Корисна інформація про буряк «Кестрел F1». Поради по посадці, опис сорту і багато іншого

Буряк - це овочева культура, яку активно вирощують городники, адже вона дуже популярна в кулінарії.

Але перед тим, як перейти до посадки, необхідно визначитися з сортом. В цьому випадку потрібно орієнтуватися на кліматичні умови регіону, склад грунту і характеристики самого сорту.

Одним з найпопулярніших видів буряків залишається Кестрел F1. У статті розглянемо характеристику буряка Кестрел F1, а також дізнаємося як правильно вирощувати даний сорт буряка.

Характеристика та опис сорту

Буряк розглянутого сорту відрізняється підвищеною концентрацією цукру, відмінним смаком і стійкістю до хвороб. Плоди мають рівну і округлу форму з гладкою поверхню і маленьким коренем. Важить один коренеплід 200-400 г, має яскраве забарвлення. Навіть після переробки концентрація цукру в буряках залишається високою, завдяки чому зібраний урожай відмінно підходить для приготування соків. Урожайність - 6 кг культури з метра посадок.

Термін дозріванні триває 120 днів. Якщо гібрид був посаджений рано, то його в подальшому можна використовувати в якості молодого пучкового товару. Якщо посадкові роботи були проведені у другій половині липня, то збирати врожай можна до заморозків і зберігати протягом тривалого часу.

Історія селекціонування

Спочатку люди вирощували буряк, щоб отримати зелені листочки, а через деякий час їм сподобалися коріння. Сорт Кестрел бере свій початок у дикого овоча, який виростав на Далекому Сході і Індії і вживався в їжу кілька тисяч років тому.

У чому відмінність від інших видів?

Сорт Кестрел - один з популярних сортів столового буряку, який був виведений для вирощування в європейських країнах і США. Крім цього, за кордоном він є стандартом якості і високої врожайності.

Гідності й недоліки

Сорт Кестрел має такі переваги:

 • відмінно переносить пересадку;
 • розетка листя міцна, при зборі врожаю не травмується;
 • стійкість до температур;
 • відмінне зберігання в зимовий час.

З мінусів варто відзначити тільки часте ураження шкідниками. Але це можна запобігти, якщо дотримуватися всіх правил агротехніки.

Для чого і де застосовується?

Зібраний урожай відмінно підходить для виготовлення соків і дитячого харчування. Також коренеплоди підійдуть для кулінарної переробки, заморозки і консервації.

Покрокова інструкція по вирощуванню

 1. Де і за скільки можна придбати посівний матеріал? Придбати насіння Кестрел можна в спеціалізованому магазині або замовити через інтернет. Вартість посадкового матеріалу в Москві і Санкт-Петербурзі становить 3 150 руб / 50000 шт.
 2. Час посадки. Висівати буряки Кестрел можна з травня по червень. На розсаду овоч висаджують в середині весни.
 3. Вибір місця посадки. Буряк вважає за краще рости на добре освітленому місці, де присутня розсіяний сонячне світло, при цьому прямі сонячні промені відсутні.
 4. Якою має бути грунт. Сорт Кестрел прекрасно буде виростати в грунті з нейтральною і слабким рівнем кислотності. Не підходить для нього піщана земля. Також грунт повинна бути пухкої, живильної і повітропроникною.
 5. Посадка. Перед посадочними роботами необхідно ретельно підготувати матеріал. Для цього його потрібно обробити фунгіцидами, які усувають всі бактерії. Щоб збільшити процес схожості посадкового матеріалу, його потрібно замочити в стимуляторе зростання на 2 години, а після прополоснуть водою і укласти на суху матерію для ретельного просушування.

  Посадка насіння здійснюється наступним чином:

  • Глибина посіву становить 2 см. Між насінням повинна дотримуватися дистанція 2-3 см, а між рядами - 20-30 см.
  • Присипати насіння шаром грунту - 3-4 см.
  • Субстрат злегка утрамбувати, щоб вийшов зайве повітря.
  • Рясно полити грунт відстояною і теплою водою.
  • Прикрити сіянці поліетиленовою плівкою, яку необхідно щодня відкривати для запобігання конденсату.
  • Як тільки на паростках утворюється 2 листочка, можна виконати пікіровку і пересадити їх у відкритій грунт.
 6. Температура. Оптимальним температурному режиму для вирощування рослини є 20-24 градуси.
 7. Полив. Для рівномірного розвитку коренеплодів необхідна волога, поетом полив варто проводити регулярно, використовуючи теплу і відстояну воду. Молоді рослини зволожують раз в тиждень увечері, а дорослі - раз в 1, 5-2 тиждень, все залежить від погодних умов.
 8. Підживлення. На перших порах зростання і розвитку рослини потребують азоті, а пізніше доведеться вносити склади з калієм, фосфором і бором. Як тільки утворюються листочки, можна полити рослини розчином настій коров'яку (1: 8).

  Кестрел позитивно відгукується на позакореневе підживлення. Влітку можна полити рослину з лійки по листю розчином борної кислоти. Для цього потрібно розчинити 2 г борної кислоти в 10 л води. Влітку по листю поливають сольною водою (20 г сировини на 10 л води).

 9. Підгортання і розпушування. Після вечірнього поливу вранці необхідно зайнятися розпушуванням грунту. Робити це не дуже глибоко (2-3 см). Ця процедура не дасть утворюватися земляний кірки, завдяки чому коріння зможуть отримувати кисень. Також рекомендується проводити підгортання раз в 20 днів. Для цього потрібно злегка розпушити грунт, а потім підсипати його з одного і з іншого боку куща.
 10. Мульчування. Це дуже важлива процедура, що дозволяє грунті протягом тривалого часу залишатися вологою. Для цих цілей підходять тирсу, торф, солома, інші рослини. Товщина шару, що укладається становить 5-7 см.

Збір врожаю

Переходити до збору врожаю необхідно тоді, коли листя почнуть жовтіти, сохнути і опадати на землю. Якщо це відбувається вже протягом тижня, то саме час викопувати буряк. Робити це потрібно сухим і погожим днем. За допомогою вил підчепити злегка грунт, вилучити коренеплід і залишити на грядці підсохнути. Далі потрібно зрізати листя, залишаючи мінімум 2, 5 см черешків, струсити від залишків грунту і перейти до сортування.

зберігання

Підготовлені коренеплоди потрібно укласти для просушки під дахом або в добре провітрюваному кімнаті. Тільки потім урожай можна переносити на місце, де він буде зберігатися при вологості 90% і температурі 0 + 2 градуси.

Для коренеплодів підходять дерев'яні або пластикові ящики. Для кращого зберігання їх необхідно присипати піском.

Хвороби і шкідники стосовно даному виду

Розглянутий сорт протистоїть таким хворобам:

 • церкоспоріозу;
 • борошнистої роси;
 • фузуріозному в'янення;
 • ризоктониозу.

Основним паразитом, що вражає буряк, залишається муха. Щоб цього не сталося, навесні потрібно полити листя рослини розчином солі. Також на буряк нападає бурякова попелиця. Для боротьби з нею краще використовувати хімічні препарати, наприклад, Фітоферм. Через 2 тижні віслюку застосування засобу коренеплоди можна буде використовувати в їжу.

Також на нашому сайті можна ознайомитися з наступними статтями про сортах буряка:

 • Водан F1;
 • Боро;
 • Пабло F1;
 • мулатка;
 • Детройт;
 • Бордо 237.

Профілактика різних проблем

Запобігти появі різних проблем допоможуть наступні заходи профілактики:

 1. Щоб захистити буряк від ложномучністой роси, не можна допускати перезволоження грунту.
 2. Якщо листя стали завчасно сохнути і в'янути, то причина у відсутності повноцінного поливу, який необхідно проводити 1-2 рази в тиждень.
 3. Дрібні і мляві коренеплоди. Це результат недостатнього харчування рослини, тому підживлення потрібно вносити регулярно.

Буряк Кестрел F1 - це смачний і корисний коренеплід, який без особливих проблем можна виростити на городі. І хоча сорт є високоврожайних, домогтися таких результатів можна тільки при дотриманні всіх агротехнічних прийомів.

Схожі Статті