Корисно або шкідливо? Чи можна давати кроликам і іншим домашнім тваринам топінамбур?

Здоров'я тварин, яких ви тримаєте на своїй ділянці, або в будинку, безпосередньо залежить від правильного годування.

При цьому важливо не те, скільки ви згодовуєте їм, а якої якості корм, який пропонується тваринам.

Топінамбур - повноцінний корм, містить всі необхідні речовини, які необхідні організму тварини. Рослина прекрасно росте без особливого догляду і вимагає мінімум уваги до себе, що є великим плюсом при виборі корму.

Земляна груша в раціоні тварин

Земляна груша - це прекрасна кормова культура. Її не тільки можна, а й потрібно використовувати як корм для тварин. Вона містить велику кількість амінокислот, вітамінів, протеїн, клітковину. Ця рослина з задоволенням поїдають:

 • Домашня птиця;
 • кролики;
 • дрібна рогата худоба;
 • коні;
 • велика рогата худоба;
 • свині;
 • морські свинки, хом'ячки.

Ось кілька прикладів, чому варто використовувати земляну грушу в раціоні тварин:

 1. Тварини, які харчуються кормами з додаванням цієї рослини, набагато краще себе почуває, і в разі хвороби не потребують антибіотиках.
 2. Земляна груша збільшує вагу тварин, якщо їх вирощують на забій. При цьому на смакових якостях м'яса це ніяк не відбивається.
 3. За допомогою плодів можна збільшити кількість молока, що отримується від корови. Його жирність і вміст білка в ньому також збільшується в кілька разів.
 4. Домашня птиця починає краще нестися, яйця стають більш насиченим за смаком.

Це дуже потрібна і корисна рослина в сільському господарстві. До того ж, воно дає завжди великий урожай.

Увага! Насильно годувати тварин земляний грушею не варто. Звертайте увагу на їх смакові переваги. Топінамбур має незаперечною користю і лікувальними властивостями, що робить його бажаним продуктом не тільки в раціоні тварин, а й людей. З цієї причини, багато хто намагається вирощувати овоч на своїх ділянках. Як це зробити правильно, підкажуть такі статті наших експертів:

 • Як вибрати відповідні сорти?
 • Як провести посадку овоча навесні і який час є оптимальним для різних регіонів РФ?
 • Коли і як проводять збір врожаю і які нюанси зберігання земляної груші?
 • Як при необхідності вивести топінамбур з грядок?

Яку частину рослини використовують для корму?

Земляна груша є унікальною кормову культуру. Тварини із задоволенням поїдають соковиті і зелені стебла, листя, хрусткі водянисті бульби. Зелень можна також пустити на силос.

На замітку фермерам: коровам і свиням достатньо всього лише близько п'яти кг бульб в день і ви відразу помітите, що надої у корів збільшилися і молочність свиноматки теж.

Плодами можна годувати тварин хоч цілий рік, якщо на зиму залишати рослина в землі і викопувати їх у міру необхідності. Рослина морозостійка і добре переносить навіть самі сильні холоди.

Що давати курям (свійська птиця)?

Основною частиною корму для птахів влітку служить зелень. Кури прекрасно вживають свіжі листочки. Восени в раціон вже можна підключити бульби. Їх слід досить добре подрібнити перед годуванням птахів. Приблизний обсяг на одну особину - близько 200 грам в день.

Кури, які вживають земляну грушу, починають нестися краще. Яйця стають смачніше і насиченішим за кольором. Якщо ви засушити листочки, то і взимку зможете радувати своїх домашніх птахів.

У раціон тварини вводити рослина потрібно поступово, щоб уникнути розладу шлунку!

Як годувати кроликів?

Для кроликів підходить як зелень земляної груші, так і її корінь. Особливо охоче вони їдять саме свіжі стебла. Але на зиму можна заготовити сіно і силос. Товсті стебла рослини допомагають кроликам сточувати зуби.

Взимку земляна груша є джерелом енергії. Також корисно давати кроликам її бульби, якщо ви вирощуєте тварин на м'ясо. Рослина добре збільшує масу тіла. Якщо кролиця годує своє потомство, топінамбур забезпечить більшу кількість молока для кроленят.

Що підійде козам і вівцям?

В їжу кози і вівці вживають як зелень рослини, так і його бульби. Не рекомендується давати брудні плоди. Слід очистити їх від бруду і порізати на невеликі шматочки.

Бульби топінамбура можна давати як сирими, так і вареними. Взимку можна годувати сушеними стеблами рослини. Наявність топінамбура в раціоні тваринного забезпечить його високу продуктивність і здоров'я.

Чим пригостити свиней?

Свині невибагливі тварини. Вони їдять як зелень, так і бульби. Час від часу їм можна пропонувати варений топінамбур, під час варіння він не втрачає своїх корисних якостей. Якщо ви вирішили в зиму відгодовувати тварин, то без земляної груші точно не обійтися. На 30% відбувається приріст маси тварини.

Для свиноматки, наприклад, досить 4-5 бульб і поросята отримають більше материнського молока. Топінамбур можна нарізати свиням на невеликі шматочки, або восени випускати їх на ділянку землі, де росте земляна груша. Вони самі добудуть собі їжу.

Що додати в їжу хом'яків?

Хом'ячки, морські свинки та інші дрібні травоїдні улюбленці із задоволенням поглинають зелень топінамбура. Тварина одержує всі необхідні вітаміни і мінерали. Достатньо всього лише раз в тижнів додавати зелень в раціон. На зиму можна стебла висушити.

Не варто боятися і вводити нові продукти в раціон тварини. Топінамбур принесе тільки користь вашим домашнім вихованцям і худобі. Головне правило, не перегодовуйте. Адже топінамбур дуже ситне рослина. Його потрібно мінімум в два рази менше в порівнянні з обсягом звичайної годівлі. Наприклад. Якщо корова на відгодівлі з'їдає близько 30 кг сіна, то топінамбура буде достатньо всього 15 кг.

Земляна груша не має собі рівних, якщо розглядати її як корм ранньою весною. Коли ще звичайна трава не виросла, а бульби топінамбура в землі готові до вживання. Для тих, хто тримає худобу, просто необхідно мати на своїй ділянці цю рослину, хоча б як страхувальний варіант. Топінамбур - високоуглеводний корм, добавка до основного раціону, як великої рогатої худоби, так і дрібних домашніх вихованців.

Схожі Статті