Корисні властивості і небезпеки, які таїть в собі редька для вагітних. Чи можна вживати овоч майбутнім мамам?

У період очікування малюка кожна жінка прагне харчуватися максимально здоровою і корисною їжею, оскільки в ній містяться всі вітаміни і елементи, необхідні для правильного розвитку дитини.

Своїми корисними властивостями відомий такий овоч як редька, але далеко не всі вагітні жінки впевнені, що його можна вживати в їжу в цьому положенні. У статті розповімо, як овоч може вплинути на матір і дитину, а також як приготувати цілющий засіб з коренеплоду.

Як овоч може вплинути на матір і дитину?

Питання про те чи можна їсти редьку в період вагітності виникає неспроста. Це пов'язано з тим, що в складі чорної іспанської редьки містяться ефірні масла, які здатні спровокувати розвиток тонусу матки, що може призвести до викидня. Але якщо коренеплід згасити або посмажити, дані речовини випаровуються з нього, і він стає придатним для вживання в їжу вагітною жінкою.

Правильно приготовлений продукт і вживається в невеликих кількостях позитивно впливає на здоров'я майбутньої мами і її малюка. Відомо, що в чорній редьці містяться такі корисні компоненти:

  • сахароза;
  • фруктоза;
  • білки;
  • жири;
  • клітковина;
  • вітаміни А, В9, К, С;
  • мікроелементи (магній, калій, натрій, кальцій, цинк, залізо, фосфор).
Довідка! Крім чорної іспанської є й інші різновиди овоча, наприклад, зелена редька. Цей овоч містить менше ефірних масел в своєму складі, тому більш корисний для вживання в їжу під час вагітності. Його не заборонено є навіть в сирому вигляді, додаючи в салати.

Більш докладно про користь і протипоказання редьки написано тут.

Вживання коренеплоду на ранніх і пізніх термінах вагітності

Багато жінок, перебуваючи в положенні, не знають точно можна вживати в їжу в цей період редьку, так як чули, що в її складі є речовини, здатні привести до появи тонусу матки.

Деякі лікарі не рекомендують їсти чорну редьку в будь-якому навіть тушкованому або смаженому вигляді на ранніх термінах вагітності. Жінок в цей час часто турбує токсикоз, від з'їденої редьки до цієї проблеми може ще додатися і метеоризм, болі в шлунку, нудота може посилитися, а самопочуття сильно погіршитися.

Також не рекомендується захоплюватися страв з цього коренеплоду на пізніх термінах вагітності, так як це може спровокувати мимовільний викидень, викликаний тонусом?% B

Схожі Статті