Красуня азалія: коли цвіте, чи довго, чому не розпускає бутони?

Азалія - ​​квітуча красуня, яка прикрашає не тільки підвіконня квартир своїх власників, а й садові ділянки. Незважаючи на те, що це досить примхливий квітка, при правильному догляді і турботі, він буде радувати своїм пишним цвітінням не один день.

У даній статті будуть розглянуті особливості, період і терміни цвітіння азалії, а також причини, за якими квітка не розпускає в покладений термін свої бутони.

Особливості цвітіння кімнатного і вуличного рододендрона

Цвітіння азалії залежить від вибраного сорту. У молодих рослин, в залежності від виду, можуть бути рудуваті волоски на листках. Листя квітки мають різну форму: від ланцетової до еліптичної.

У діаметра азалії немає певного розміру, і він може коливатися від двох до шести сантиметрів. Структура пелюсток може бути махрової, напівмахрові або взагалі не махрової.

Широкі воронки суцвіть представляють особливу цінність. Хто ж може встояти перед квітучою рослиною в холодну пору року? Саме це і відрізняє азалію від інших кольорів: вона легко адаптується, коли стає прохолодно, і саме в такому середовищі починається активно цвісти.

Коли чекати перший бутон після покупки в магазині рослини в горщику?

Не потрібно турбуватися, якщо після покупки азалія перестала пишно цвісти. Це абсолютно нормальне явище, адже квітці необхідно пройти період адаптації і пристосуватися до нових умов утримання.

При правильному догляді і комфортних умовах рослина почне цвісти в належний їй термін. На жаль, не всі знають, що ця квітка не любить тепло і не можна його ставити на підвіконня, під яким розташована батарея.

Ця рослина віддає перевагу прохолоду, і температура від +10 до +15 для нього більш прийнятна. Тому найкраще буде розташувати квітка на лоджії або балконі.

Увага! Вибираючи азалію в магазині, необхідно звернути увагу на стан бутонів і на грунт, в якому вона міститься.

Якщо в магазині був куплений квітка, який дуже швидко відцвіли, то нове цвітіння почнеться не раніше, ніж через 8-10 місяців. Якщо ж квітка ще не цвів, то обов'язково почне в кінці осені або взимку (дана обставина залежить від сорту).

Акліматизації азалії вважає завершеною після того, коли вона перший раз відцвіте. За цей час потрібно приділяти особливу увагу поливу, підгодівлі, відповідним умовам вологості.

Скільки разів на рік зацвітає: чи часто?

У кожної рослини є свій період цвітіння і період, коли він відпочиває і набирається сил. Азалія цвіте тільки один раз в рік, проте цей період може досягати навіть пару місяців. Все буде залежати від умов і змісту квітки.

Який у нього графік процесу?

Залежно від часу цвітіння виділяється 3 групи домашньої азалії:

  1. Ранні (розцвітають в листопаді-січні).
  2. Середні (розцвітають в січні-березні).
  3. Пізні (розцвітають в березні-квітні).
Якщо влітку висадити домашню азалію на ділянки відкритого грунту, то можна двічі на рік побачити її цвітіння. Для цього необхідно підготувати спеціальний кислий грунт. Після висадки за нею йде доглядати, як за кімнатною рослиною, а восени пересадити назад в горщик.

Садова азалія на відміну від домашньої, радує своїм цвітінням в літні місяці. Для пишного цвітіння необхідно вчасно обрізати і прищипувати пагони, адже чим пишніше буде листя, ніж бідніший буде цвісти рослина.

Як довго триває період розкриття бутонів в домашніх умовах і на ділянці?

Багато квітникарі, які є колекціонерами даного різновиду рослини, успішно стимулюють зав'язування бутонів. Коли говорять про те, що квіти з'являються на протязі двох місяців, але мають на увазі поступове відмирання одних бутонів і утворення нових. Без спроб продовження процесу цвітіння, він буде тривати протягом двох тижнів, проте при постійному контролі бутонизация досягає 2-2, 5 місяців.

Після того, як бутон отцвёл, його акуратно видаляють, що дає можливість квітці зосередити свої сили на освіту нового бутона. Щоб квітка активно і рясно цвів, потрібно правильна обрізка, яка проводиться в період відпочинку азалії.

Скільки за часом рослина відпочиває: терміни періоду спокою

Після цвітіння, азалію необхідно пересадити. Тоді і настає спокій кімнатної квітки і триває з травня-червня до жовтня-листопада. Як правило, протягом сну квіткові культури не чіпають, проте до рододендронів це не відноситься.

Зазвичай в період спокою вносяться підгодівлі, до яких відносяться мінеральні комплекси з вмістом:

  • калію;
  • фосфору;
  • азоту.
Підживлення необхідно додавати під корінь один раз в тиждень.

Домашня та садові азалія зазвичай після цвітіння відпочиває 10-11 місяців і цей час треба використовувати з користю, щоб ця квітка і далі радував своєю красою.

Коли варто турбуватися?

Азалія є досить вибагливим рослиною, тому відсутність цвітіння, швидше за все, говорить про те, що їй не підходять умови утримання. Якщо мова йде про кімнатному квітці, то його варто переставити в більш відповідне місце, стежити за правильним і своєчасним поливом, а також за температурою повітря.

Якщо не садові азалія НЕ розквітає, то варто задуматися про підгодівлі. Однак, не варто забувати, що цвітіння такого квітки відбувається не раніше, ніж через 3-4 роки після посадки.

Таким чином, відсутність цвітіння пов'язане з такими помилками як:

  • Квітка розташований в дуже темному місці або навпаки на відкритому сонці.
  • У приміщенні сильно жарко.
  • Брак поживних елементів в грунті.
  • Відсутня обрізка і прищіпка.

Будь-квітка має свої особливості змісту, і щоб він радував своїм пишним цвітінням, потрібно уважно ознайомитися з умовами його утримання. Азалія - ​​це досить примхлива рослина, яке не підійде новачкові, зовсім не знайомій з правилами догляду за квітами.

Схожі Статті