Картопля в червоному - сорт «Ред Леді»: опис з характеристиками плода і фотографіями

Серед висоурожайних ранніх сортів картоплі особливе місце займає «Ред Леді». Дрібні, але дуже смачні бульби відрізняються високою стійкістю до захворювань, вони добре зберігаються і активно використовуються в кулінарії.

У статті ми надамо детальну інформацію про сорт картоплі «Ред Леді», опис сорту, фото, які допоможуть вам вивчити зовнішню складову коренеплоду з усіх боків.

опис коренеплоду

Для початку розберемося, що представляє із себе цей сорт. Це ранньостиглий столовий сорт. Підходить для особистих присадибних ділянок і фермерських господарств.

Великі, красиві картоплини ідеальні для продажу, вони довго зберігаються, не втрачаючи споживчих властивостей.

Коренеплід має такі особливості:

Назва сортуред Леді
Загальна характеристиканімецький сорт столового призначення, добре переносить посуху
період дозрівання80-90 днів
вміст крохмалю12-17%
Маса товарних бульб110-140 гр
Кількість бульб у кущі6-10 штук
врожайність170-300 ц / га
споживчі якостівідмінний смак, підходить для будь-яких страв
лежкость92%
колір шкіркирожевий
колір м'якотісвітло-жовтий
Перевага регіони вирощуванняЦентрально-Чорноземний, Північно-Кавказький, Середньоволзький, Далекосхідний
Стійкість до захворюваньстійкий до раку картоплі, золотистої цистоутворюючої нематоди, гнилі, парші, чорної ніжки
особливості вирощуваннярекомендується пророщування, сорт вимагає поживного грунту і довгого світлового дня
ОригінаторSolana (Німеччина)

характеристика

Сорт «Ред Леді» районирован для Центрально-Чорноземного, Кавказького, Середньоволзька, Далекосхідного регіонів. Врожайність залежить від умов вирощування, використовуваних добрив, графіка поливу, коливається від 17 до 30 т. З гектара.

Максимальної врожайності сорт досягає на 55 день після появи сходів. Кожен кущ дає не менше 14 великих картоплин, кількість не товарної дрібниці незначно.

Порівняти показники врожайності Ред Леді з іншими сортами ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Єлизавета80-140 ц / га
Вега90-120 ц / га
Коломбо80-130 ц / га
Луговський80-165 ц / га
Ирбитский108-185 ц / га
боровичок200-250 ц / га
личак400-500 ц / га
здоровань78-105 ц / га
Кримська роза75-120 ц / га
Агата70-140 ц / га

Кущ картоплі міцний, середньої висоти, прямостоячий. Листя дрібне, темно-зелені, проміжного типу, з слабоволністим краєм. Віночок простий, квіткові бутони швидко опадають.

Період вегетації картоплі розтягнутий. Перші бульби збирають через 40-45 днів після появи сходів, остаточний збір врожаю проходить в серпні-вересні. Для вирощування підходять легкі піщані ґрунти з нейтральною кислотністю. Бажані мінеральні та органічні підгодівлі, на бідних ґрунтах урожайність істотно знижується. Коли і як вносити підживлення, а також як це робити при посадці, читайте в окремих статтях нашого сайту.

Крім використання різного роду добрив при вирощуванні картоплі нерідко використовуються і інші речовини і препарати для обприскування.

Читайте на нашому сайті все про застосування фунгіцидів, гербіцидів і інсектицидів, їх користь і шкоду, способи застосування.

Сорт «Ред Леді» стійкий до основних захворювань: картопляного раку, золотистої нематоди, парші, чорної ніжки, вірусних захворювань і грибкових інфекцій: альтернаріозу, фузаріозу, вертіціллезу. Відзначено підвищена чутливість до фітофторозу (по бадиллі). Бульби мало схильні до механічних впливів, що полегшує збирання врожаю.

Картопля відрізняється відмінними смаковими якостями. Він підходить для варіння, запікання, тушкування, приготування пюре. При розбиранні та термічній обробці бульби не темніють, колір готових страв приємний, вершково-жовтий. Смак насичений, без надмірної сухості і водянистості. Бульби містять підвищену кількість білка і вітамінів групи В. Лежкость становить 92% і зберігання не представляє особливої ​​складності. Однак, ви можете вивчити це питання докладніше і прочитати все про зберігання взимку, в ящиках, очищеним, в холодильнику, про терміни.

походження

Сорт картоплі «Ред Леді» виведений німецькими селекціонерами, внесений до Державного реєстру сортів РФ в 2008 році.

Гідності й недоліки

Тепер поговоримо про переваги і недоліки картоплі «Ред Леді». Серед основних переваг сорти:

  • раннє дозрівання і розтягнутий період вегетації;
  • підходить для промислового і аматорського вирощування;
  • відмінний смак готових страв;
  • високий вміст поживних речовин;
  • стійкість до вірусних та грибкових захворювань;
  • зібраний урожай добре зберігається, можливе транспортування.

До недоліків сорту відноситься:

  • сприйнятливість до фітофторозу;
  • висока вимогливість до поживності грунту;
  • необхідність довгого світлового дня.

Пропонуємо вашій увазі таблицю з даними про таку характеристики, як лежкість у різних сортів картоплі:

Назва сортулежкость
волошка96%
казка91%
Колобок98%
Тірас93%
маніфест95%
крона96%
Капрізе97%
Повелитель пристроїв98%
Дезіре95%
Ажур95%

фото

Що б ви краще могли собі уявити даний картопля - погляньте на фото нижче:

особливості сорту

Картопля «Ред Леді» чутливий до якості і поживності грунту. Для успішного вирощування потрібен легкий грунт на основі піску, а також велика кількість сонячного світла. У регіонах з довгим світловим днем ​​і теплим літом врожайність істотно підвищується.

Для отримання максимально раннього врожаю рекомендується використовувати бульби вагою до 90 м Посадковий матеріал витримується в воді 10-12 годин, а потім розкладається для пророщування.

Вимочування прискорює появу паростків, картопля швидше йде в зростання, врожайність значно підвищується. «Ред Леді» чутлива до поживності грунту. Для більшої врожайності рекомендуються дворазові підгодівлі з чергуванням мінеральних комплексів і органіки. Корисний розведений коров'як або пташиний послід, старий перегній. Мінеральні комплекси повинні включати аміачну селітру, сульфат амонію або суперфосфат. Для боротьби з бур'янами варто використовувати мульчування.

Сорт не дуже вимогливий до поливу, спокійно мириться з незначною посухою. Для підвищення врожайності рекомендується зрошення ділянки не менше 3 разів на сезон. Короткочасне зниження температури можливо, але тривалі заморозки негативно позначаються на врожайності.

Існує багато різних способів вирощування картоплі. Ми познайомимо вас найцікавішими з них: голландські технології, під соломою, в мішках, в бочках.

Хвороби і шкідники: чого варто побоюватися?

Сорт «Ред Леді» стійкий до більшості вірусних і грибкових захворювань. Бульби нечутливі у картопляному раку, нематоди, парші, іржі. Молоді рослини практично не уражаються чорною ніжкою. Бульби картоплі рідко страждають від фітофторозу, але ця хвороба може впливати на бадилля. Для захисту рекомендуються профілактичні обробки посадок медесодержащими препаратами (не менше 2 разів за сезон).

Картоплі загрожують колорадські жуки, а також жуки-ковалики (дротяники). Уберегти посадки допоможе ретельне прибирання врожаю з вибіркою всіх бульб, розпушування та внесення добрив перед новими посадками. Корисна профілактична обробка полів інсектицидами.

«Ред Леді» - картопля, який варто посадити на своїй ділянці. Насіннєвий матеріал не схильний до виродження, при зборі врожаю відсоток браку мінімальний. Картоплю можна пропонувати на продаж, вона дуже подобається споживачам.

Сподіваємося завдяки нашій статті ви дізналися багато нового про картоплю «Ред Леді», характеристиках сорту і готові до експериментів по його вирощуванню. Успіхів!

Нижче в таблиці ви знайдете посилання на статті присвячені сортам картоплі, що дозрівають в різний час:

середньопізнісередньоранніпізньостиглі
АврораЧорний принцНікулінський
скарбНевськийАстерікс
КуражСмуглянкакардинал
ГоробинаПовелитель пристроївківі
блакитьРамосСловник
ЖуравинкаТаїсіяРокко
ЛасунокличакІван та Марія
чарівникКапрізеПікассо

Схожі Статті