Корида з томатами: характеристика і опис сорту «Волове серце червоне»

Бичаче серце. Мабуть, цей сорт томата відомий всім садівникам і городникам. Як досвідченим, так і новачкам. Хоча вирощування цього сорту не назвеш простим, проте, він залишається найбільш затребуваним при посадці для отримання гідного врожаю.

Хоча вже відомі види цього сорту під назвами Волове Серце Рожеве, Помаранчеве, Чорне, зараз мова піде про сорт «Волове серце червоне».

У цій статті ми представимо вашій увазі повний опис сорту, познайомимо з його характеристиками і особливостями вирощування.

Томати Волове Серце Червоне: опис сорту

Рослини цього сорту детермінантні, відрізняються сильним розлогим кущем з незначною кількістю листя, звичайної форми і кольору. Сорт призначений для вирощування у відкритих грунтах на півдні Росії, при вирощуванні в середній смузі і Сибіру краще скористатися теплицею для збільшення терміну плодоношення.

Висота рослини коливається від 150 до 175 сантиметрів при вирощуванні на відкритих грядках, може досягати 200 сантиметрів при посадці в теплиці. Кущ зазвичай формують в два ствола. Другий ствол формують з першого пасинка. Решта пасинки періодично видаляють. Рослина середніх термінів дозрівання, досягає технічної зрілості в період від 125 до 132 днів після посадки насіння для отримання розсади. З особливостей сорту слід зазначити різну форму і величину плодів на одному кущі.

Причому перші на кущі плоди найбільші. Вимагає обов'язкових підв'язування не тільки куща, але і окремих кистей, які можуть відірватися через пристойного ваги плодів. Плоди томатів цього сорту мають добре виражений червоний колір, на дотик щільні, досить м'ясисті. Форма томатів різна навіть на одній рослині. Формує кисть, в якій зазвичай 4-5 плодів. Перші плоди найчастіше серцеподібні, досить великі.

Характеристики

«Волове серце червоне» томат дійсно не малий і досягає ваги від 300 до 500 грамів. При малій кількості зав'язі можуть доходити до 800-850 грамів ваги. Наступні плоди округлої форми, значно меншої маси. Досягають ваги від 150 до 220 грамів.

Порівняти вага плодів з іншими сортами ви можете в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
Бичаче серце червоне300-850 грам
малинове Віконті300-450 грам
Катя120-130 грам
Цар дзвіндо 800 грам
кристал30-140 грам
Червона стріла70-130 грам
Фатіма300-400 грам
Верлиока80-100 грам
вибух120-260 грам
Каспар80-120 грам

Застосування плодів універсальне, хоча частіше використовується як салатний сорт. На смак томати злегка солодко - кислі. Мають гарну транспортабельність. При довгому знаходженні на кущі при стані зрілості схильні до розтріскування.

При схемі посадки 40 × 50 сантиметрів і кількості рослин чотири на один квадратний метр при вирощуванні на відкритих грядках врожайність становить від 3, 5 до 6, 0 кілограмів. При вирощуванні в теплиці врожайність вище. Порядку від 8, 0 до 12, 0 кілограмів.

Порівняти врожайність сорту з іншими якнайнижче в таблиці:

Назва сортуврожайність
Бичаче серце червоний8-12 кг з кв.метрів
де Бараодо 40 кг з кв.метрів
Сила-силенна12-15 кг з кв.метрів
Яблука на снігу2, 5 кг з куща
рання любов2 кг з куща
Самарадо 6 кг з кв.метрів
Подсінское диво11-13 кг з кв.метрів
барон6-8 кг з куща
Яблунька Росії3-5 кг з куща
Журавлина в цукрі2, 6-2, 8 кг з кв.метрів
Валентина10-12 кг з куща

фото

особливості вирощування

Вирощування рослин бувалі городники рекомендують почати з посадки насіння на розсаду, за два місяці до висадки в грунт. Перед посадкою провести протруювання насіння від фітофторозу розчином марганцівки. На один літр води беруть 8-10 грамів марганцівки, в отриманому розчині замочують насіння томатів на термін близько півгодини.

Після цього насіння промиваються водою і злегка підсушують. Перед посадкою насіння замочують в мокрої тканини. Пророслі насіння висаджують в ящик, закладаючи їх на глибину 2, 0-2, 5 сантиметра, рясно полив водою ставлять в тепле, світле місце. Після появи паростків можна провести підгодівлю комплексним добривом типу «Гумат». Після появи 2-3 справжніх листків потрібно пікіровка.

Вона допоможе зростанню кореневої системи. Під час висадки розсади в грунт, через пару тижнів проводиться підгодівля азотним добривом. Відмінно підійде сечовина. Розчин готують з розрахунку столова ложка сечовини на відро води. Поливається по 1, 5-2, 0 літра під корінь кожної рослини. Для подальшої підгодівлі раскидайте по кілька гранул сечовини в кожну лунку.

Азот буде повільно потрапляти до коріння при кожному поливі. Надалі догляд обмежиться поливом з парою підгодівлі комплексним добривом. Для збільшення розмірів томатів краще залишити на кущі не більше 7-8 кистей, а також обмежити зростання рослини. Також рекомендують видалити нижнє листя, періодично виламувати пасинки.

Пропонуємо вашій увазі корисну інформацію на тему: Як виростити багато смачних томатів у відкритому грунті?

Як отримувати хороші врожаї в теплицях цілий рік? Які тонкощі агротехніки ранніх сортів слід знати всім?

Хвороби і шкідники

Мабуть, один з кошмарів городника це фітофтороз. Хвороба, що викликається грибком здатна за кілька днів знищити весь урожай томатів на вашій ділянці. Перекладається фітофтороз, як «пожирач рослин». За припущеннями вчених батьківщиною фітофторозу є Мексика.

Найчастіше розвивається в жарку погоду, вражає родинні томатам види, такі як баклажани, картопля. Для профілактики захворювання рекомендується торішню бадилля на ділянці спалювати. Зараз виведені сорти томатів стійкі до захворювань фітофторозом, але вони теж не гарантовані від зараження.

З метою профілактики рекомендується протруювання насіння способом описаним вище. Поширенню фітофторозу сприяє підвищена вологість. Тому при появі ознак захворювання уражені кущі видалити з наступним спалюванням. Провести провітрювання теплиці для зниження вологості. Решта рослини обробити препаратом типу «Фітофторін-М» або «Гамаір» точно дотримуючись інструкції на упаковці.

При неможливості придбати препарат можна скористатися народним засобом. Готується з 10 літрів води, літра молока, 25-30 крапель йоду. Ретельно перемішати, зробити обприскування рослин. Найбільш ефективний цей розчин для томатів. Для профілактики фітофторозу досвідчені городники рекомендують перед посадкою розсади внесення в кожну лунку по склянці деревної золи.

Напевно всі садівники назвуть на своїй ділянці шкідником №1 медведку. Поїдає все, до чого може дістатися. Віддає перевагу грунту, добре удобрені гноєм. Закопуючи на глибину близько 15 сантиметрів, відкладає близько 300 яєць. Менш ніж через місяць вилупилися шкідники виходять назовні. Якщо виявили на ділянці зів'яле рослина, шукайте поруч гніздо капустянки.

Знищити його можна вливши в нірку половину літра настою приготованого з 10 літрів води і 150 грамів пекучого перцю. До одним з найнеприємніших шкідників відноситься і білокрилка. Цей шкідник ніколи не з'являється в поодинці. Тому, переглянути цих шкідників неможливо. Ефективно допомагає обприскування настоєм з 150 грамів подрібненого часнику настояного протягом п'яти днів в літрі води. Допомагає і установка стійок забарвлених в жовтий колір і змазаних касторовою олією.

У таблиці нижче ви знайдете посилання на інші сорти томатів, представлені на нашому сайті і мають різні терміни дозрівання:

ранньостиглісередньопізнісередньоранні
малинове Віконтіжовтий бананПінк Буш F1
Цар дзвінТитанфламінго
Катяслот F1Ажур
Валентинамедовий салютЧіо Чіо Сан
Журавлина в цукрічудо ринкусупермодель
Фатімазолота рибкабудьонівка
ВерлиокаДе Барао чорниймажор F1

Схожі Статті