Кращий вітчизняний сорт картоплі Блакить: фото, опис, характеристика

Для тих, хто хоче отримати від їжі не тільки хороший смак, але і запас поживних речовин для свого організму, вибір відповідного сорту картоплі може стати досить складною справою.

Адже важливо не тільки це, але і невибагливість у вирощуванні, стійкість до хвороб і різних погодних умов. Однак впадати у відчай не варто, адже картопля Голубізна поєднує в собі всі ці фактори.

Читайте в нашій статті докладний опис сорту, знайомтеся з його характеристиками і особливостями агротехніки, дізнавайтеся до яких хвороб у нього є схильність і схильний він до нападу шкідників.

Блакить: опис сорту

Назва сортублакить
Загальна характеристикасреднепоздний російський столовий сорт, що підходить для приготування пюре, хрусткого картоплі і отримання крохмалю
період дозрівання100-115 днів
вміст крохмалю17-19%
Маса товарних бульб90-110 гр
Кількість бульб у кущі9-11
врожайністьдо 500 ц / га
споживчі якостім'якоть не темніє при варінні, розсипається при термічній обробці, відмінний смак
лежкость90-95%
колір шкіркижовтий
колір м'якотібілий
Перевага регіони вирощуванняЦентральний, Волго-В'ятський, Північно-Кавказький, Центрально-Чорноземний, Середньоволзький
Стійкість до захворюваньнестійкий до картопляної нематоди, среднеустойчив до фітофторозу, відносно стійкий до ризоктониозу і парші звичайної
особливості вирощуванняможна розрізати насіннєві бульби, вимагає густий посадки
ОригінаторВНІІКХ ім. А.Г. Лорха (Росія)

Отже, сорт картоплі Блакить характеристика та опис сорту:

Даний сорт картоплі відноситься до середньопізніх сортів, його вегетаційний період завершується через 80 - 100 днів після перших сходів. Є дітищем російських селекціонерів, його оригінатор - ВНІІКХ ім. А.Г. Лорха.

Був включений в Держреєстр РФ в 1993 році для обробітку в Середньоволзька, Північно-Кавказькому, Волго-Вятському, Центральному і Центрально-чорноземний районах.

Сорт картоплі Блакить володіє багатьма позитивними якостями, серед яких можна виділити і врожайність. В середньому з одного гектара посівів виходить по 40 - 50 тонн картоплі. Товарність плодів теж не підкачала, вона тримається на вражаючою позначці в 97%. Його без побоювань можна перевозити на великі відстані або зберігати на складах протягом довгого часу.

У таблиці нижче ви можете порівняти показники лежкості інших сортів з картоплею Голубізна:

Назва сортулежкость
блакить90-95%
Ароза95%
Вінета87%
Зорачка96%
Каменський97% (раннє проростання при температурі зберігання вище + 3 ° C)
Любава98% (дуже хороша), бульби довго не проростають
Моллі82% (нормальна)
Агата93%
здоровань97%
Уладар94%
Фелокс90% (раннє пробудження бульб при температурі вище + 2 ° C)

Читайте докладніше про зберігання картоплі: терміни, місця, температура і виникають при цьому проблеми.

А також про те, як правильно зберігати взимку, в овочесховище, в погребі, в квартирі, на балконі і в ящиках, в холодильнику і очищеним.

Бульби у даного сорту округло-довгасті, великі і досить важкі. Середня маса одного товарного бульби становить 90 - 110 г, проте нерідко доходить і до 150 м Зазвичай один кущ утворює по 9 - 11 таких плодів.

Шкірка тонка, світло-бежевого кольору з невеликою сітчастий по верху. М'якоть має м'який білий колір і не темніє при порізах або будь-термічній обробці. Вміст крохмалю у блакиті досить висока, в середньому досягає 18 - 20%. Очки у бульб дрібні і з'являються в невеликих кількостях.

Вміст крохмалю в інших сортах картоплі ви можете побачити в таблиці нижче:

Назва сортувміст крохмалю
блакить17-19%
Іллінський15-18%
волошка12-16%
Лаура15-17%
Ирбитский12-17%
Синьоока15%
Адретта13-18%
Альваро12-14%
Бриз11-15%
кубанка10-14%
Кримська роза13-17%

Кущі виростають до середніх розмірів і мають не дуже розкидисту бадилля. Листя невеликі, яскраво-зеленого кольору. У період цвітіння кущі покриваються квітками з характерними світло-синіми віночками, за які, власне, сорт і отримав свою назву.

Характеристики

Головна особливість сорту Голубізна - це його відмінні смакові якості і хороша крихкість. Тому з нього можна готувати практично будь-які страви, а особливо добре виходить пюре.

Крім того, в картоплі цього сорту міститься підвищена кількість амінокислот, які так корисні для нашого організму. Крім їдальнею функції, у блакиті є і інша - промислова. Через великий вміст крохмалю вона активно використовується для його переробки.

Читайте докладніше про лікувальних і не тільки властивості картоплі.

Наприклад, чим небезпечний соланін, чи можна вживати в їжу сік і паростки, в чому користь і шкоду сирої картоплі.

особливості вирощування

Ще один плюс блакиттю в тому, що вона невибаглива до ґрунтів і стійко переносить багато капризи погоди. Їй не страшні ні різкі похолодання, ні посушливі періоди.

І навіть в сезон стійкою спеки вона порадує вас своїм урожаєм. Цей фактор пояснюється тим, що її картопля має дуже розвинену кореневу систему. Тому якщо він відчуває нестачу вологи, то його коріння зариються глибше в землю в пошуках води.

Що до особливостей посадки, то тут можна виділити кілька основних правил:

  • Найкращим періодом для висадки цього картоплі є початок травня. Якщо ж весна відрізняється хорошою теплою погодою, то зробити це можна і на кілька тижнів раніше.
  • Якщо ваш посадковий матеріал має великі розміри, то логічно буде його розрізати. Ділити його варто на приблизно рівні половинки, і щоб на кожній з них знаходилися паростки. На відміну від деяких інших сортів, Голубізна безболісно переносить цю процедуру і розрізання ніяк не позначиться на якості врожаю.
  • При бажанні отримати урожай з більших бульб, висаджувати пророщені бульби слід за схемою 70 х 30; Температура ґрунту, в яку висаджуються ваші бульби, повинна бути не нижче 6 - 7 ° C.
ВАЖЛИВО! Якщо ви все ніяк не можете визначитися з термінами посадки (часто мінливі погодні умови і т. Д.), То зробити це краще раніше, ніж пізніше. Зволікання може позначитися на кількості отриманих корисних мінералів, так важливих молодому рослині.

В цілому агротехнічні прийоми стандартні - підгортання, прополка, полив при необхідності і бажанні.

Читайте докладніше про те чи потрібно підгортання картоплі, ніж його найкраще зробити, як робити вручну і за допомогою мотоблока, чи можливе отримання хорошого врожаю без прополки і підгортання.

Більшість сортів картоплі добре відгукуються на внесення добрив, особливо якщо знати, як це робити правильно.

Читайте про те, що варто підгодовувати картоплю, які добрива кращі і чим корисні мінеральні, коли і як вносити підживлення і як це робити при посадці.

фото

Дивіться далі: сорти картоплі фото

Хвороби і шкідники

Начебто плюсів у блакиті і так не вистачало, вона ще й має прекрасний імунітетом, який захищає її від більшості характерних для картоплі захворювань. Так, вона стійка до: вірусу Y, парші, раку картоплі, фітофтори, альтернаріозу, фузаріозу, вертіціллезу. Її єдиним слабким місцем є лише золотиста нематода. Однак при належних зусиллях і вона вам буде байдуже.

Нематода - це дуже дрібний черв'як, який паразитує на коренеплодах картоплі. Дуже швидко поширюється, тому потрібно своєчасно реагувати на його появу або, що ще краще, заздалегідь убезпечити свої рослини:

  • Використовуйте грамотний сівозміну.
  • Не допускайте розростання бур'янів навколо ваших грядок. У цьому допоможе мульчування.
  • Рідкий курячий послід, внесений відразу ж після посадки, знищить до 90% всіх личинок нематоди.
  • Як хімічного засобу захисту відмінно підійде «Нематорін», який слід вносити в грунт заздалегідь перед посадкою.

З питання шкідників для вас може бути корисна інформація про найпоширеніші: колорадський жук і його личинки, капустянка, дротяники, картопляна міль, совка-метелик, попелиці, цикада.

Блакить вважається універсальним сортом, що володіє безліччю позитивних якостей. Вона не потребує інтенсивного догляду або захисту, вона невибаглива до ґрунтів і погодних умов, а крім усього цього, годиться не тільки для приготування кулінарних страв, а й для використання в технічному виробництві крохмалю.

Якщо ви збираєтеся вирощувати картоплю для продажу, то цей сорт вже точно повинен стати вашим фаворитом.

Ми хочемо запропонувати вам ще кілька корисних статей на тему способів вирощування картоплі. Читайте все про голландських технологіях, вирощуванні ранніх сортів, про те які сорти краще в Росії і вирощують в інших країнах світу. А також всі про альтернативні методи: під соломою, в мішках, в бочках, в ящиках.

А в таблиці нижче ви знайдете посилання на інші цікаві сорти картоплі, що мають самі різні терміни дозрівання:

пізньостиглісередньораннісередньопізні
ПікассоЧорний принцблакить
Іван та МаріяНевськийЛорха
РоккоСмуглянкаГоробина
СловникПовелитель пристроївНевський
ківіРамосКураж
кардиналТаїсіяКраса
АстеріксличакМіледі
НікулінськийКапрізевектор
ДельфіниСвітанок КиївськийГосподарочка
СифраДжелліРамона

Схожі Статті