Коли і як підгодовувати орхідею фаленопсис? Які добрива вибрати?

Фаленопсіси є різновидом орхідей, які пристосовані для розведення в домашніх умовах і користуються великою популярністю у квітникарів.

Фаленопсіси відрізняються дивовижною різноманітністю кольору і форми бутонів.

Однак, щоб рослина радувало зовнішнім виглядом і тривалим цвітінням, воно потребує своєчасних підгодівлі.

Чому потрібно регулярно підгодовувати рослина?

Довідка. У момент придбання фаленопсис зростає в спеціальному грунті, основою якого є деревна кора.

З нею перемішані частинки моху-сфагнуму і біогумусу. Для повноцінного цвітіння фаленопсис необхідні досвечивание в зимовий період і регулярна підгодівля.

Коли і як часто потрібно вносити добриво?

Для вибору оптимального виду добрива орхідеї слід орієнтуватися на стадію життєдіяльності рослини.

Після покупки

Найкраще відразу після придбання квітки пересадити його в свіжий грунт. Якщо грунт забезпечений усіма поживними речовинами, перша підгодівля проводиться через 3-4 місяці.

період росту

Після того, як на рослині починає утворюватися зачаток майбутньої стрілки, його важливо підгодувати високим вмістом азотних добрив, що забезпечують ріст пагонів. Не можна зловживати концентрацією, щоб не сталося затримки розвитку квітконосу.

 • Оптимальна норма позакореневого підживлення 1-2 г сечовини з додаванням мікроелементів на 1 л води.
 • Для звичайного поливу живильний розчин повинен містити 1-1, 5 г такого ж добрива.

Перед набором бутонів

Для правильного формування бутонів в підгодівлю включають добрива, що містять фосфор і калій.

 • 1 позакореневе підживлення 0, 5-1 г сечовини на 1 л води.
 • Щотижнева рідким комплексним добривом.

Під час цвітіння

Хтось вважає, на даному етапі життя рослини підгодівлі слід виключати, хтось рекомендує продовжувати. Кращим варіантом буде зупинитися на «золотій середині».

Важливо! Удобрювати фаленопсис не частіше 1 разу на тиждень.
 • 1 позакореневе підживлення 0, 5-1 г сечовини на 1 л води.
 • 1 раз в тиждень комплексне добриво.
 • 1-2 поливу 1-1, 5 г фосфату калію на 1 л води.

Як прискорити цвітіння в домашніх умовах?

Для стимуляції процесу утворення квіткових стрілок і закладання бутонів орхідей можна змінити звичний режим поливів і підгодівлі. Для цього у вересні скорочують полив і внесення добрив. «Наляканий» стресом рослина швидше закладає цветонос. У цей момент для фаленопсиса слід підвищити концентрацію внесеного добрива в два рази.

зимовий період

В цей час фаленопсис НЕ підгодівлі не потрібні, він відпочиває. Якщо з якоїсь причини ви вважаєте за необхідне внести підкормовий розчин, то його концентрація повинна бути зведена до мінімуму.

Чим можна підгодувати, а чому не можна?

При вирощуванні орхідей використовують різні види добрив: як хімічні, так і випробувані народним досвідом підручні засоби з відходів домашнього господарства. Найкращим вибором вважається використання спеціальних засобів, які випускаються промисловістю в широкому асортименті.

Не всі фахівці рекомендують використовувати при вирощуванні фаленопсисов добрива у вигляді паличок. Вони нерівномірно розподіляються по всій площі горщика і не можуть забезпечувати правильне, своєчасне надходження необхідних елементів.

Засоби для підгодівлі

Добрива для харчування фаленопсисов умовно діляться на мінеральні та народні.

Такі підживлення не можна використовувати одночасно. Внесення добрив під позакореневому вигляді засвоюється значно швидше.

хімічні

Рівнем кислотності удобрювачів сумішей для орхідей вважається 5-7 рН. Лужне середовище ускладнює засвоєння харчування, підвищена кислотність збільшує надходження окремих елементів, рослина не зможе їх благополучно сприйняти.

 • Добре зарекомендував себе комплекс «Бона Форте», що випускається в рідкому вигляді. У нього додатково введені стимулятори росту і вітамінна група. Як результат посилюється розвиток і кольороутворення, підвищується імунітет до різних захворювань. Квіткові рослини виглядає сильними і мають більш насичене забарвлення пелюсток.
 • Добриво «Greenworld» проводиться німецькою фірмою «ASB Greenworld» у вигляді розчину і містить збалансовану формулу азотних, калійних і фосфорних добрив. У його складі водорозчинні мікроелементи. Воно значно полегшує догляд за рослинами і дозволяє домогтися освіти повноцінних суцвіть, розпущених тривалий період.
 • Для внесення кореневих підгодівель добре зарекомендувало універсальне добриво «Агрікола». У ньому в хелатній формі представлені основні мікроелементи, але відсутній магній. До того ж на упаковці немає вказівки рН.
 • Комплексне добриво «Кеміра-люкс» випускається в гранульованої і порошкоподібної формі. Воно чудово впливає на загальний розвиток, а також на освіту пишних суцвіть. Рослини мають помітною стійкістю до захворювань. У цьому добриві підвищену кількість азоту, з цієї причини концентрацію при розчиненні варто скорочувати.
 • Препарат «Доктор Фолі» рекомендують використовувати в період нарощування новоутворених пагонів і квітконосів. Його збалансований склад відмінно позначається на розвитку квітів і забезпечує повним комплексом поживних речовин, в тому числі амінокислотами.
 • Рідке добриво «Покон» підходить для застосування на всіх етапах розвитку фаленопсисов. Воно добре засвоюється і дозволяє збільшити тривалість цвітіння суцвіть в поєднанні з більш насиченою їх забарвленням. У орхідей після використання «Покону» міцнішає коренева система, посилюється імунітет до захворювань.
 • Збалансований склад добрива «Grandiol Orchid food» дозволяє давати рослинам збалансовані підкормові суміші, що забезпечують розвиток і цвітіння.
 • Як стимулятор корені-і цветообразования застосовують препарат «Циркон». Він допомагає полегшити перенесення орхідеями стресових ситуацій і зміцнює їх імунітет до хвороб.

народні

Як правило, ці підгодівлі мають органічну основу і добре засвоюються фаленопсис.

 • Молоко. У ньому містяться кальцій і азот, а також мікроелементи калій і магній. Для підгодівлі молоко змішують з водою у співвідношенні 1: 4. Полив проводять через кожні 2 тижні.
 • Чай. Перед використанням вміст чайного пакета витягують з оболонки і в висушеному вигляді перемішують з грунтом. Застосовують не частіше 1 разу на місяць влітку і навесні. Таким же чином використовують просту заварку і кавову гущу.
 • Картопля. Для приготування суміші бульби подрібнюють або труть на тертці з шкіркою. Потім кілька хвилин кип'ятять з водою. В якості підгодівлі можна використовувати і воду, що залишилася після відварювання картоплі. У ній міститься величезна кількість калію.
 • Бананова шкірка. Шкірку одного банан подрібнюють, заливають 1 л води і наполягають. Перед застосуванням розбавляють водою в пропорції 1: 1.

  Увага! Можна поєднувати картоплю і банан в одному складі. З цією метою подрібнений фрукт додають до відварюють картоплі разом з невеликою кількістю цукру під час кипіння.
 • Яєчна шкаралупа. Вимиту і висушену яєчну шкаралупу подрібнюють і посипають нею грунт для орхідей. Таку підгодівлю можна застосовувати кожну неделю.Существует і інший метод: шкаралупу від 10 яєць кип'ятять протягом 8 годин.
 • Сіль Епсома. Аптечний препарат містить мікроелемент магній, якого потребують багато видів квітів. Для добрива використовують від 1 ч.л. до 1 ст.л. на 4 л води.
 • Також в якості підгодівлі можна використовувати:

  1. воду, що залишилася при варінні рису;
  2. мед;
  3. деревну золу;
  4. активоване вугілля;
  5. бурштинову кислоту.

Як правильно вносити поживні речовини?

Перед внесенням будь-якого виду поживної суміші важливо звернути увагу на зовнішній вигляд рослини. Завжди варто пам'ятати, що краще орхідеї не догодовування, ніж перегодувати.

 • Для цвітіння орхідей необхідні калій і фосфор.
 • Під час цвітіння краще не підгодовувати.
 • Закінчив цвітіння фаленопсис для відновлення сил дають комплексне добриво.

Для кожної стадії життєдіяльності рослини існує свій алгоритм внесення харчування.

До набору бутонів

 1. Підкормові суміші починають вносити за 1-2 тижні до стадії утворення бутонів.
 2. Грунт необхідно помірно полити.
 3. Кашпо з рослиною поміщають в піддон, наповнений водою, для розмочування коренів.
 4. Потім в воду додають одне з добрив «Бона Форте», «Effect», «Покон» відповідно до рекомендацій щодо застосування, зазначених на упаковці.
 5. Витримують горщик з квіткою 5-7 хвилин.

Під час розпускання

 1. Рослини поливають напередодні.
 2. Розчиняють 1 мл добрива «Greenworld» в 300 мл води. Його можна замінити на «Містер Колір» або «Веселка Квітів».
 3. Підбирають прозору тару, діаметр якої на 2 см перевищує горщик з орхідеєю. У неї поміщають кашпо.
 4. Акуратно в утворений проміжок заливають розчин добрив. Витримують 7-8 хвилин.

Після закінчення процесу

Харчування дають протягом тижня після закінчення цвітіння.

В якості підгодівлі вибирають:

 • «Бона Форте».
 • «Агрікола».
 • «Кеміра-Люкс».

Розводять відповідно до інструкції на упаковці.

Алгоритм аналогічний тому, що описаний для квітучої рослини.

Наслідки помилок і боротьба з ними

При неправильному здійсненні підгодівлі рослини можуть постраждати:

 • захворіти;
 • отримати опіки;
 • скинути квіти.

У такій ситуації слід приймати негайні заходи.

 1. Вийняти орхідею з кашпо.
 2. Перевірити стан кореневої системи.
 3. Обробити їх фунгіцидами в якості профілактики загнивання.
 4. Пересадити рослину в менший на 2-3 см по діаметру горщик.

Фаленопсіси вважаються невибагливими орхідеями, але при їх утриманні не обійтися без внесення подкормочних складів. Оптимальна періодичність - 1 раз в 2-3 тижні. Кращими вважаються комплексні мінеральні добрива в рідкому стані. При їх внесення важливо враховувати стадію розвитку рослин.

Схожі Статті