Користь і шкода від вживання часнику при захворюваннях печінки

Часник дуже поширений в народній медицині завдяки своїм унікальним властивостям. Існує безліч рецептів, які обіцяють очищення і відновлення організму.

Крім того, часник, завдяки своїм смаковим якостям, є компонентом багатьох страв. Однак багато хто побоюється негативних впливів.

Тому необхідно переконатися, чи безпечно вживати часник при захворюваннях печінки. Далі розповімо який вплив надає овоч на організм, чи можна його їсти при захворюваннях печінки, чи можна її очистити.

Чому виникає питання про безпеку застосування?

У часнику міститься велика кількість діючих речовин, які обумовлюють лікувальну дію. Однак ці ж речовини мають не тільки позитивний, а й негативний ефект.

Тому необхідно враховувати, як речовини впливають на уражені органи.

Цибулини часнику містять фітонциди, які забезпечують антибактеріальний ефект даного овоча. Не менше значення має і ефірне масло, яке обумовлює специфічний запах і унікальний смак часнику.

До складу овоча так само входять азотисті сполуки, сполуки, що містять сірку (діаллілдісульфід, аллілпропілдісульфід, діпропілдісульфід і ін), тіоціанат - алліін (попередник аллицина), фітостерини, вітамін С та інші вітаміни, цибулини концентрують в собі селен в досить великій кількості.

Чи дозволено вживання овоча при хворому органі?

Печінка - основний орган, який займається знешкодженням хімічних сполук, що потрапляють в наш організм. Тому при наявності захворювань печінки, коли ця функція порушується, надлишок хімічних сполук, знешкоджують з печінки, може ще більше нашкодити органам.

І все-таки, чи можна їсти овоч при хворому органі? У помірній кількості можна, часник матиме позитивний, очищаючу дію на печінку. Більш того, сухий екстракт часнику входить до складу препарату, що застосовується при захворюваннях печінки, жовчного міхура і звичних запорах.

Чи має значення який недуга?

Не має значення, яке саме захворювання - церроз або гепатит С. Має значення тільки те, наскільки вражений орган.

При значних ураженнях печінки не слід вживати надмірну кількість часнику. При наявності будь-якого захворювання органів травлення необхідно проконсультуватися з лікарем, перш ніж почати прийом і переконатися в тому, що він не завдасть вам шкоди.

Як впливає?

користь:

  • Цибулини часнику багаті корисними речовинами. У часнику міститься амінокислота метіонін, яка захищає клітини печінки від ураження зовнішніми факторами. Так само завдяки метионину гепатоцити відновлюють свою будову і стабілізуються функції органу.
  • Активні речовини, що містяться в овочі, стимулюють відтік жовчі, що запобігає явища застою в жовчних протоках, розвантажує печінку і попереджає процес каменеутворення в жовчному міхурі та жовчовивідних шляхах.
  • Часниковий сік допомагає знизити рівень холестерину в крові, що перешкоджає розвитку атеросклерозу.
  • Фітонциди надають антибактеріальний ефект, знижуючи ризик розвитку запальних реакцій.

шкода:

  • У цибулинах міститься алліцин. Поступаючи в організм і всмоктуючись у систему кровообігу, аллицин викликає підвищення вироблення ферментів, які викликають руйнування клітин.
  • Метаболіти, що утворюються в процесі метаболізму, надають токсичну дію на гепатоцити.
  • Переварювання вимагає серйозного навантаження на підшлункову залозу.
  • Що входять до складу сірковмісні сполуки можуть негативно впливати на організм, викликати головні болі, уповільнити реакцію, привести до неуважності.

Детальніше про те, кому можна, а кому протипоказано вживання часнику, ми розповідали в окремій статті.

Чи здатний очистити?

Часник може очистити печінку і жовчні протоки, проте в разі наявності захворювань необхідно проконсультуватися з лікарем і переконатися у відсутності протипоказань.

дозування

Овоч можна їсти не більше 1 часточки в день. Більша кількість часнику негативно впливає на весь організм в цілому. Найкраще вживати часник в приготованому вигляді, як інгредієнт або приправа в страві. Краще розділити добову норму на кілька прийомів, щоб максимально знизити навантаження на організм.

Тепер, коли ви знаєте про особливості вживання часнику при хворобах печінки, читайте про те, чи можна використовувати цей продукт при панкреатиті і холециститі, при подагрі або гастриті, вагітним і годуючим жінкам, при діабеті 1 і 2 типу, при проблемах з тиском, а також з якого віку давати його дітям.

висновок

Часник є дуже корисним продуктом. Він надає величезну кількість лікувальних ефектів. Однак, разом з тим, він має і негативні властивості. Тому необхідно зважити всі за і проти перед тим, як почати приймати його з лікувальною метою.

Схожі Статті