Красивий і урожайний томат «Третьяковській»: характеристика, опис і фото

Хочете прикрасити свою ділянку і отримати при цьому дуже високий урожай? Для цього є дуже хороший сорт, називається він томат Третьяковській.

Кущі цього виду томатів дуже красиві і здивують ваших сусідів. А плоди смачні, добре зберігаються і переносять перевезення.

Читайте в нашій статті повний опис сорту Третьяковській, знайомтеся з особливостями його вирощування і вивчайте основні характеристики.

Томат Третьяковській: опис сорту

Це середньоранній гібрид, з моменту висадки розсади до дозрівання перших плодів проходить 100-115 днів. Рослина не штамбові, детермінантна. Рекомендований цей вид для вирощування в тепличних укриттях, але в південних регіонах з успіхом росте і в незахищеному грунті. Зростання куща 120-150 см, в південних регіонах може розростися до 150-180 см.

Як і переважна більшість гібридних сортів володіє дуже високою стійкістю до грибкових захворювань і шкідливим комахою. Зрілі плоди мають червоний або яскраво-малиновий колір. За формою вони округлі. Середня маса одного томату коливається від 90 до 140 гр.

Кількість камер в плодах 3-4, вміст сухої речовини близько 5%. Зібраний урожай може довго зберігається і добре переносить перевезення, за ці сортові якості він дуже подобається як любителям, так і фермерам. Томат Третьяковській f1 був виведений в Росії вітчизняними майстрами селекції в 1999 році. Державну реєстрацію як гібридний сорт для відкритого грунту і тепличних укриттів отримав в 2000 році. З того часу користується стійким попитом серед садівників-любителів та фермерів.

Найвищі показники врожайності у відкритому грунті це вид томатів дає на півдні, в таких областях як Білгородська, Воронезька і Донецька. В умовах середньої смуги і в більш північних регіонах потребує укриття. На загальній врожайності це не позначається.

Порівняти вага плодів даного сорту з іншими ви можете в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
Третьяковській90-140 грам
прем'єр120-180 грам
король ринку300 грам
Полбіг100-130 грам
Столипін90-120 грам
Чорна гроно50-70 грам
солодка гроно15-20 грам
Кострома85-145 грам
Буян100-180 грам
Президент F1250-300

Характеристики

Плоди невеликі і дуже красиві, вони прекрасно виглядатимуть в консервованому вигляді. Їх смакові якості будуть гідно оцінені, якщо їх вживати у свіжому вигляді. Соки та пасти з томатів гібрида «Третьяковській» виходять не тільки дуже смачними, а й корисними, завдяки високому вмісту вітамінів і цукрів.

При створенні гарних умов з однієї рослини можна гарантовано збирати до 5, 5 кг відмінних плодів. Рекомендована щільність посадки 3 куща на кв. м, виходить 15-16 кг. Це дуже хороший показник врожайності.

Порівняти врожайність сорту Третьяковській з іншими сортами ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Третьяковській15-16 кг з кв.метрів
російський розмір7-8 кг з кв.метрів
Король королів5 кг з куща
Лонг Кіпер4-6 кг з куща
Бабушкін подарунокдо 6 кг з кв.метрів
Подсінское диво5-6 кг з кв.метрів
Коричневий цукор6-7 кг з кв.метрів
американський ребристий5, 5 кг з куща
ракета6, 5 кг з кв.метрів
Де Барао гігант20-22 кг з куща

Серед переваг цього виду томатів відзначають:

  • дуже високий імунітет;
  • хороша врожайність;
  • переносимість перепаду температур і нестачі вологи;
  • універсальність використання врожаю.

Серед недоліків варто виділити:

  • важко дістати справжні якісне насіння;
  • гілки потребують підпорах, це може спантеличити новачків;
  • під час росту рослини вимагає уваги до поливу і добрив.

Детально про хвороби томатів в теплицях читайте в статтях нашого сайту, а також про способи і заходи боротьби з ними.

Також ви зможете познайомитися з інформацією про високоврожайних і стійких до хвороб сортах, про томатах які зовсім не схильні до фітофтори.

фото

На фото представлений томат Третьяковській:

Вирощування і особливості сорту

Дуже багато садівників відзначають зовнішній вигляд куща, ніби це не томат, а декоративна рослина, дуже він гарний. Ще з особливостей треба сказати про врожайність і стійкості до захворювань. Рослина високоросла, ствол обов'язково потребує підв'язки. Його гілки часто обламуються під вагою плодів, їм потрібні підпірки.

Помідори сорту Третьяковській формують в два-три стебла, частіше в два. На стадії активного зростання особливу увагу треба приділяти підживлення, вони повинні містити калій і фосфор, а також поливу.

Хвороби і шкідники

Завдяки дуже високій опірності, томат сорти Третьяковській практично не схильний до грибкових захворювань. Для підтримки в здоровому стані треба лише дотримуватися режиму поливу, освітлення і вчасно робити підживлення, а також провітрювати теплицю.

З шкідників помідори Третьяковській ф1 можуть піддаватися нападу колорадського жука, особливо в південних регіонах. Проти цього шкідника успішно застосовують засіб «Престиж», це ефективніше, ніж збирати його вручну.

При невеликих зусиллях можна отримати дуже хороший результат, це як раз про помідор Третьяковській. Догляд за ним не складе великих труднощів, впорається навіть недосвідчений садівник. Удачі вам і смачного врожаю.

Схожі Статті