Коли і як обрізати азалію в домашніх умовах? Покрокова інструкція та поради по догляду

Якщо у Вашому будинку є така рослина, як Азалія, то будьте готові до можливих складнощів догляду. Ця рослина примхлива, але все його «недоліки» перекриває безмежна краса. Якщо Ви тільки починаєте свій шлях садівника, то необхідно дотримуватися всіх правил інструкції беззастережно.

Сьогодні назва «Азалія» носить збірний характер, оскільки позначає численну групу рослин. Ця квітка має і другу назву «Рододендрон». В основному цвітіння рясне. Листя завжди блискучі, і мають темно-зелений окрас.

Азалію відносять до сімейства вересових, і вважають за краще утримувати в домашніх умовах, так як його цвітіння приходить на зимовий час. На сьогоднішній день відомо більше 1000 видів рододендронів.

Важливість обрізки для кімнатного рододендрона

Для даної рослини просто вкрай важлива обрізка. Це не тільки з точки зору естетики, в першу чергу це необхідно для його правильного росту і цвітіння. Якщо не обрізати вчасно Рододендрон, то у квітки буде занадто багато зеленной маси, що, в свою чергу, завадить появі нових бутонів квітів. Якщо період обрізки буде довгим, то будьте готові, що Ваше улюблене рослина перетвориться на звичайний чагарник.

Щоб рослина плодоносить, необхідно обрізати його після кожного цвітіння.

Коли це необхідно і чи можна після цвітіння?

Азалію необхідно обрізати в першу чергу після цвітіння. Часто цей період приходить на ранню весну. Якщо Ви стали спостерігати, що у рослини, з якихось причин з'явилися тьмяні листя або гілочки, то відразу ж ображати їх. Не варто займатися обрізанням в період раннього цвітіння, коли тільки починають формуватися бутони, є ризик зачепити їх.

Слідкуйте за густотою листя, і при необхідності скорегуйте їх, звільняючи нові пагони. Візуально, після всіх маніпуляцій з обрізанням, Ваш кущ повинен мати рівну, округлений форму.

Скільки разів на рік потрібно проводити процедуру?

Цей процес може бути більше трьох разів на рік, за умови, що Ви все зробили правильно. А саме прорідили густоту, після того як квіточки відцвіли, то такі дії можуть перейти вже в кінці літа. Спостерігайте, якщо пагони підросли більш ніж на 5 см, то не чекайте, а тут же беріть ножиці і позбавляйтеся від зайвої довжини.

Не перестарайтеся. Нетто замість того, щоб допомогти «Вашому зеленого друга» оновиться і розкритися в новому кольорі, він може просто захворіти. Будьте уважні, і перевіряйте довжину пагонів і забарвлення листя.

Алгоритм дій в домашніх умовах

Для того щоб оновлення квітки були зроблені за всіма правилами, важливо знати які завдання стоять перед Вами. Якщо Ви збираєтеся просто прорідити Азалію, то необхідно користуватися одним інструментом, але якщо фундаментально позбудеться від коренів, то зовсім інший підхід передбачається. В даному випадку, все індивідуально, головне, правильно аналізувати стану квітки. У той же час, будь-яку обрізку починають з вибору інструменту.

підготовка інструментів

Якщо рододендрон необхідна тільки поверхнева чистка, тобто позбавлення від засохлих листків, то можете скористатися звичайними ножицями.

При прищіпки і укорочення пагонів, що як раз припадає на момент відцвітання влітку, Вам потрібно секатор. Так як працювати потрібно оперативно, інструмент повинен бути добре заточений і гігієнічно чистий.

Головне, щоб інструменти були чистими, і в міру заточені. Не варто «пиляти» ними, при такому догляді просто плавно пройдіться по необхідним місцях.

Вибір місця зрізу

Зріз повинен бути проведений правильно, інакше Ви можете не дочекатися нових нирок цвітіння. Основне завдання при зрізі полягає в тому, щоб рослина змогла знову розмножитися.

Зріз необхідно проводити під таким кутом, щоб пагони Азалії, росли назовні, не всередину крони. До речі кажучи, це правило існує практично для всіх домашніх «зелених».

Обробка

Вибір місця зрізу при необхідності обробіть деревним вугіллям. Або ж, замініть деревне вугілля на пасту «Ранет».

Тим, кого цікавить, чи можна здійснювати обрізку під корінь, відповімо, що таким чином варто вкоротити тільки ті пагони, які більш щільні і надзвичайно ростуть вгору. Решта пагони зрізаються на 5 см. Не забувайте створити візуально правильну форму рослини.

фото

На фото ви можете побачити рослину після обрізки.

Основні помилки

  • Перша і найбільш часта помилка, це недотримання тимчасового інтервалу обрізання рослини. Азалія досить примхливе «зелене», якщо поспішити або перетримати його, то цвісти йому буде важко.
  • Друга помилка - це зневага інструментом, або його відсутністю. Часто господині, помітивши підсохлий листочок, намагаються від нього позбутися за допомогою підручних засобів. А часто і голими руками висмикують з коренем. Це робити категорично заборонено.
  • Третя помилка, незнання елементарних правил догляду після обрізання. Місця зрізу потрібно ретельно обробити.

Перший догляд після процедури

Догляд після процедури простий. Після обробки всіх місць зрізу необхідно дати рослині добу «загоїти ранки», інакше з першим поливом Азалії може початися загнивання (як треба поливати і які наслідки неправильних дій?). Після цього акуратно полийте листочки за допомогою розпилювача. Вода при цьому повинна бути чиста і якщо Ви користуєтеся водопровідною водою, то дайте їй відстоятися 2 години.

Найкраще після обрізки використовувати талу, злегка прохолодну воду. Так квітка швидко «пожвавитися».

Таким чином, необхідно строго дотримувати правила догляду за даними рослиною. Воно вимагає уваги, тому спостерігайте за його зростанням. Не нехтуйте інструкцією, інакше замість прекрасних бутонів, можна отримати висохлу ікебану.

В даному випадку варто стежити за зовнішнім станом рослини. Так як ця квітка погано переносити теплі місця, то після обрізки, найкраще його перемістити в темне, прохолодне приміщення. Там квітка зможе швидко «прийти в себе» і радувати Вас ще довгі роки.

Головне пам'ятати, в першу чергу зрізаються слабкі і хворі пагони, так як вони найбільш негативно впливають на практичний зростання і розмноження квітки. Потім приступайте до формування зовнішнього вигляду рослини.

Про тонкощі догляду за азалій в домашніх умовах після покупки читайте тут.

Для азалій дуже важливо створити правильні умови зовнішнього середовища. Про них ви можете прочитати в наших статтях, також рекомендуємо ознайомитися з внесенням добрив.

Схожі Статті