Корисні поради для господинь: як правильно зберігати очищену картоплю?

Картопля - один з найбільш затребуваних продуктів на кухні, полюбився господаркам за універсальність і легкість в приготуванні. На основі цього овоча створюються рецепти смачних і корисних страв. Іноді трапляється так, що очищеної картоплі виявилося більше, ніж знадобилося при готуванні, а викидати продукт шкода. Залишається тільки одне - залишити її до наступного разу. Але не кожна господиня знає, як правильно зберігати цей овоч, не давши йому зіпсуватися. Знаючи правила і терміни зберігання очищеної картоплі, можна значно скоротити час перебування біля плити, зробивши заготовку з вечора на наступний ранок або навіть на пару днів вперед. Розповімо, скільки можна зберігати чищену картоплю і як саме.

Чому картопля темніє і псується після очищення?

Протягом кількох годин після зняття шкірки чищений картопля починає покриватися темним нальотом.

Причиною є речовини тирозиназа і тирозин, які містяться в бульбах даного продукту. При контакті з повітрям, тирозин, спочатку не має кольору, окислюється, створюючи речовина чорно-бурого відтінку. Овочі, оброблені азотистими добривами, швидше втрачають свої зовнішній вигляд, ніж ті, що вирощуються в домашніх умовах без застосування хімікатів.

Не варто переживати, що процес потемніння може завдати шкоди здоров'ю - негативні наслідки відображаються тільки на зовнішньому вигляді картоплі. При термічній обробці відбувається руйнування тирозиназа. Цим пояснюється, чому зварений овоч, на відміну від сирого, не темніє.

Загальні рекомендації по зберіганню

Для початку необхідно промити продукт і очистити його від шкірки ножем або картоплечисткою. Ретельно прибираються очі і різні пошкодження. Старому картоплі слід приділити більше уваги при чищенні - разом з оболонкою належить видалити верхню частину коренеплоду.

Позеленілий картопля не можна вживати в їжу. У ньому містяться речовини, небезпечні для організму. Від такого овоча слід негайно позбутися.

Бульбоплоди можна нарізати заздалегідь на маленькі шматочки. Правильніше буде зайнятися цим безпосередньо перед початком кулінарної діяльності. Дотримання цього правила дозволить зберегти більшу частину корисних властивостей.

Існує кілька способів зберігання сирої очищеної картоплі, що допомагають зберегти як зовнішній вигляд, так і смакові якості продукту від 2 годин до декількох діб.

Способи зберегти овоч на термін від декількох годин до декількох днів

Для початку слід визначити, як довго планується зберігати начищену картоплю - на пару-другу годин, до ранку або на більший термін і, виходячи з цього, вибрати відповідний спосіб.
  • Кілька годин. Очищені бульби поміщаються в холодну воду. Важливо, щоб вода повністю покривала продукт. Такий спосіб допоможе зберегти первинний вигляд і смак картоплі не більше 3-4 годин. Далі корисні органічні кислоти, мікроелементи, вітаміни будуть втрачені. Також можна піддати продукт термічній обробці, обшпаривши його окропом. Метод дозволяє зберегти необхідні властивості на 5-6 годин.

  • До ранку (всю ніч). Якщо приготування страв відкладається до завтра, то замоченную в холодній воді картоплю прибирають до ранку в холодильник. Це дозволить насолодитися смаком страв з улюбленого овоча навіть через 12 годин після його чищення. Детальніше про зберігання очищеної картоплі у воді в холодильнику читайте тут, а про те, як зберегти в холодильнику сиру, варену і смажену картоплю, можна дізнатися тут.

  • Добу. Якщо картопля потрібна через добу, то варто скористатися морозильний камерою холодильника. Заготівлю слід обернути харчовою плівкою або помістити в поліетиленовий пакет, потім прибрати в морозилку. Картоплю для варіння або обсмажування не варто розморожувати. Рекомендується відразу опустити картоплини в киплячу воду або ж помістити на розігріту сковороду.

  • Більше доби (максимально довго). Деякі вважають за краще робити заготовки на тривалий термін. В такому випадку, необхідно вдатися до глибокому заморожуванню (до -30 градусів). Бульби картоплі слід очистити, промити під холодною водою, порізати і ретельно просушити. Потім обернути плівкою і помістити в морозильну камеру. Такий метод зберігання практично не має обмежень по термінах. Навіть через кілька днів заготовка буде такою ж за смаком і корисними властивостями, як тільки що почищений картопля.
Не знаєте, де можна зберігати картоплю взимку? Тоді ознайомтеся з нашими матеріалами про те, як зберегти цей овоч в квартирі, на балконі, в погребі, в овочесховище, в ящиках.

Схожі Статті