Картопля «Ажур»: опис середньостиглої сорту, характеристика, фото і гідності

Середньостиглі сорти картоплі популярні серед городників, адже результати праць можна оцінити вже в середині літа.

Одним з таких сортів є сорт «Ажур», його вивели російські вчені - селекціонери як заміну деяким європейським сортам, які користуються великим попитом.

Читайте в нашій статті докладний опис сорту, основні характеристики та особливості агротехніки картоплі. Знайомтеся зі схильністю до хвороб і стійкістю до нападу шкідників.

опис сорту

Назва сортуАжур
Загальна характеристикасреднеранний столовий сорт з красивими овальними бульбами товарного вигляду, добре зберігається
період дозрівання70-80 днів
вміст крохмалю14-16%
Маса товарних бульб95-115
Кількість бульб у кущі7-13
врожайність450-500
споживчі якостіхороший смак, підходить для приготування салатів і смаження
лежкость95%
колір шкіркирожевий
колір м'якотісвітло-жовтий
Перевага регіони вирощуваннябудь-які
Стійкість до захворюваньстійкий до раку та парші, среднеустойчив до фітофторозу
особливості вирощуваннястандартна агротехніка
Оригінаторагрофірма «Седекія» (Росія)

Картопля «Ажур» - середньоранній сорт, від появи перших сходів до технічної зрілості (це момент, коли картопля має певні по сорту розміри і щільну шкірку, що захищає коренеплоди) проходить близько 70 - 80 діб, умовна зрілість (картопля нормальних для вживання розмірів, але шкірка тонка, тендітна, яка відстає від бульб) настає раніше.

Готовий до збору картопля розпізнають по кущу - він стає жовтим і опадає. Перетримувати картопля в землі не потрібно, це може пошкодити зберігання, розвинуться деякі патології. Необхідно відзначати на ділянці сорти, щоб простіше орієнтуватися згодом копки.

Читайте докладніше про терміни і температурі зберігання картоплі, про можливі проблеми. А також про те, як зберігати коренеплоди взимку, на балконі, в ящиках, в холодильнику, в очищеному вигляді.

Коренеплоди «Ажур» мають довгасту, округлу форму, середні розміри, близько 9 см в довжину. Маса бульб - від 90 г до 120 г. Шкірка має темно - рожевого забарвлення і щільну гладку структуру. Очки дрібні, знаходяться на поверхні бульб, що полегшує обробку (чистку, мийку, подрібнення).

У таблиці нижче представлені показники таких характеристик, як товарна маса бульби і відсоток їх лежкості картоплі різних сортів, для порівняння:

Назва сортуМаса товарних бульб (грам)лежкость
Ажур95-11595%
Серпанок85-14594%
Леді Клер85-11095%
Венета67-9587%
Лорха90-12096%
Господарочка100-18095%
ЛаБелль80-10098%
Рів'єра100-18094%

М'якоть картоплин має світло - жовтий колір через високий вміст речовини - каротину. Цей жовтий пігмент, в організмі виконує функцію антиоксиданту.

Кількість крохмалю в бульбах - 16%. Такий зміст крохмалю не допускає разваривания бульб. Кількість крохмалю залежить від погодних умов - в жарку погоду крохмалю накопичується більше, ніж в дощову (розкид +/- 2%). Також на крохмаль впливають деякі підгодівлі.

Ажур »має розлогий високий кущ, до 50 см у висоту. Листя ростуть з проміжками, мають типову форму для картоплі, великі розміри, темно - зелений колір. Структура листя - без опушення, зморшкувата. Хвилястість краю слабка. Квітки великих розмірів, віночок має блідо-фіолетовий колір. Коренеплодів розвиває безліч (близько 20 штук).

кліматичні зони

Вирощують «Ажур» переважно в Центральному регіоні РФ. Завдяки середньостиглих можна вирощувати на всій території РФ і поблизу розташованих країн. У південних регіонах можливе вирощування «Ажур» двічі за сезон. «Ажур» відмінно переносить посуху.

Характеристики

Вважається високоврожайних сортом. При сприятливих умовах і належному догляді можливо зібрати до 50 тонн з 1 га. В першу копку у віці картоплі близько 40 днів можна зібрати близько 130 ц з 1 га. Практично немає дрібних бульб, картопля вирівняний за розмірами.

Урожайність - один з головних показників при вирощуванні картоплі. Порівняйте цю характеристику сорту Ажур з іншими сортами:

Назва сортуврожайність
Ажур450-500 ц / га
Гренада600 ц / га
інноватор320-330 ц / га
мелодія180-640 ц / га
Господарочка180-380 ц / га
Артеміс230-350 ц / га
Аріель220-490 ц / га
вектор670 ц / га
Моцарт200-330 ц / га
боровичок200-250 ц / га

«Ажур» є столовим сортом. Через середнього вмісту крохмалю бульби не розварюються, ідеально підходять для приготування супів, салатів, цільної варіння, смаження. «Ажур» не темніє після варіння.

Увага! Шкірка картоплі містить більше корисних мікроелементів, ніж сам бульба. Найкориснішим способом приготування буде варіння або запікання в шкірці.

Картопля містить масу корисних речовин, найбільше - вітаміну С. Сік сирої картоплі допоможе знизити тиск, Використовується в косметології в якості маски від набряків і для відбілювання шкіри. «Ажур» має насичений смак і яскраво виражений аромат. Відгуки про смакові якості картоплі тільки позитивні.

Читайте на нашому сайті все про властивості картоплі.

Чому небезпечний соланін, в чому користь і шкоду сирої картоплі, ніж корисні для здоров'я сік і паростки цього овоча.

фото

Гідності й недоліки

Принципових недоліків не виявлено. За відгуками виробника має середню стійкість до механічних пошкоджень і фітофторозу бульб.

Переваги сорту:

 • рясний урожай великих коренеплодів;
 • гладкі гарні бульби з поверхневими вічками;
 • високі смакові якості;
 • не вимогливий до типу грунту;
 • посухостійкий;
 • висока стійкість до деяких захворювань;
 • гарне і довге зберігання.

Сорт виведений нашими співвітчизниками за подобою європейського популярного сорту порівняно недавно. У Держреєстр по РФ ще не був включений.

особливості вирощування

«Ажур» як і більшість сортів має необхідність в підсвічуванні сонячним світлом, робити це необхідно за 2 тижні до посадки. Кілька разів за сезон при теплій зимі необхідно обривати паростки. Висадку виробляють з кінця квітня по травень, коли грунт має температуру на глибині 10 см близько 13 градусів.

УВАГА! Не варто чекати жарких днів, підвищена температура, як і знижена, негативно позначиться на проростанні і подальший розвиток коренеплодів.

Грунт з осені необхідно знезаразити, удобрити і перекопати з видаленням бур'яну. Навесні слід тільки перекопати - разихліть.

ВАЖЛИВО! Ділянки посадок картоплі не повинні межувати з посадками томатів, також слід висаджувати картоплю вали від яблунь.

мульчування

Картопля добре реагує на відпочили землю, після озимих і бобових. Картопля висаджують в борозни або лунки на глибину 10 см з додаванням деревної золи. Відстань між рослинами повинна перевищувати 20 см. «Ажур» любить калійні добрива.

Читайте докладніше про те, чим підживити картоплю, коли і як вносити добрива, як правильно це робити при посадці.

Після посадки картопля можна обробити засобами для видалення і уповільнення зростання бур'яну. Коли з'являться перші паростки цього робити не можна. Для запобігання появи нової бур'яну використовують мульчування міжрядь. «Ажур» добре переносить посуху, однак в посушливе літо деякий зрошення не зашкодить.

Картопля слід підгортати, розпушувати, видаляти зайву траву. Кілька разів за сезон необхідні обприскування мікробіологічними добривами (1 - при появі сходів, 2-в період цвітіння). Квітки слід видаляти, щоб весь зріст йшов в коренеплоди.

Ми підготували для вас цілу серію статей про способи вирощування картоплі.

Читайте все про сучасному картопляному бізнесі і голландських технологіях, про те як вирощувати ранні сорти і отримувати урожай без прополки і підгортання.

А також цікаві методи: під соломою, в бочках, в мішках, в ящиках і з насіння.

зберігання

Даний сорт необхідно зберігати в темному приміщенні (підвалі) з температурою не перевищує 3 градуси тепла. Температура повинна бути постійною. Зберігається картопля добре, товарна врожайність висока.

Хвороби і шкідники

вертіціллез

Сорт відмінно стійкий до парші та раку картоплі. Має середню стійкість до фітофторозу бульб і пагонів, нематоди. Читайте також про такі поширені хвороби пасльонових, як альтернаріоз, фузаріоз і вертіціллез.

Що стосується комах-шкідників, то найчастіше загрозу картопляним посадкам представляють колорадські жуки, дротяники, картопляна міль і капустянки.

Читайте все про сучасні методи боротьби з ними:

 1. Як позбутися від дротяників в городі.
 2. Хімія і народні методи проти колорадського жука і його личинок:
  • Актара.
  • Корадо.
  • Престиж.
  • Регент.
 3. Що використовувати проти капустянки: промислові препарати і народні рецепти.
 4. Виводимо картопляну міль: частина 1 і частина 2.

Від шкідників і для профілактики захворювань рекомендується обприскування в суху погоду мікробіологічними препаратами.

Нижче в таблиці ви знайдете посилання на статті присвячені сортам картоплі, що дозрівають в різний час:

середньопізнісередньоранніпізньостиглі
АврораЧорний принцНікулінський
скарбНевськийАстерікс
КуражСмуглянкакардинал
ГоробинаПовелитель пристроївківі
блакитьРамосСловник
ЖуравинкаТаїсіяРокко
ЛасунокличакІван та Марія
чарівникКапрізеПікассо

Схожі Статті