Картопля Рів'єра: прекрасні смакові якості і тривале зберігання

Цей сверхранний сорт картоплі голландської селекції користується справжньою популярністю в колі фермерів і городників. Нічого дивного, адже він володіє масою цінних якостей і характеристик.

Дуже ранні терміни дозрівання, посухостійкість і стійкість до механічних пошкоджень, а також хороший смак, і взагалі, високі споживчі якості - все це про нього.

У цій статті ми детально розповімо вам про те, що з себе представляє сверхранний картопля Рів'єра, якими особливостями володіє і в яких регіонах з успіхом може вирощуватися.

опис сорту

Назва сортуРів'єра
Загальна характеристикасверхранний, стійкий до посухи і механічних пошкоджень
період дозрівання40-80 днів
вміст крохмалю12-16%
Маса товарних бульб100-180 гр
Кількість бульб у кущі8-12
врожайністьдо 450 ц / га
споживчі якостіхороший смак, після варіння м'якоть розсипчаста
лежкость94%
колір шкіркисвітлий жовтий
колір м'якотікремовий
Перевага регіони вирощуванняцентральний
Стійкість до захворюваньчутливий до парші, при пізньому зборі врожаю може дивуватися фітофторозом
особливості вирощуваннярекомендується пророщувати і висаджувати в прогріту грунт, підгодівля азотовмісними добривами, розпушування грунту; полив тільки в посуху, кущі не цвітуть, посадка великих бульб збільшує врожайність більш ніж в половину
ОригінаторAgrico (Нідерланди)

Характеристики

Рів'єра - столова картопля раннього дозрівання, виведений в Нідерландах, який успішно культивується в помірних зонах клімату. Вирощується даний сорт в основному в Молдові, Україні та на території Росії. Як виростити рання картопля правильно і які країни займаються вирощуванням цього овоча читайте в окремих статтях нашого сайту.

Рів'єра володіє такими якостями і характеристиками:

 • Скоростиглість. Товарну масу бульби набувають вже на 40-й день після сходів пагонів.
 • Урожайність. Сорт відрізняється високою і стабільною врожайністю. На 35 день врожайність досягає 28 т з 1 гектара землі, а в кінці періоду вегетації 45 т з 1 гектара.
 • Посухостійкість. Сорт картоплі Рів'єра дає відмінний урожай навіть в самі посушливі періоди. Завдяки своїй скоростиглості (ранній термін дозрівання) картопля встигає накопичувати урожай до настання спекотного періоду. Крім того, потужна коренева система самостійно забезпечує весь кущ вологою. Це дає можливість вирощувати Рів'єру в жарких регіонах.
 • Вимоги до грунту. Найбільш підходящим грунтом для даного сорту є грунт легкого механічного складу.
 • Застосування. Підходить як для вживання молодим, так і для тривалого зберігання.
 • Смакові якості. При оцінці за п'ятибальною шкалою, смакові якості досягають позначки 4, 8.
 • Стійкість до пошкоджень. Сорт малочувствителен до механічних пошкоджень - при зборі врожаю 87-92% бульб зберігають цілісність.
 • Стійкість до хвороб. Рів'єра среднеустойчив до ракового збудника, вірусним картопляним інфекцій, нематоди картопляної. Чутливий до парші, при несвоєчасному збиранні врожаю схильний фітофторозу бульб і листя.
 • Зберігання. Лежкість бульб даного сорту досить висока, особливо при зборі врожаю в пізній період.

Характеристики зовнішнього вигляду:

 • Рослина висока (75-85 см), прямостоячее.
 • Стебла міцні, коренева система потужна.
 • Листя темно-зелені, великі, хвилясті по краю.
 • Один кущ дає близько 10-12 бульб.
 • Рослина не цвіте (не встигає), але якщо цвітіння відбувається, то можна побачити віночки червоно-фіолетового відтінку.

Порівняти показники врожайності і маси бульб картоплі Рів'єра з іншими сортами ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуУрожайність (ц / га)Товарна маса бульб (гр)
Лілеядо 670100-200
Красунчик169-201 (максимальна - 280)90-165
долонькадо 450180-250
Джеллідо 55085-135
Гурман350-40090-110
ред Фентезі260-38090-140
Повелитель пристроївдо 70080-120
Бузковий туман180-310 (максимальна 490)90-160

фото

особливості вирощування

Агротехніка вирощування сорту стандартна. Перед посадкою картоплі даного сорту необхідно підготувати посівний матеріал.

Зробити це можна двома способами:

 1. Помістити картопля в тепле, добре освітлюється приміщення на термін 5-15 днів, при температурі + 12 ... + 15 градусів.
 2. Більш досконалим методом є збільшення терміну пророщування на термін від 30 до 60 днів.

  Це сприяє кращому паростковий розростання з зачатками коренів. Протягом цього часу посівної картоплю необхідно кілька разів перевертати, щоб світло потрапляло на нього рівномірно.

Висаджувати картоплю найкраще на тих ділянках, які найкраще прогріваються і раніше висихають від вод і позбавляються від снігового покриву. Місце, куди буде сипатися картопля Рів'єра, має бути захищене від холоду.

Попереднє пророщування бульб дозволяє отримати найбільш ранні сходи. Для посіву слід відбирати картопля без пошкоджень і обморожень.

Важливо: для більш ранніх сходів необхідно відбирати картопля округлої форми і вагою 30-70 м Великий посівної картопля здатний погіршити врожайність до 60%!

Посадку картоплі сорту Рів'єра рекомендовано проводити за схемою 35х90, тобто відстань між лунками має бути 35 см, а між рядами 90 см.

Викладати посівний матеріал слід паростками вгору на глибину, меншу, ніж для інших сортів (5-6 см).

Дуже важливою характеристикою для картоплі є його лежкість. У таблиці нижче ви можете порівняти цей показник у різних сортів:

Назва сортулежкість
ЛаБелль98%
Венета87%
Лимонка90%
Кураж91%
Моцарт92%
Королева Анна92%
Сифра94%
Аріель94%
Тоскана93%
Серпанок94%

добриво

Рів'єра, як і всі сорти ранньої картоплі, вимагає декількох мінеральних підгодівлі. Бажано використовувати добрива в рідкому вигляді, які легко проникають в кореневу систему рослини. Можна використовувати доломітове борошно, яку необхідно вносити в пропорції 50 г / квадратний метр.

Про те як і коли підгодовувати картопля, як це зробити правильно при посадці читайте в спеціальних матеріалах сайту.

Пропонуємо також корисну інформацію про обприскування картоплі і використанні при його вирощуванні фунгіцидів, гербіцидів, інсектицидів.

Читайте все про користь і шкоду, які вони можуть завдати вашим овочам.

догляд

Як і всі сорти картоплі, Рів'єра потребує розпушуванні грунту. Проводити процедуру необхідно для позбавлення від бур'янів і розпушування верхнього шару, який покривається кіркою після дощів і заважає кисневого харчування грунту.

Розпушування проводиться через тиждень-півтори після посадки, потім ще одне через тиждень після першої процедури і завершальне розпушування проводиться після перших сходів. Можна використовувати і такий агротехнічний прийом, як мульчування. Полив картоплі Рів'єра можна проводити зрідка, за умови посухи. Якщо ж погода зумовлена ​​випаданням опадів, додатковий полив не потрібно.

Вирощування картоплі на увазі під собою використання різних способів. Ми підготували для вас серію матеріалів про голландських технологіях, а також про вирощування під соломою, в мішках або бочках.

Також корисною буде інформація про зберігання картоплі, про те які умови потрібні для успішного зимового зберігання, які терміни і як правильно зберігати картоплю в ящиках.

Пропонуємо вам ознайомитися з сортами картоплі, що мають різні терміни дозрівання:

середньопізнісередньораннісередньостиглі
векторКолобоквелетень
МоцартказкаТоскана
СифраІллінськийЯнка
ДельфіниЛуговськийБузковий туман
ЖуравушкаСантеАжур
РогнедаІван да ШураДезіре
ЛасунокКоломбоСантана
АврораманіфестТайфун
скарбінноваторАльваро
чарівниккронаБриз

Схожі Статті