Картопля Беллароза: урожайний, скоростиглий, посухостійкий

Картопля - одна з найважливіших культур, які вирощують як на невеликих садових ділянках, так і на безкрайніх полях.

Сучасні сорти картоплі відрізняються високими показниками врожайності, стійкістю до різних захворювань і шкідників, прекрасними смаковими якостями.

Серед всіх сортів по праву можна виділити сорт Беллароза, який зарекомендував себе з найкращої сторони і популярний у багатьох країнах.

опис сорту

Назва сортуБеллароза
Загальна характеристикаранній столовий сорт фінської селекції з хорошим смаком
період дозрівання50-60 днів
вміст крохмалю12-16%
Маса товарних бульб120-200 гр
Кількість бульб у кущі8-9
врожайністьдо 320 ц / га
споживчі якостіхороший смак, розсипчаста м'якоть
лежкость93%
колір шкіркирожевий
колір м'якотісвітло-жовтий
Перевага регіони вирощуванняпідходить для будь-яких типів грунту, рекомендований для Центрально-Чорноземного регіону
Стійкість до захворюваньстійкий до більшості хвороб, в тому числі до фітофторозу
особливості вирощуваннябажано пророщування перед посадкою
ОригінаторEUROPLANT PFLANZENZUCHT GMBH (Німеччина)

коренеплід

Беллароза - сорт столового картоплі, виведений німецькими селекціонерами і з успіхом культивується в помірних кліматичних зонах. Вирощується в основному на просторах України, Молдови і практично повсюдно по Росії.

Основними характерними рисами сорти Беллароза, за які він особливо цінний, є:

Скоростиглість. Збір врожаю здійснюється вже через 50-60 днів після посадки, а підкопування можна проводити вже на 45 день. У південних регіонах є можливість збору двох врожаїв за сезон: після першого збору в першій декаді липня можна скористатися звільнилися площами для наступної посадки. Другий збір припадає на першу декаду вересня.

Урожайність. Урожай даний сорт дає стабільний і досить високий - до 20-35 т з 1 гектара землі.

Порівняти врожайність і лежкість сорти з іншими ви можете скориставшись таблицею нижче:

Назва сортуУрожайність (ц / га)Лежкість (%)
Серпанок170-21594
Ельмундо250-34597
Мілена450-60095
Ліга210-36093
вектор67095
Моцарт200-33092
Сифра180-40094
Королева Анна390-46092

Посухостійкість. Беллароза абсолютно спокійно переносить посушливі погодні умови.

Невибагливість і невимогливість до вологості дає можливість вирощування картоплі на великих площах, які не обладнані системою автополиву.

Вимогливість до грунтів. Беллароза прекрасно росте на всіх видах грунтів, окрім важких глинистих.

Використання і смакові якості. Столовий сорт картоплі. При оцінці за п'ятибальною шкалою смаковими якостями відповідає оцінка «5». Після термічної обробки зберігається помірна крихкість.

Смакові якості картоплі багато в чому залежать від кількості крохмалю в його бульбах. У таблиці нижче ви можете бачити яким є цей показник у різних сортів:

Назва сортувміст крохмалю
чавунця12-15%
Світанок київський18-19%
Шері11-15%
Артеміс13-16%
Тоскана12-14%
Янка13-18%
Бузковий туман14-17%
Ажур14-16%
Дезіре13-21%
Сантана13-17%

Стійкість до механічних пошкоджень. Стійкість висока - при зборі врожаю майже 99% бульб зберігають відмінний стан.

Стійкість до хвороб. Беллароза байдужий до раку картоплі, гнилі бактеріальної, парші, вірусам, альтернаріозу, фузаріозу, вертіціллезу, золотистої картопляної цистоутворюючої нематоди, фітофторозу, ризоктонії і чорної ніжки.

Зберігання. Даний сорт вирізняється з-поміж інших ранніх сортів відмінною лежкістю. Найчастіше рання картопля зберігається недовго, але Беллароза - виняток. Втрати при зберіганні досягають максимум 6%. Все це обумовлено стійкістю до пошкоджень при зборі і до захворювань.

Детальніше про терміни, температурі і проблемах при зберіганні читайте в додаткових статтях сайту. А також всі про зберігання взимку, в ящиках, на балконі, в холодильнику, очищених коренеплодів.

Пагін

Посадки цього коренеплоду відрізняються від інших прекрасної декоративністю і здоровим виглядом. Сходи рівномірні. Пагони напівпрямостоячий, що досягають 70-75 см в дину і мають міцні стебла. Листя куща великі, соковиті, закриті, по краях мають слабку хвилястість. Суцвіття середнього розміру червоно-фіолетового відтінку. Один кущ дає 7-10 майже однакових великих бульб.

Чому Беллароза не цвіте?

Трапляється, що картопля сорту Беллароза не цвіте>. Часто це призводить до переживань за майбутній урожай. Звичайно, відсутність квіток - ознака захворювання або слабкості рослини, але тільки не у Беллароза.

Так як ці коренеплоди відносять до надранньої сортам, то формування і терміни дозрівання врожаю відбуваються настільки швидко, що вони захищені від захворювань, випереджають появу жука колорадського і просто не встигають зацвітати.

На якість і кількість зібраних в майбутньому бульб відсутність цвітіння впливають мінімально. Також рослина може скинути квітки і бутони, якщо температура навколишнього середовища перевищує +22 градуса (цвітіння відбувається при + 19 ... + 22 градусів).

Крім того, грядку може відвідати живність, яка не приносить ні користі не шкоди. Це жужелиця і картопляна сонечко. Вони-то і можуть швидко об'їдати квіти.

фото

особливості вирощування

посів

За 15-21 день до передбачуваної посадки насіннєву картоплю необхідно викласти в дерев'яні ящики в 1-2 шари або розсипати в приміщенні, витримуючи його при денному світлі і при температурному режимі не більше +15 градусів до моменту появи очок.

Підготовка посадкового ділянки повинна проводитися восени, а в весняний період його необхідно тільки перекопати. При посіві варто враховувати розміри майбутніх бульб (вони досить великі!).

Для висадки Беллароза рекомендовано дотримуватися схеми 90 * 40 см, що означає витримування відстані між лунками 40 см, а між рядами 90 см. Лунки для посадки краще формувати глибиною 8-10 см, після чого додати калійно-фосфорні добрива, викласти на дно посадкову картоплю, закопати і розрівняти.

добрива

Беллароза, як і інші ранньостиглі сорти, потребує підгодівлі речовинами, що містять магній. Особливо важливою така підгодівля є для коренеплодів, вирощуваних в піщаних грунтах. Добривом може послужити доломітове борошно, яку потрібно вносити з розрахунку 50 г на 1 квадратний метр.

Також детально про те, чому, як і коли підгодовувати картопля, як це правильно робити при посадці.

При вирощуванні картоплі нерідко використовуються додаткові хімічні засоби для поліпшення врожайності або в боротьбі з шкідниками.

Читайте все про користь і шкоду фунгіцидів, гербіцидів і інсектицидів в корисних статтях нашого сайту.

догляд

Для отримання максимального врожаю, за картоплею необхідний догляд. Агротехніка досить проста. Першим і одним з найважливіших процесів вважається розпушування грунту і підгортання. Проводиться цей захід для знищення бур'янів і розбиття ґрунтової кірки, яка утворюється після випадання опадів і перешкоджає харчуванню грунту киснем.

Краще проводити 2-3 розпушування грунту за весь період росту. Перше проводиться через 7-8 днів після висадки, через 7-8 днів проводиться ще одне, а на самому початку появи сходів. Завдяки посухостійкості Беллароза не вимагає додаткового поливу, йому цілком достатньо природних опадів. Для боротьби з бур'янами допоможе мульчування.

Способів вирощування картоплі існує багато. Якісь із них підходять для отримання врожаю для власних потреб, якісь застосовні в масштабах бізнесу. Ми хочемо поділитися з вами корисною інформацією про голландських технологіях, про вирощування під соломою, в ящиках, в мішках і бочках.

Також пропонуємо вашій увазі інші сорти картоплі, що мають різні терміни дозрівання:

пізньостиглісередньораннісередньопізні
ПікассоЧорний принцблакить
Іван та МаріяНевськийЛорха
РоккоСмуглянкаГоробина
СловникПовелитель пристроївНевський
ківіРамосКураж
кардиналТаїсіяКраса
АстеріксличакМіледі
НікулінськийКапрізевектор
ДельфіниСвітанок КиївськийГосподарочка
СифраДжелліРамона

Схожі Статті