Кілька способів створення парника для огірків своїми руками.

Вирощування на дачній ділянці такого теплолюбного овоча як огірок вимагає створення для нього оптимальних умов.

Найбільші врожаї можна отримати, використовуючи для утримання огірків парники.

Технічні вимоги

Парник для огірків повинен забезпечити функцію забезпечення овочу тепла для росту і розвитку. Тому конструкція повинна бути невеликої висоти, так ка в цих умовах простіше здійснити його обігрів.

У той же час, він повинен про безтурботний рослині доступ свіжого повітря, а значить, повинен бути максимально провітрюваним в денні години. Переважно вибирати такі конструкції, які днем ​​будуть максимально відкритими.

Таким чином, споруда повинна забезпечити максимальне тепло для рослин в нічні години, і бути відкритим і провітрюваним днем, коли це зробити дозволяє температура повітря. Якщо ж денна температура менше необхідної по агротехніці вирощування, в ньому необхідно передбачити вентиляційні отвори.

варіанти конструкцій

Відповідь на питання: як зробити (побудувати) парник для огірків своїми руками? не так вже й простий. Існує безліч різних варіантів. Парники для огірків за конструктивними особливостями не відрізняються складністю. В основі будь-якого лежить каркас, закріплений на коробі або встановлений прямо на землю. Головною умовою верхнього покриття є максимальна світлопроникність, так як цей овоч вкрай вимогливий до доступу сонячних променів.

УВАГА! Існує маса готових конструкцій, виготовлених промисловим способом. Але в той же час парник для огірків цілком можна спорудити самостійно з підручних матеріалів. Найбільш популярними і в той же час простими у виготовленні є такі конструкції:

дугового парник

Каркас його виготовляється з дуг, закріплених безпосередньо в грунті або в основі з дерев'яного короба. Дуги для парника можуть бути металевими або пластиковими.

Перевагою дугових парників для огірків є їх мобільність. Це особливо важливо для дотримання сівозміни, так як при спорудженні стаціонарних конструкцій потрібно щорічна заміна грунту всередині него.Ето найбільш проти в виготовленні саморобний парник для огірків.

По суті, дугового парник являє собою тунель з каркаса, накритого плівкою або покривним матеріалом. Матеріал для виготовлення дуг повинен бути міцним і в той же час здатним приймати потрібну форму. У зв'язку з цим найбільш прийнятними для спорудження парника для огірків є такі дуги:

  1. Металеві. Встановлюються безпосередньо в грунт. Вони міцні та довговічні.
  2. Пластикові. Виготовляються на основі труб з пластику, що фіксуються в грунті за допомогою кілочків.

Дуги для міцності конструкції скріплюються горизонтальними рейками або дротом. При значній довжині тунелю під першу і останню дугу рекомендується установка вертикальної опори. В якості покриття використовується поліетиленова плівка або нетканий матеріал.

ВАЖЛИВО! На початку сезону рекомендується використовувати плівку для швидкого прогрівання під нею грунту. У міру зростання огірків, коли температура повітря стає відносно стабільною, плівку замінюється на нетканий матеріал.

дерев'яний

Тут ви бачите фото парника для огірків виконаний на основі дерев'яного каркаса своїми руками:

Виготовляється з дощок або брусків у вигляді короба. Дах подібного парника можна зробити плоскою, односхилим або двосхилим. Покриття виконують зі старих віконних рам, або рам з рейок, обтягнутих плівкою.

На даному відео ви можете побачити ще один простий варіант парника для огірків виготовлений з рейок і плівки:

з полікарбонату

Відрізняється від вищеописаних моделей міцністю і довговічністю. Якщо плівкове і неткане покриття вимагає періодичної заміни, то полікарбонатна поверхню використовується роками. Крім того, таке покриття є морозостійким, тому такий парник не вимагає щорічного розборки на зиму.

Полікарбонат забезпечує максимальний доступ світла рослинам і при цьому не дозволяє прямих променів сонця обпалювати листя. Такі парники найбільш теплі, так як матеріал має повітряні прошарки, що сприяють збереженню тепла всередині.

Інструкції по виготовленню

На відміну від найпростіших дугових і дерев'яних парників, деякі конструкції вимагають деяких навичок у виготовленні.

полікарбонатний

Парник для огірків своїми руками з полікарбонату виконується на основі каркаса, до якого прикріплюються листи матеріалу. Вибирати матеріал для основи необхідно особливо ретельно. Якщо каркас буде зроблений з простого металу, ви зіткнетеся з проблемою корозії. Така підстава вимагає періодичної обробки, і в результаті скоро вийде з ладу. Переважно підбирати для виготовлення каркаса оцинкований профіль, хоча це дещо збільшить вартість парника.

Щодо дешевим є каркас з дерева. Але термін використання його не більше п'яти років, потім дерево просто згниє. Але якщо використовувати спеціальні захисні засоби, термін експлуатації можна збільшити в рази.

Починають будувати парник з полікарбонату з фундаменту або підстави з бруса. У першому випадку парник буде стаціонарним, у другому ви зможете перенести його в будь-яке місце на вашій ділянці.

Фундамент виготовляють прямокутної форми по бажаним розмірами. Гідроізоляція виконується за допомогою руберойду. На фундаменті зміцнюється брус і скріплюється саморізами.

Дах парника виготовляється двосхила, на основі брусів 20х40. При виконанні ската під кутом 300 утворюється довжина ската в півметра, а загальна висота парника буде дорівнювати 1, 25 м.

Далі до боковин отриманого каркаса кріпиться стільниковий полікарбонат. На завершення дах ховається поліетиленовою плівкою, бажано повітряно-бульбашкової або армованої. Все спорудження закріплюється саморізами.

ВАЖЛИВО! Щоб уникнути розтріскування полікарбонату при монтажі, під саморізи необхідно підкласти алюмінієві шайби.

Як варіант дах парника може виконуватися односкатной. Також в ньому можна поверхню закрити листами полікарбонату, з обов'язковим монтажем відкриваються кватирок.

Подивитися інші парники які Ви також зможете зібрати або зробити своїми руками можна тут: З пластикових пляшок, З ПВХ, З дуг, З полікарбонату, З віконних рам, Для розсади, З профільних труб, Під плівку, На дачу, Для перцю, Зимовий парник, Прекрасна дача, Урожай вдалий, Пролісок, Равлик, Даяс

піраміда

Останнім часом на дачних ділянках все частіше можна зустріти пірамідальні парники під огірки виготовлені своїми руками. Вони є не тільки теплим домом для рослин, але і служать своєрідною прикрасою городів. До того ж, вчені все частіше говорять про гармонізуючу дію на людину таких будівель.

У подібній теплиці маса плюсів:

  1. Для будівництва необхідний мінімум матеріалу.
  2. Спорудити її може навіть недосвідчена людина.
  3. Рослини в такій конструкції максимально висвітлені.
  4. Кут нахилу стінок запобігає перегріванню овочів всередині за рахунок відображення променів сонця.
  5. В такому парнику легко підтримувати необхідний рівень вологості і забезпечувати провітрювання за рахунок особливого руху повітря всередині парникового простору.

Для огірків парник-піраміда є оптимальним місцем вирощування, так як вони можуть вирощуватися стелилися по землі, і їм не потрібні високі стінки.

В основі парника лежить підстава з діагоналлю 2 метри, кожна сторона при цьому буде дорівнює 142 см. У центр конструкції закопується перфорована труба висотою 320 см. Труба діаметром 20 см закопується на глибину 40-50 см. Як варіант замість труби використовується брус 50Х50 см.

Потім будуємо підставу у вигляді багатокутника, з трикутними бічними гранями.

Бруски в 50 см заввишки встановлюються по периметру, і до них прибивається підставу. Двері в парник споруджується з півдня.

До спорудженому основи прикріплюємо 4 бруса, це буде каркас піраміди. Ці бруси з'єднуємо у верхній точці.

Для кріплення плівки або полікарбонату поперек даних брусів кріпляться додаткові бруски.

Потім всю конструкцію обшивають полікарбонатом, плівкою або товстим покривним матеріалом.

ВАЖЛИВО! Краще використовувати армовану плівку, так як звичайна швидко вийде з ладу і її буде потрібно замінювати.

На самій верхівці піраміди, на відстані 15 см від вершини, слід залишити вентиляційний отвір. Для нього виготовляється ковпак, який надягає на парник навесні і знімається влітку. Так рослинам буде забезпечений оптимальний доступ повітря.

Існує маса варіантів будівництва парників для огірків на дачній ділянці. Кожен може підібрати прийнятну для себе конструкцію Головна умова - створення сприятливих умов для отримання великого врожаю огірків.

Схожі Статті