Кращі способи позакореневого підживлення томатів. Поради щодо вибору добрива та проведення процедури

Щоб томати росли великими і сильними, потрібно виростити хорошу розсаду. Важливо правильно підібрати грунт, якісне насіння, забезпечити сходи достатнім світлом. Але крім цього, необхідно і грамотне внесення додаткових поживних речовин.

Одним з ефективних методів є позакореневе підживлення томатів. Читайте далі: в чому відмінність такого методу від кореневого підживлення; в який час її потрібно проводити. Докладно розповімо про різні препарати. А також які можна використовувати натуральні добрива.

Що це таке?

Рослини можуть брати корисні речовини не тільки з грунту, але і поглинати їх листям.

Позакореневе підживлення розсади томатів - це внесення поживних складів безпосередньо в тканини рослини. Спосіб є обприскування надземної частини овочевої культури різними розчинами.

Особливості

Відмінність такого методу від кореневого підживлення полягає не тільки в джерелі отримання цінних елементів - коренева система або листя, але і в тому, що часто позакореневе підживлення набагато корисніше, ніж внесення поживних речовин безпосередньо в грунт, так як дія активних компонентів починається вже в перші години після обробки.

Плюси позакореневого підживлення:

  • Ефективно проводити в сиру погоду відразу після дощу, так як в цей період коренева система не може забезпечити кущ усіма поживними речовинами.
  • Дієва при засухах і перепадах температур.

мінуси:

  • Якщо після проведеної обробки піде дощ, результат буде нульовим, процедуру потрібно буде повторити.
  • До дозувань препаратів потрібно поставитися дуже скрупульозно, інакше листя може отримати опіки.

Час проведення

Томати, висаджені у відкритий грунт, підгодовують у вечірній час при сухій погоді. У теплиці процедура вдячно сприйметься рослинами в ранкові години.

Кращі способи

розчин сечовини

Ця речовина також називається карбамід. Мінеральна підгодівля, що містить майже 50% азоту. Гранули сечовини білого або злегка жовтуватого відтінку, не мають абсолютно ніякого запаху. Речовина грає головну роль в наборі зеленої маси.

Його недолік проявляється в уповільненні зростання, втрати листя і блідості їх забарвлення, скиданні зав'язі. Щоб приготувати активний розчин для обробки потрібно 50-100 грамів сечовини на відро води. Отриманого складу вистачить для обприскування 150 квадратних метрів посадок томатів.

Борна кислота

Улюблений засіб городників, завдяки своїй доступною ціною. Речовина допомагає врятувати ситуацію при малому освіту зав'язей на томатах і обпаданні суцвіть. Обробка борною кислотою підвищує опірність рослин бактеріям і шкідників.

Для приготування розчину знадобиться літр гарячої води і один грам речовини. Використовують в охолодженому вигляді, отриманого складу вистачає для обробки десяти кущів. Вносять підгодівлю один раз в півтора тижні, поки не стане помітним зникнення ознак нестачі елемента.

монофосфат калію

Являє собою безбарвні кристали, добре розчинні у воді. Зрозуміти, що томатам не вистачає калію можна за зовнішнім виглядом: вони частково залишаються зеленими. Внесення цього компонента позитивно впливає на смакові якості овоча і сприяє профілактиці ураження грибковими захворюваннями.

Щоб приготувати активний розчин, необхідно розвести речовину в співвідношенні два грами на літр. Обприскування потрібно проводити двічі, до початку формування бутонів і в період плодоношення.

кальцієва селітра

Містить велику кількість азоту, але діє м'якше, ніж сечовина. За рахунок внесення речовини можна домогтися швидкого набору зеленої маси і збільшити кількість плодів. Недолік кальцію стає причиною появи вершинної гнилизни на томатах і скручування листя.

Для приготування цілющого розчину столову ложку кошти розводять в десяти літрах води. Отриманого складу вистачить для обробки приблизно шести кущів, обприскування потрібно проводити відразу після вкорінення розсади.

суперфосфат

Речовина сприяє збільшенню кількості зав'язей і прискоренню дозрівання плодів. Також корисно для профілактики опадання зеленої маси. Приготувати суперфосфат можна двома способами:

  1. Чайну ложку растолчённого препарату розвести у відрі гарячої води.
  2. Дві столові ложки суперфосфату розвести в літрі гарячої води і настоювати протягом доби. Світлу частину отриманого розчину злити в відро, змішати з таблеткою мікродобрив і чайною ложкою сульфату калію. Долити відсутню воду у відро.

Склади вносяться строго окремо.

Отриманих десяти літрів розчину вистачить приблизно на 50 кущів томатів.

Епін

Епін - це фітогормони, отриманий хімічним шляхом. Підвищує здатність рослин протистояти стресовим факторам. Ефективний навіть на малородючих землях.

Розчин готується з розрахунку шість крапель епін на літр води. Першу обробку слід проводити через добу після висадки, це буде сприяти укоріненню саджанців і захисту їх від захворювань. Наступні обробки проводяться при формуванні бутонів і цвітіння першої кисті.

натуральні добрива

На основі золи

Деревна зола для томатів джерело кальцію, магнію, калію та інших мікроелементів.

Обприскування розчином ефективно після періоду похолодання чи затяжних дощів. 100 гр золи розчиняють в 10 літрах води і настоюють протягом доби.

Обробка проводиться на етапі цвітіння.

Молочна сироватка

Сироватка містить корисні бактерії, здатні захистити томати від грибкових захворювань.

Сироватка розбавляється водою в співвідношенні 1: 1 і проводяться профілактичні обробки кожні десять днів.

Якщо на рослині з'явилися ознаки фітофтори, обприскування можна зробити щоденним.

часникові обприскування

За допомогою таких обприскувань можна запобігти ураженню рослини найнебезпечнішими грибковими інфекціями. Для цього буде потрібно залити півтори склянки подрібнених часникових головок і стрілок десятьма літрами води і залишити на добу. Після цього процідити і додати два грами марганцівки.

Першу обробку слід провести в момент утворення зав'язей, наступні через кожні два тижні.

Виростити хороший урожай смачних помідор, не використовуючи добрива для томатів практично неможливо. Існує безліч добрив мінеральних, комплексних, органічних, а також з використанням дріжджів, йоду, перекису водню і нашатирного спирту. Про правила їх застосування читайте на нашому інтернет-порталі.

Основна частина елементів повинна надходити до рослини з грунту. Родючий ґрунт - це гарант отримання хорошого врожаю. Позакореневе підживлення - це додатковий захід для томатів, діюча в комплексі з добривами, що вносяться через грунт. Тільки збалансовані кореневі і позакореневе підживлення здатні забезпечити відмінне плодоношення культури.

Схожі Статті