираженим ароматом. Варто відзначити, що чим капуста спелее, тим смак її стає краще. Валентина має високий рівень врожайності. Оскільки даний сорт компактний за розміром, то можна садити на 1 метрі квадратному землі до 3 сіянців. Капуста прекрасно зберігається протягом усього зимового періоду. Вона може лежати аж до червня місяця.

Плюси і мінуси

Явним плюсом сорти є врожайність, і здатність зберігається тривалий час. Добре зберігає зовнішній вигляд і товарні якості. Стійкий до морозів. Володіє прекрасними смаковими якостями. Качани з легкістю переносять транспортування на далекі відстані. Така капуста підійде для комерційної діяльності.

До мінусів можна віднести її пізніше дозрівання, яке триває близько 170 днів. Віддає перевагу рости тільки в сонячних місцях. Погано переносить зайву вологу. Валентина F1 вимоглива до грунту.

догляд

Капуста потребує постійного поливі. Але не варто перестаратися, так як зайва волога їй теж ні до чого.

В основному часті поливи необхідні під час того, як формується качан. Місце, на якому росте капуста, обов'язково прополюють і розпушують землю. Щоб не з'являлася тля або капустяна БОЛЕХОВ, посипайте грунт золою.

Схожі сорти

 • Капуста Мегатонн F1 схожа з Валентиною F1 в тому, що обидва ці сорти зимостійкі, мають велику врожайність, відмінний смак і ряд корисних вітамінів.
 • Ще один сорт, у якого є спільне з Валентиною F1 - це капуста «Агресор». Пізньостиглий вид, досить морозостійкий. Також як і Валентина зберігається протягом тривалого часу. Славиться своєю врожайністю.
 • Капуста Колобок - не має гіркоти, теж вважається пізнім видом, якому потрібно близько 150 днів, щоб дозріти. Зберігається протягом 7-8 місяців, а значить, як і Валентина є стійким до тривалого зберігання.
 • Капуста Московська пізня - один з пізньостиглих сортів з гарною врожайністю. Володіє шикарним товарним виглядом і приємним смаком. У цій капусті міститься багато цукру і аскорбінової кислоти.

До пізньостиглі сортів капусти відносяться також Амагер, Цукрова голова, Слава і Зимівля.

Як відрізнити від інших сортів?

 1. Пізньостиглий сорт.
 2. Відносно невеликі розміри.
 3. Характерний колір листя - сіро-зелений.
 4. Листя соковиті і солодкі, без гіркуватості.
 5. Добре переносить зиму.
 6. Тривалий час зберігається (які ще сорти капусти підлягають тривалому зберіганню?).
 7. Має велику врожайність.
 8. Чітко виражений наліт воску.
 9. Смак самої капусти солодкуватий.

Ціль використання

 • Сміливо можна вживати в сирому вигляді.
 • Також з листя радять готувати голубці.
 • Качани відмінно підходять для засолювання. Навіть після того як переробили овоч, він збережуть свій оригінальний смак, аромат і свіжість.
Важливо! Не потрібно займатися закваскою відразу після збирання, для початку витримаєте її в льосі. З окремих статей на нашому порталі ви дізнаєтеся про кращих сортах капусти, серед яких Подарунок і Міррор F1.

висновок

Капуста Валентина F1 - відмінний високоврожайний пізній сорт, з яким впорається як досвідчений, так і початківець городник. Качани володарі прекрасних смакових якостей, які містять в собі різні вітаміни. Таким чином, капуста - це не просто продукт харчування, це низькокалорійний, корисний і смачний овоч.

Схожі Статті