Коли чекати врожаю - через скільки днів сходить морква?

Морква - одна з найпоширеніших овочевих культур серед дачників. Її цінують за смакові якості і насиченість вітамінами. До посадці цього коренеплоду городники дуже ретельно готуються. І багато так само, як і новачки, щорічно задаються питанням: Через скільки ж днів сходить морква?

Щоб очікування пройшли спокійно, важливо знати терміни сходів і умови, на них впливають. Під термінами сходів розуміється деяка кількість часу, що минув від посіву насіння в землю до утворення перших росточков. Воно залежить від багатьох факторів, з огляду на які, кожен городник зможе спрогнозувати появу паростків у себе на грядці.

Терміни: за який час після посіву з'являються перші сходи?

Довге очікування залежить від того, що насіння знаходяться в оболонці з ефірних масел, які не дають доступу вологи до зародка. Такі непідготовлені насіння, посаджені в звичні терміни (квітень / травень) прокльовується через 25-30 днів.

Якщо посадковий матеріал підготувати (вимити ефірні масла, проростити насіння завчасно), то поява росточком порадує вже через 7-11 днів. Тим самим термін визрівання зменшується вдвічі.

Детальніше про те, коли повинна сходити морква після посіву і чому цього не відбувається, читайте тут.

Як виглядають на фото, коли проростають?

На фото ви побачите, як виглядають сходи морквини:

Як швидко підвищити схожість: які чинники на це впливають?

Дотримуючись деяких умови, можна не тільки припустити день появи сходів, але і бути впевненим в якісному врожаї.

Глибина посадки у відкритий грунт

  1. Перед посівом на підготовленої гряді рихлять землю, так насінню буде легше вкоренитися, доступ кисню стане вільніше, а коренеплоди вродить рівні.
  2. Далі утворюють борозенки близько 2 см завглибшки, в межрядье від 10 до 15 см.
  3. Потім ряди проливають теплою водою і посипають як добриво золою або крейдою.
  4. Після цього рівномірно розподіляють насіння на відстані 2-5 см один від одного і злегка присипають землею, сухим перегноєм або піском.
  5. Також зверху можна прикрити плівкою. Вона збереже вологу, а посаджений матеріал захистить від вивітрювання і сильних дощів. А парниковий ефект сприятиме швидшому проростанню.
Садити глибше городники не рекомендують, так як це в сукупності з утворилася кіркою землі стане важкою перешкодою для паростків. А посів на самій поверхні грунту загрожує вибиванням посаджених насіння дощами.

терміни

Звичними для дачників термінами посадки є кінець квітня - початок травня. Сходи помаранчевої красуні, посіяні в цей період, з'являться тільки через 25-30 днів. Грунт вже прогріта і досить волога, але ще нестійка прохолодна температура повітря позначиться на затяжному проростання насіння.

Травень - вважається «золотою серединою». І яскраве сонце, і тепла грунт будуть сприятливі для сходів. Посіявши морква в травні, поява росточков відбудеться швидше. Очікування займе 15-20 днів. Посадка в червні буде розглядатися як пізній посів, але найсприятливіший для освіти сходів. Стійка тепла погода цілодобово, довгий світловий день дозволять насінню проклюнуться вже через 7-10 днів.

Якщо для посіву в цей період підібрати більш пізній сорт, що підходить до вашого клімату, дотримати всі рекомендації агротехніки, то до середини жовтня вийде відмінний урожай, який буде добре зберігатися в зиму.

якість насіння

Рекомендується вибирати насіння моркви минулого року збору, їм властива висока схожість. Також, в домашніх умовах, можна визначити якість посівного матеріалу. Для цього потрібно замочити насіння у воді на кілька годин. В результаті пустоцвіт, який спливе на поверхню, прибрати, а придатні насіння перед посадкою добре просушити.

Ще необхідно звернути увагу на колір і запах посадкового матеріалу. Якщо це схожих матеріал, то насіння дуже сильно пахнуть, через велику кількість ефірних масел, і мають гладку, опуклу поверхню. Від зморшкуватих насіння, що мають плями, варто відмовитися.

Тип грунту

Морква любить пухкі, родючі, супіщані грунти, де вона зійде швидше в два рази, ніж на важких і мізерних землях. Також сприятливі для неї перегній, торф, мінеральні добрива, зола. Але свіжу органіку не варто вносити перед посадкою.

Краще садити на гряди, які були удобрені гноєм два роки тому.

Поруч з морквяної грядкою не повинно бути застою грунтових вод, це може вплинути на схожість і подальше гниття коренеплодів. У живильному і пухкому грунті вони виростуть соковитими і рівними.

сорт моркви

Сорт помаранчевої красуні потрібно вибирати відповідно до кліматичних регіоном, що сприятливо позначиться на сходах, кількості і якості моркви. Для вживання овоча в свіжому вигляді, приготування соків варто вибирати ранньостиглі сорти. Але вони не будуть зберігатися взимку.

Для збору соковитого і міцного врожаю восени варто звернути увагу на більш пізні сорти стиглості. Вони відрізняються більш солодким смаком і хорошим зберіганням до наступного сезону.

Місце

Грядку необхідно підготувати ще з осені, шляхом перекопування глибиною на багнет лопати. Це робиться для того, щоб грунт наситилася киснем, була готова до заморозків. Навесні ж землю потрібно розпушити, видалити бур'яни.

Місце для вирощування моркви вибирають рівним, сонячним, без застою грунтових вод. Помаранчева красуня дуже світлолюбна. Якщо її посадити в тіні, то коренеплоди виростуть дрібними. Слід також загострити увагу на тому, які овочеві культури росли на цьому місці минулий сезон. Ідеальними попередниками для моркви є огірки, цибуля, капуста, картопля.

Погодні умови

Стандартні терміни посіву починаються в квітні-травні, коли температура грунту прогріється до + 8ͦС, а повітря - до + 10-12ͦС. При таких умовах насіння прокльовується повільно, 25-30 днів. Прискорити процес можна, якщо посіви укрити плівкою. Вона також врятує від дощів, які можуть вибити тільки що посіяне насіння.

При температурі повітря, прогрітій до 15ͦС, дружні сходи з'являться через 12-14 днів. Як правило, ці дні сонячні і сухі. Тому морквяним грядках потрібен додатковий полив. Але варто пам'ятати, що перезволоження небезпечно гниттям. Тому, все в міру.

Помилки, через які довго не з'являються паростки

  1. Попалися неякісні або прострочені насіння.
  2. Місце посадки вибрано той же, що і в минулому році. Воно повинно змінюватися щороку, тому що грунт там вже мізерна, її потрібно удобрювати.
  3. Посів здійснено в недавно удобрений грунт.
  4. Занадто глибока посадка або у самої поверхні грунту.
  5. Надлишок або нестача вологи.

Читаючи велику кількість рекомендацій по посадці такого корисного овоча, як морква, здається, що виростити її соковитою, рівною, в термін і в потрібній кількості не представляється можливим. Але насправді, це не так складно. Покроково виконуючи умови зараз, потім ви будете це робити автоматично. І ваша праця буде щорічно винагороджуватися відмінним урожаєм.

Схожі Статті