Крейда Машенька від клопів: намалюй клопам смерть

При виявленні в приміщенні клопів, для їх знищення використовуються будь-які методи. Одним з найбільш доступних за ціною, і в той же час популярних, є крейда «Машенька».

Він уже показав себе дуже ефективним в боротьбі з тарганами, мурахами й іншими домашніми комахами, і непогано діє і проти кровосисних паразитів.

Важливою перевагою крейди є зручність і простота використання, і відсутність будь-якого неприємного запаху.

Крейда Машенька від клопів

Вважається, що крейда «Машенька» був розроблений на замовлення Міністерства Оборони для захисту військових припасів від комах. Після того як засіб показало свою ефективність, було вирішено пустити його у вільний продаж для цивільного використання.

Переваги і недоліки

Як і будь-якого засобу, крейді «Машенька» притаманні як гідності, так і недоліки.

Серед переваг можна виділити:

 • Легкість використання - їм можна робити лінії в необхідних місцях, витрачаючи на це мінімум сил. У порівнянні з аерозолями і спреями, для яких потрібно попередньо підготувати приміщення, крейда можна застосовувати відразу ж.
 • Невелика ціна - це одна з причин високої популярності кошти. У господарських магазинах ціна на олівець знаходиться в межах 20-30 рублів, що є людям з будь-яким рівнем доходу.
 • Відсутність запаху і нетоксичність - завдяки цій властивості, застосування засобу можна виробляти в присутності людей і домашніх тварин. І оскільки в повітрі немає отруйних частинок, його токсичність мінімальна.

У той же час крейда має і декількома недоліками:

 • Невеликий ефективний термін - незважаючи на те що згідно з інструкцією препарат діє до 6 тижнів, свою ефективність він починає втрачати вже після 1-го тижня. Негативний вплив на нього чинять тепло і сонячні промені.
 • Низька ефективність при великому зараженні приміщення - якщо колонія постільних клопів в квартирі велика, крейда не зможе зробити істотного впливу. Його можна застосовувати як супутній засіб разом з хімічною обробкою.
 • Небажаність застосування при наявності дітей - вони можуть випадково доторкнутися до проведених ліній, з подальшим попаданням кошти в їх травну систему, що призведе до отруєння.

Крім інсектицидних крейди в боротьбі клопами застосовують і інші засоби від клопів, як народні, так і хімічні. Ми підготували для вас ряд статей на цю тему.

Читайте все про аерозолі та спреї Дихлофос, Раптор і ін., Порошок Чистий Дім і рідкий розчин Фуфанон.

форми випуску

Препарат «Машенька» випускається тільки у вигляді крейдяного бруска сіро-білого кольору вагою 20 грам. Він продається в непрозорій упаковці синього кольору, на зворотному боці якої розташовується інструкція із застосування.

До складу засобу входять чотири речовини:

 • Зета-циперметрин.
 • Дельтаметрин.
 • Мел.
 • Гіпс.

Перші два компоненти є отрутами контактної дії, і саме вони знищують комах. Однак в той же час вони можуть негативно впливати на людину і тварин.

ДОВІДКА! Мел і гіпс займають приблизно 95% від усього обсягу, і надають зв'язує дію - завдяки їм отруйні речовини чіпляються до будь-якої поверхні.

механізм впливу

Коли клоп пробігає по прокресленою поверхні, на його кінцівки потрапляє отрута, який через хоботок всмоктується в травну систему. Після цього речовина починає працювати.

Зета-циперметрин і дельтаметрин діють за схожим принципом, перериваючи передачу імпульсів в нервовій системі. В результаті в тілі паразита зупиняється функціонування всіх м'язів і він гине.

Для людини і домашніх тварин в незначних кількостях ці отруйні речовини не є небезпечними.

У порівнянні з аерозолями, які починають діяти відразу при розпилюванні і попаданні в організм комах, крейда спрацьовує тільки через певний час.

Спочатку клоп повинен торкнутися кошти, пробігши по намальованій смузі. В результаті чим більше паразитів її перетне, тим більшого ефекту можна буде досягти.

Крім цього, частки отруйних речовин на лапах потрапляють в гнізда, тим самим впливаючи на інших його мешканців.

УВАГА! Загибель комах починається з 4-5 дня після контакту, і досягає свого піку через 2-4 тижні. При цьому необхідно оновлювати «загороджувальні» смуги щотижня.

Інструкція із застосування

Користуватися дрібному «Машенька» можна трьома способами:

 1. Прокреслюють лінії поперек маршрутів руху паразитів.
 2. Подрібнення крейди і розміщення отриманого порошку по всій поверхні.

  Перевага такого підходу в тому, що отруйні речовини будуть нанесені товстим шаром на великій площі. Його мінуси - при розсипання потрібно закрити рот і ніс від випадкового вдихання, а потоком повітря порошок може бути здутий або піднятий у повітря. Найкраще це працює при засипанні в порожнині всередині меблів.

 3. Приготування розчину - подрібнений склад можна розчинити в певній кількості води, і отриману суміш розприскати по оброблюваних поверхонь.
 4. Якщо приготувати в'язку консистенцію (при невеликій кількості води), то їй можна замазувати щілини, наприклад в підлозі, стінах і під плінтусами.

Ефективність впливу речовин в кожному з трьох випадків приблизно однакова, тому вибирати потрібно виходячи зі зручності використання.

Перед обробкою дрібному необхідно провести невелику підготовку в квартирі:

 1. Прибрати меблі від стін, звільнивши як її задню частину, так і відкривши доступ до плінтусів.
 2. Якщо на стінах є килими, найкраще віддати їх в хімчистку.
 3. Картини та інші предмети на стінах потрібно обов'язково обробляти дрібному з тильного боку.
ВАЖЛИВО! Робота з крейдою проводиться тільки в гумових рукавичках, щоб виключити дотик кошти до шкіри.

При обробці оптимальніше всього проводити широкі смуги, розміром 2-4 сантиметри.

Проводити лінії потрібно в наступних місцях:

 1. Обвести двома лініями всю кімнату - одну проводять по стіні вище плінтуса, іншу по підлозі перед ним.
 2. Якщо в плінтусах є щілини, або є відійшли від стін шпалери, в цих місцях проводиться додаткова лінія.
 3. Обводятся задня частина меблів, каркас ліжка, нижня частина матраца.

Запобіжні заходи та ризики

Заходи предостарожності при використанні крейди повинні бути наступними:

 1. Обов'язково надіньте захисні рукавички.
 2. Якщо ви схильні до алергії, не нехтуйте використанням респіратора і захисних окулярів.
 3. Бажано закрити оброблене приміщення на якийсь час.
 4. Через кілька днів ретельно провітрити приміщення і провести генеральне прибирання.

Потрібно відзначити, що особливих протипоказань до використання даного засобу не існує. Однак, не варто його застосовувати при індивідуальній непереносимості препаратів, що входять до складу, без захисних засобів, особливо при сильній схильності до алергії.

Чи існує ризик отруєння? При попаданні крейди всередину організму - безсумнівно, адже це інсектицидний засіб, а значить отрута.

Олівець «Машенька» - перевірений часом засіб, яке успішно знищує різноманітних домашніх комах, в тому числі і клопів. Якщо перевагами є простота використання і низька ціна. Крейда діє на комаха при перетині ним намальованою лінії, і залишається активним до 6 тижнів.

Застосовувати його можна трьома способами - намалювавши лінію, подрібнивши до порошку і посипавши їм поверхні або розчинивши порошок у воді і отримавши розчин для обприскування.

Немає однозначної відповіді на питання яке з коштів виявиться найбільш дієвим в боротьбі з клопами. Фахівці рекомендують проводити обробку декількома різними речовинами, щоб уникнути звикання комах до отрути.

Для цих цілей можна використовувати: Гет, Кукарача, Раптор або Карбофос. У наших статтях ви знайдете докладну інформацію про них.

Схожі Статті