Корисна і смачна Колобок капуста: поради по вирощуванню і зберігання врожаю

Серед безлічі різновидів білокачанної капусти сорт Колобок користується заслуженою популярністю.

Вирощують його не тільки на городах і дачних ділянках, але і в промислових масштабах. І на це є вагомі причини.

Для того, щоб капуста цього сорту не розчарувала урожаєм, необхідно мати уявлення про її особливості, вимоги до агротехніки і грунті та інших необхідних умов.

Характеристика виду з фото

Колобок f1 - гібридний сорт среднепозднего дозрівання. Технічна стиглість овоча настає через 115-120 днів після висадки розсади. Листя темно-зеленого кольору, на внутрішній поверхні білуваті. Форма назад-яйцеподібна, поверхня гладка, з легким восковим нальотом, прожилки середньої товщини.

Розетку з листя утворює велику, підняту, близько 35 см заввишки. Качани утворюються щільні, округлі за формою, масою 4-5 кг. Кочеригу ​​всередині невелика.

Діаметр вилка в період досягнення технічної зрілості, становить близько 50 см.

Використовується для вживання в свіжому вигляді і приготуванні різних страв, для всіх видів засолювання і маринування. Крім того, Колобок здатний довго зберігатися у свіжому вигляді, не змінюючи смакові якості.

Історія виникнення

Сорт Колобок був виведений московської селекційною станцією імені Н. Н. Тимофєєва. До Державного реєстру РФ був включений в 1994 році. З 1997 року набув значного поширення не тільки по території Росії, але і в ближньому зарубіжжі: на Україні, в Білорусії і т. Д.

У чому відмінність від інших гібридів?

Відмінність сорту від інших видів капусти - універсальність у використанні. Відмінні смакові якості роблять його придатним для широкого використання в кулінарії.

Хороша лежкість забезпечує можливість зберігання і транспортування.

В описі сорту Колобок завжди відзначається несприйнятливість капусти до багатьох захворювань, що дає можливість вирощування без застосування хімічних засобів. При дотриманні умов вирощування, сорт дає стабільний урожай, незалежно від регіону.

Доказ того, як добре зберігається сорт, можна отримати з відео:

Гідності й недоліки

Основні переваги даного сорту:

 1. хороші смакові властивості, відсутність гіркоти;
 2. стійкість до розтріскування качанів;
 3. тривалий період лежкости;
 4. товарний вигляд не втрачається при транспортуванні;
 5. опірність до основних захворювань;
 6. універсальність використання;
 7. придатна для вирощування практично в будь-якому регіоні.

До недоліків сорту Колобок можна віднести:

 • вимогливість до поливу;
 • необхідність родючого грунту;
 • висока світлолюбна.
Дізнатися про кращих сортах капусти, в числі яких Цукрова голова, Слава, Амагер, Зимівля, Валентина, Московська пізня, Центуріон F1, Подарунок і нозом, можна з окремих статей на нашому сайті.

Покрокова інструкція по вирощуванню

Де можна придбати насіння?

Придбати насіння сорту Колобок можна в спеціалізованому магазині або відділі. Крім того, існує безліч інтернет-магазинів, які забезпечать доставку на будинок. Краще купувати насіння відомих марок, наприклад, Аеліта, Седекія, Гавриш та інші. Це дасть гарантію якості насіннєвого матеріалу.

Вартість пакетика складе від 25-30 рублів і вище, залежно від марки виробника і кількості насіння.

час посіву

Вирощувати капусту можна розсадою і насінням. Посів насіння відразу в грунт повинен відбуватися в прогріту грунт, тому даний спосіб підходить тільки для південних регіонів. Для розсади насіння висівають на початку квітня. Пересадка в грунт відбувається з середини травня, після формування 5-6 листочків.

вибір місця

Для вирощування капусти слід дотримуватися сівозміни. Підійде ділянку, де раніше вирощували огірки, бобові, цибуля або картопля.

Грядки з під томатів, редиски або буряка, не рекомендуються, тому що у цих культур спільні з капустою шкідники і захворювання.

На ділянку має потраплятиме достатня кількість світла, на притінку даний сорт не дасть гідний урожай.

Якою має бути грунт?

Грунт повинна бути досить родюча, суглинна. Розвиток рослини сповільнюється в окисленої грунті. Землю бажано приготувати з осені. На ділянку вносять вапняні добрива: крейда, гашене вапно, деревну золу і т. Д. Навесні додають органічні добрива, при посадці розсади в кожну лунку закладають суміш з деревної золи, суперфосфату і сечовини.

Для висадки насіння використовують готову суміш для розсади. Або самостійно змішують городню землю з перегноєм і торфом. Перед посівом слід обробити грунт окропом з марганцівкою, щоб захистити сходи від чорної ніжки.

посадка

Посадка насіння здійснюється не глибше ніж на 1 см. Після появи двох справжніх листочків, капусту слід пікірувати, відстань між саджанцями роблять в 5-6 см. При посадці розсади слід дотримуватися відстань між лунками 60х70 см. У ямку влити літр води, саджанець засипати землею до нижнього листка. Перші дні після висадки розсада потребує затенении.

температура

Під час висадки розсади в грунт важливо, чтобs температура повітря була не менше 12-15 градусів. При денних показниках + 20 і вище, розсаду необхідно додатково затінювати, і стежити за рівнем вологості грунту.

Зниження температури в нічний час повинно бути не більше ніж на - 5. При більш низьких показниках закривати плівкою на ніч. Ідеальна температура для сорту Колобок - +18 вдень і +8 вночі.

полив

Колобок вимогливий до поливу. Після пересадки протягом тижня робити це необхідно 2-3 рази в день. Надалі кількість поливів поступово скорочують до 1-2 разів на тиждень, за умови що земля залишається вологою. За 10 днів до збирання полив припиняють.

Висаджену розсаду поливають під корінь, потім роблять це по борозенками. Після утворення качана, воду слід лити зверху прямо на листя, так змиваються шкідники і їх личинки. Витрата води для поливу в середньому 10 л на 1 м2.

підживлення

Добрива для даного сорту вносять 3-4 рази за сезон. Першу підгодівлю проводять через 2-3 тижні після висаджування розсади, потім ще через 10 днів. Для добрива використовують органічні і мінеральні речовини. У період посиленого зростання листя необхідні азотні підживлення.

Останнє внесення поживних речовин виробляють приблизно за три тижні до збирання врожаю, і т. К. В цей час формується качан, вони повинні бути калійно-азотні.

Інші поради по догляду за овочем

Для того щоб не допустити грибкові захворювання, необхідно проводити розпушування після кожного поливу. Крім того, кущики капусти потребують підгортання. Перший раз це слід зробити через три тижні після висадки, в подальшому - кожні 10 днів.

Збір врожаю

Коли качани на дотик стають тугим, а прибавка їх маси припиняється, урожай дозрів для прибирання. Також це можна визначити по нижнім листю, які починають жовтіти. Сорт Колобок можна прибирати як машинним способом, так і вручну. Спочатку слід прибрати нижнє листя, потім зрізати сам качан. Робити це потрібно в суху погоду, до настання заморозків.

зберігання качанів

Даний сорт використовують для всіх видів заготовок. Капусту маринують, солять, квасять або зберігають в свіжому вигляді. Для цього використовують приміщення, температура в яких від 0 до +3 градусів. Рівень вологості повинен складати 90-98%.

Вилки укладають на полиці, залишаючи між ними простір, підвішують качаном вгору або поміщають в ящики. Для того, щоб верхні листя не засихали і не в'яла, можна зберігати качани замотавши в харчову плівку.

Про інших сортах капусти, які можуть довго зберігається в свіжому вигляді, ми розповідали в цій статті.

Хвороби і шкідники

Даний сорт стійкий до основних захворювань виду:

 • сірої і білої гнилі;
 • фузаріозу;
 • бактеріальним, грибкових і вірусних інфекцій.

Колобок можуть вражати слимаки. Їх збирають вручну, для боротьби з ними міжряддя посипають вапном. Для профілактики ураження слід мульчувати грунт навколо рослин.

Можливим шкідником може бути капустяна муха. Для боротьби з нею використовують запилення тютюновим пилом або деревною золою.

заходи профілактики

Дотримуючись основні правила агротехніки, слід звертати увагу на деякі моменти:

 1. Не допускати перезволоження грунту.
 2. Розпушування проводити після кожного поливу.
 3. Чи не висаджувати розсаду занадто рано, до відступу холодів.
 4. Дотримуватися відстань між кущами при посадці.
 5. Своєчасно підгортати.

Колобок - універсальний сорт, який можна вирощувати як на дачній ділянці або городі, так і на фермерських полях. Догляд за ним нескладний, врожайність висока навіть в холодних регіонах. Він володіє відмінними смаковими якостями, які не втрачає навіть при тривалому зберіганні.

Схожі Статті